Uus avastus siidrimaailmas

Noil päevil ei tarbi ma alkoholi praktiliselt üldse. Seltsielu on vaikne, enamasti on külaskäigud perekesksed ning alkohol ei tule meeldegi. Sügisest saadik olen ilmselt alkoholi joonud harvemini kui korra kuus.

Aga niipea, kui ligi hiilib suvi, tekib isu väikese siidri järele 🙂

Ma olen alati siidrilemb olnud. Enne lapsi jõin Fizzi. Siis oli neli aastat  rasedust ja imetamist ehk suhtelist karsklust. Samal ajal muutus järjest teadlikumaks mu eluviis ja toitumine ning ühes sellega võõrdusin järjest enam suhkrust ja valmistoitudest. Fizzi ma enam juua ei suuda, liiga magus ja keemiline mu jaoks.

Kolm aastat tagasi tutvustas Tage mind Somersby siidriga, mis sai mu uueks lemmikuks – just õuna oma. Seda on nood viimased suved omajagu joodud. Aga mida edasi, seda enam tundus ka see liialt magus.

Kunagi varem Sherwoodi ja Somersbyt võrreldes meeldis Sherwood mulle vähem. Nüüd paar kuud tagasi Piial külas käies maitses aga väga. Oli vähem magus ja… Pudeli pealt vaatasin, et suhkrut seal sees pole. Mõtlesin, et suurepärane, vahetan Somersby välja. Kasulikum ja puha.

Hiljuti jäi poes käies ette soodushinnaga maasika Sherwood. Kuna maasika Fizz oli kunagi mu suur lemmik, siis võtsin prooviks ühe pudeli. Samamoodi kunagi soodushinnaga proovimiseks ostetud ploomi Sherwood oli nii halb, et ei suutnud üht pisikest pudelitki ära juua, sestap rohkem ei julgenud.

Mitu päeva seisis siider külmkapis ja ootas isu. Täna õhtul tuli isu. Oli täitsa maitsev, aga imestasin, kuidas saab nii magus siider olla ilma lisatud suhkruta. Googeldasin tsipake ja leidsin ühelt teiselt lehelt tunduvalt pikema koostisosade nimekirja, kui pudelil kirjas. Pudelit lähemalt uurides avastasin, et tõepoolest – lausele “Valmistatud naturaalsest õunaveinist, õunamahla kontsentraadist ning maasika lõhna- ja maitseainest” järgneb koostisainete nimekiri, kus oli suhkur ja kõik muu kenasti välja toodud. Täitsa naljakas, kuidas mina, aastate pikkuse kogemusega sildilugeja, niiviisi sellise reklaamlause haneks läksin ning silti edasi ei lugenud. Igal juhul ei kisu enam ka Sherwoodi ostma.

Minu suureks rõõmuks on olemas asendus. Ma olen noid kuivi ja naturaalseid siidreid proovinud igasugu variante, nii kodu- kui välismaiseid… Aga ükski pole ülearu erutanud. Ja nüüd hiljuti tõi Abikaasa mulle täiesti omaalgatuslikult poes käies ühe siidri. Ütles, et oli teine nii ilus välja näinud.

Lubage esitleda: Saku “Pilvine Õun” ja “Mesine Pirn”. Imeilusa pudeliga, kodumaised JA EI MINGIT LISATUD SUHKRUT.

sakusiidrid

Kuna Abikaasa teab mu lembust just õunasiidrite vastu, siis seda ta mulle tõigi ja maitses hää. Pirni oma tahtsin ka proovida, aga Rimist ei leidnud, nii too maasika Sherwood ostetud saigi. Abikaasa käis just täna Maximas, aga ei tulnud meelde paluda tal mulle “Mesist Pirni” tuua… Eks mõni teine kord.

Ühesõnaga – uus lemmik selleks suveks. Tegelikult sattusin just hiljuti Tori Jõesuu Siidri- ja Veinitalu FB lehele, vaat nende toodangut ootan erilise huviga, mahesiider Pärnumaalt, enam paremini ei saakski. Aga seda on lootust maitsta alles järgmisel aastal, nii et sel suvel siis “Pilvine õun” 🙂

8 thoughts on “Uus avastus siidrimaailmas”

 1. Oioi, minu suur lemmik ka! Ma pole kunagi magusate purgisiidrite ja asjade fänn olnud, lihtsalt ei kannata juua. Nii vastu hakkab. Ometi ma jumaldan pirnisiidrit ja kui selle mesimagusa ära proovisin siis enam muud ei tahagi 🙂

 2. Teadsa, ma ise olen olnud kogu aja rohkem õllejooja. Kas nüüd siis seetõttu, et rokiseltskond ja peaks jooma õlut, mitte “eit” olema või ongi siis meeldind, aga praegu pole mingit alkot juba iseensesest mõistetavatel põhjustel juba ligi 9 kuud hinge alla saand. Ja puudust ka ei tunne. Viimastel aastatel muutusin üha enam karsklaseks, kuigi neid võtukaid ikka aeg-ajalt oli ka. AGA ainus, mille järgi mul nüüd vahepeal isutanud on, ongi siider. Et vaatan poes ka seda maasika Sherwoodi ja neel käib ja neid Saku omasid tahaks ka proovida 😀 Aga õnneks on alkoholivabu siidreid ka, nii et olen saand oma neelusid rahuldada. Küll ma neid alkoholivariante proovin ka, imetamise vahele äkki suudan kuidagi sättida ja… noh, ega ma siis igavesti ka karske pole.

  Muide, mulle meeldivad need Ecussoni siidrid ka. Ja üldse need kuivad “pärissiidrid”, mis ongi punniga pudelites ja suuremad ja väidetavalt naturaalsed. Kallimad ka muidugi kohe. Nii et kui Sa ei taha magusat ja keemilist, siis neid võid proovida küll.

 3. Mul ei ole alkoholiga eriti soojad suhted olnud, aga raseduste ajal on alati õlu eriti isuäratav tundnud. Varem jälestasin seda. 😀 Pärast seitsmeaastast “rase ja/või imetav ema” perioodi olen hakanud proovima erinevaid lahjasid alkohole. Ma seda suhkrusisalduse asja pole kunagi vaadanud, aga üldiselt neid jooke, mis on keemiatundi meenutanud, pole teist korda ostnud. Tegelikult vist ongi nii olnud, et ma pole peale apelsini Breezeri ühtegi jooki korduvalt tarbinud. Kõiki Breezeri maitseid proovinud ei ole ning ma isegi ei tea, mis jook see on (siider, kokteil, midagi muud?), aga kui apelsini oma kuskil soodushinnaga näen, siis ostan küll. 🙂

  Proovin ära ka need, mida siin kiitsid. Äkki ma üldse ei teagi, milise maitsega üks hea jook on, joon oma limonaadimaitselist Breezerit ja arvan, et küll on hea. 😀

 4. Breezer on rummikokteil, üpriski salakaval jook. No kui rohkem juua muidugi. Päris siidrid on head. Kuidas vanasti sai Kissi ja Fizzi juua, seda ei kujuta ma ka ette.

 5. Ohoo, ostan ja proovin! Mingit head jooki just otsin, olen viimasel ajal kimpus – siider magus,õlu kibe, vein teeb pirju.. 😛

 6. Pingback: Uus lemmiksiider » Tikri Päevaraamat

 7. Tori Jõesuu Öko siider on valmis. siidritalu.ee lehel võib leida müügi koha kust seda saab.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top