May 302015
 

Kunagi keskkooli ajal ma armastasin rulluisutamist. Mul olid head uisud ning suviti käisime tihti Kaidiga sõitmas – mina rullidega, tema rattaga.

Nüüdseks pole ma rulluiske üle kümne aasta jalga saanud ja minu kallid uisud on selle aja jooksul kaduma läinud. Mäletan, et pidur oli neil ka üsna läbi, see oleks tulnud nagunii välja vahetada. Mul olid küll korraliku firma uisud, aga ega ei tea, kas sobivat pidurit praegu üldse saada oleks – nii et pole vast mõtet neid kadunud uiske taga nutta.

Täna teatas Plika, et tema tahaks jõuludeks või sünnipäevaks rulluiske. Ma naersin ja ütlesin, et kui ta saaks sünnipäevaks parajad rulluisud, oleks need talle uisuhooajaks juba tõenäoliselt väikesed. Igal juhul soovib Plika rulluiske ja mina võtsin endale südameasjaks need talle võimalikult kiiresti muretseda. Ja seoses sellega ka endale, sest esiteks ma armasta(si)n rulluisutamist, teiseks tuleb mulle ainult kasuks ennast rohkem liigutada, kolmandaks on lihtsam õpetada, kui ise ka uiskudel olla.

Ainult et… Raha on VÄGA vähe, mis välistab igasuguse võimaluse minna spordipoodi ja valida sealt sobivad uisud :) Pean skoorima kasutatud variandid ja see on juba tunduvalt keerulisem. Et oleks ikka kvaliteetsed ja parajad. Pluss kaks kompekti põlve- ja randmekaitsmeid ka veel.

Kammisin osta.ee-d. Seal oli igasugu variante. Plikale tõenäoliselt sobivas suuruses ja pealtnäha üsna korraliku välimusega oli üks paar kõigest €5, teine välimuselt veel korralikum €30 – seal olid komplektis ka kaitsmed. Esimesed olid suuruses 30, teistel oli märgitud vaid sisetalla suurus 25cm. Plika on praegu Abikaasaga väljas, kui koju tuleb, mõõdan jala ära. Kingad ostsime talle hiljuti just 30, aga need numbrid ju sõltuvad tootjast… Kas ilma jalga proovimata ÜLDSE julgeb rulluisku osta? Oeh.

Vaatasin, et päris levinud olid reguleeritava suurusega rulluisud. On keegi kasutanud, oskab öelda, kas need on ka mugavad? Kas sõidu mugavus ei kannata selle arvelt, et hetkel 30 jalanumbriga laps sõidab rullikatega, mida annab reguleerida suuruseni 33? No et äkki on suured ja kohmakad? Samas reguleeritavus tundub väga praktiline omadus… Kui oleks vähegi normaalsed, eelistaks just neid, et ühe paariga kauem läbi saada.

Mulle endale oleks vaja ilmselt suurust 42. Et oleks varvaste liigutamise ruumi :) Mu jalanumber on 41-42, aga rulluisu puhul jääks 41 suure tõenäosusega väikseks. Jällegi – osta.ee-s oli mitu varianti, aga ausalt öeldes on ka €45 rulluiskude eest meie eelarvele hetkel liig. Selle raha eest tahaks kogu krempli kätte saada – nii uisud kui kaitsmed mõlemale.

Täiskasvanute rulluisud on spordipoes ligi €100. Mis kaitsmed maksavad, seda ei oska isegi ette kujutada…

Ma usun, et väikese raha eest ON võimalik saada normaalsed uisud, aga see eeldab õnne, õigel ajal õige asja peale sattumist ja muidugi hoolikust valimisel, et mingit jama ei ostaks. Olen lugenud, et Soomes saab kirbukatelt odava raha eest sellist kraami, aga krt, ma ei ole ju Soomes :(

Kas kellelgi ei ole rulluiske seismas, mida tahaks maha müüa? Või on kellelgi ehk mõni nõuanne? See on siililegi selge, et suurus peab õige olema, pidur on vast kõigil, kummist rattad on ainus asi, mida ma oskan nõuda – mäletan, milline piin oli sõita kõrisevate plastikratastega, neid ei ostaks isegi lapsele.

Ühesõnaga kõik kommentaarid on teretulnud. Mul on nüüd kihk sees ja tahaks kangesti rattaid alla saada :)

  15 Responses to “Rulluisud?”

 1. Rulluisukudest ei tea ma midagi, aga mul on lastel olnud ja on ka praegu reguleeritavad tavalised uisud – ei ole küll aru saanud, et see segaks, st nad ei ole kurtnud. Uisu plastist osa saab kokku lükata/alhti tõmmata ning sisemine vooder samamoodi käib takjapaelga suuremaks/väiksemaks. Oluline on muidugi, et see mehhanism oleks korralik, ei käiks liiga raskelt ega liiga kergelt.

 2. 25-sentimeetrine tallamõõt on pigem suurus 38.

  Võid äkki Muksulast otsida, äkki keegi pakub hea hinnaga. Ma ise ostsin enda omad Anttilast kõva soodukaga, olid vist Fila omad ja maksid alla 50 €, suht sama hinnaga müüsin hiljem maha ka. Panin suurusega puusse, alguses ei saanudki aru, mõtlesin, et peabki kõvasti ümber olema, aga ükskord sain aru, et mul on varbad jumala krõnksus saapa sees. :D

  Tahaksin ka uusi, aga sõitmas nagunii käia ei saa, seega ei hakka neid ostma ka selleks, et need kapis seisaks. :)

  • Jap, mõõtsin Plika jala ära, see oli 18,5cm, ajasin ise täiega sassi :D Ühed ca 38 ümbruses rullikad on meil kusjuures kodus täitsa ootamas, kelleltki saime. Aga nende kasutamiseni läheb veel mitu head aastat.

   Liitusin selle Muksulaga, vaatab, kas näkkab. Mulle endale kusjuures on juba kaks pakkumist tulnud Tartust, plaanin nüüd reisi sinna :D

 3. Reguleeritav suurus on vägagi hea asi laste uiskude puhul. Omal lastel sellised just ainult olnudki ja mõnusalt kasvavad koos. Ühe korra hooaja alguses reguleerid paika ära ja siis tükk aega ei pea näppima. Ja järgmine aasta saab jälle kasutada, selle asemel et uusi ostma hakata. Ning ei ole lapsed ebamugavuse üle kurtnud kordagi selles osas.

  Piduritega on nii, et mina kruvin enda rullikatelt meelega piduri küljest ära ja kasutan pidurdamiseks T-stiili. Ehk siis paned ühe jala risti teise jala taha lohisema ja niimoodi rullide külgservaga pidurdad. Alguses võtab natuke harjumist, aga pärast on ülimugav. Mind see kontsa taga olev pidur pigem segab juba ning kui kiirused suuremaks lähevad, siis see T-pidurdus on ikka palju efektiivsem.

 4. Minu abikaasa ostis eelmisel kevadel mõlemale lapsele Soovi kaudu korralikud kasutatud Fila rulluisud. Mõlemad on reguleeritavad, see on täitsa tavaline värk ja praktiline ju ka. Kindlasti peavad olema korraliku firma omad. Mu viiene sõitis nagu nalja pikki maid samal ajal kui sõbrannad plastratastega uiskudega koperdasid. Meie saime ikka väga odavalt, a la 15 eurot paar koos kaitsmetega. Tasub pidevat kammimist ostades ja soovides ja muidugi venelaste okidoki, sealt leiab imeasju. Aa, üheksasel tütrel kruvisime muide ka piduri ära.

  • Sportsdirectis on lastele reguleeritavad soodsad, koos kaitsete ja kiivriga alla 20€ sai kätte eelmine hooaeg.

  • Aitäh, need võiks tellida küll! Kui ma nüüd suudaks välja mõelda, mis nimega ma kaitsmeid otsida võiks :) Knee pads on ainus, mis pähe tuleb, aga mulle tundub, et see pole päris see…

 5. Meil on ka reguleeritavad rullikad ja väga mõnusad on. Ostsin sümboolse hinnaga kasutatult – nendega oli vaid paar sõitu tehtud ehk et algajale õppimiseks väga head. Oluline on, et esimesed uisud oleksid hea “jooksuga”, mitte mingid kolisevad plastmassuisud, millega uisutamiseisu lihtsalt kohe ära kaob. Kaitsmed ostsin karupoeg puhhi poest, aga need on nii ebamugavad, et põhimõtteliselt kasutavad mu lapsed vaid randmekaitsmeid.

 6. Oi aga avastasin,et and eesti ei Saada :( aga kaki moni Tuttav tules siit? Rootsis on Neil ka pood http://www.decathlon.se/inlines-jr-play-one-id_8283706.html# saad akki seat ka

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.