Laupäevane osturetk

Kuna nii lastel kui mul endal oli vaja sügishooajaks üht-teist varuda, mõtlesin juba enne palgapäeva eeltöö ära teha, et siis rahalaeva saabudes oleks täpselt teada, kust mida osta.

Kaubamajakas ja Maximas tegin juba eelmise nädala keskel tiiru ära ja jätsin mitu asja meelde. Ema kauplesin laupäevaks endaga kesklinna kaasa – osalt oli asi selles, et ma tahtsin küüti saada, teisalt mulle meeldib nagunii poodides pigem kellegagi koos käia, siis on hea jooksvalt arutada, mis on ostmist väärt ja mis mitte.

Esialgne plaan oli minna kahekesi. Juhtus aga nii, et Abikaasa otsustas oma õele külla minna, Plika ei soovinud sinna kaasa minna ja mõtlesin, et miks mitte – võtame tema ka kaasa. Ühesõnaga tegime naiste päeva 🙂 Abikaasa läks samal ajal Poisi ja oma isaga, nii et võiks öelda et neil oli meeste päev… Muidugi jah, neil oli seal naisi ka. Aga minnes ainult mehed 🙂

Nädalavahetusel shopata pole muidugi kunagi tark idee. Eriti siis, kui on mingid üritused. Kaubamajakas näiteks polnud, aga palju rahvast oli ikkagi. Pidin ainult hästi korra Rimist lastele kindaid vaatama ja emale NS kingas kummikuid näitama, aga meil läks seal tubli pool tundi kindlasti.

Port Arturis oli veel hullem – no oli teada ka, et seal on üritus ja massid, aga oli ikka vaja minna, eks 😀 Käisime kähku paarist vajalikust poest läbi ja lasime jalga. Siis tegime väikese puhkepeatuse kohvikus, millest pildid eelmises postituses… Ja viimaks Magaziini. See on üks imeline pood, ma ütlen. Sealt leiab igasugu vajalikke asju olematu hinnaga 🙂

Näiteks prügikotid – meie 95cm ümbermõõduga prügiämbrile jääb 20l mõõtudega 50x60cm veidi kitsaks ja 30l kotid, mis on normaalsest materjalist, mitte imeõhukesed, olid Maximas 15tk €1.39, Rimis veel kallimad. Jätsin meelega ostmata, sest lootsin, et äkki leian kuskilt odavamalt… Magaziinist sain €1.50 eest 30tk. Mul on sügavalt ükskõik sellest, et neil pole nööri, millega kokku tõmmata – mu ainsad kriteerumid olid paksem kile ja sobiv suurus. Nii et win. Prügikottidega oli meil kogu aeg häda, et ei mäletanud, mis suurust vaja ja nii sai mitu korda kogemata ebasobiv suurus koju toodud. Nüüd on viimaks ometi täpselt meeles, millised sobivad ja kust neid edaspidi osta.

Ja mis puutub riietesse, siis ka nende puhul ma vaatamise ja valimisega muidugi ei piirdunud. Sai ikka ühte ja teist ära ostetud ka – ema laenas raha, kuniks palk kohale jõuab. Ma lihtsalt ei satu Kaubamajaka ja Maxima trajektoorilt eriti välja, kesklinn ja Ülejõe jäävad mu tee pealt enamasti kõrvale. Seega oli igati loogiline sobivad asjad ära osta, kui seal juba olin.

Kõik laupäevased ostud:

2015-10-03 17.43.48

Rimist sain lastele veekindlad kindad. Meil on küllaga nii sõrmikuid kui talviseid “lumekindaid”, aga just need vahepealsed porise, märja ja jaheda ilma kindad olid täitsa puudu. Otsisin neid isegi eelmisel kevadel (või sügisel, kes seda enam mäletab), aga ei raatsinud kohe kuidagi ühe paari eest €15 maksta. Nüüd olid Rimis täpselt sobivad hinnaga €6.99 ja kuna laste mütsidele ja kinnastele oli parajasti -30% soodukas, siis sain kaks paari veidi alla €10 eest. Super!

Muidugi tõdesime kodus, et oleks pidanud ikkagi mõlemad paarid ühe suuruse ostma – seega vahetasin täna suuremad triibulised välja. Kuna seda värvi väiksemat suurust polnud, võtsin täitsa tavalised mustad. Ilmselt ongi parem, sest ehkki mulle nii meeldivad erksad värvid ja mustrid, siis kõike kirjut ei anna ju kokku sobitada, midagi ühevärvilist peab ka olema.

Clipsonist ostsin Plikale klambreid – need kaovad tal kõik nagu musta auku. Clipson on õnneks laia valiku ja soodsate hindadega – maksin kuue klambri eest €3.85. Oli vaja tavalisest pikemaid klambreid, et need midagi kinni ka hoiaks, neid seal leidus. Standardsuuruses klambrid on jube pisikesed 🙂

Ostunimekirjas olid ka õhukesed kiivri all kantavad puuvillased mütsid mõlemale lapsele. Kevadel kandsid nad veel 2013 kevadel Norrast ostetuid, aga juba siis kippusid kõrvad kogu aeg välja tulema – seega oli uusi vaja.

Plikaga läks kergelt – leidsime talle H&Mist €6.99 eest helesinise Frozeni mütsi. Tal on sel hooajal kevad-sügis õueriided tumesinised (Poisile pärandatud 116 suurus, mis peaks ideeliselt talle paras olema, aga on tegelikult Poisile endale veel väga suur ja 124 cm pikale Plikale täiesti paras), nii et müts sobib nendega väga hästi.

Poisile ei leidnud laupäeval mitte midagi – kõik olid liiga paksust materjalist või muidu ebasobivad. Täna käisin aga Rimis kindaid vahetamas ja märkasin, et seal on siiski üks puuvillane müts, mille vooder ei ole fliisist… Ja see saigi ostetud. Pole just ideaalse välimusega, aga täiesti neutraalne ja talutav ja kuna täna oli veel viimast päeva see 30% soodukas, maksis ainult €4.19 😛

2015-10-05 20.06.26

Magaziinist leidsin endale mahepuuvillast bokserid (kaks paari €7.44), sussid (€2.50), kahekordsed sõrmikud (30% villa/70% akrüüli, €1.90) ja sukkpüksid (€1).

Neid boksereid märkasin esimest korda juba kevadel, aga kuna otsest vajadust polnud, siis lükkasin ostu edasi. Nüüdseks on peamiselt 2013 kevadel Norrast soetatud varud hakanud järjest läbi minema, seega nüüd juba oli vajadus. Kassas selgus meeldiva üllatusena, et selle firma tooted on kliendikaardiga -7%, nii et maksin €8 asemel €7.44 ehk ühe paari eest €3.72 – ei tea küll, et kuskilt mahepuuvillast aluspesu (just musti bokserilaadseid, mitte näiteks valgeid või beeže ja tavalise lõikega) odavamalt saaks. Bokserid on väga parajad ja mõnusad. Ma ainult selliseid kannangi 🙂 Kahjuks musti minu suuruses boksereid seal tol hetkel rohkem polnud – tahaks tegelikult veel nii umbes neli või kuus paari. Ehk millalgi tuleb.

(Ja nagu Alice märkis, siis need ei ole bokserid, vaid hipsterid, ja ma tegelikult tean, et bokserid on veel suuremad… Aga hipster on minu jaoks moodne hipi, nii et ma ei suuda ka seda väljendit kasutada aluspesu kohta 😀 Kas eesti keeles selleks mingit kolmandat väljendit pole?)

Susside ostu küll plaanis polnud, aga kui neid nägin, ei suutnud vastu panna. Mul olid kunagi ühed Magaziini teised sussid, aga millegipärast ma ei taha neid enam kanda. Siis olid mul vahepeal ühed Reservedi nunnud sussid, aga need olid valged ja läksid nii koledaks, et tuli ära visata. Viimasel ajal olen kandnud Abikaasa vanaemalt jõuluks saadud kootud susse, need aga on alt libedad… Seega nood balerina stiilis sussid sobivad ideaalselt.

Kindad olid täitsa ostunimekirjas olemas. Mulle meeldib, kui mul on igal jakil oma kindad, nii et ma ei peaks neid pidevalt ühest taskust teise tõstma. Humanast soetatud rattasõidujope juurde võtsin oma varudest ühed triibulised kindad, mis olid aga ebamugavad, sest olid hästi pikad, samas kui jope käised on ka väga pikad ja kindaid oli sinna alla tüütu toppida. Ideaalis tahtsin kahekordseid, et oleks soojemad ja mõnd ilusat värvi. Andsin endale muidugi aru, et selliseid ma tõenäoliselt nii odavalt ei leia, kui maksta tahaks ja olin täiesti leppinud mõttega, et ostan Rimist €1.49 eest tavalised õhukesed mustad sõrmikud. No ja kui ma siis Magaziinis neid täiesti ideaalseid kindaid nägin, siis oli rõõm suur. Need olid nimelt üsna sarnast tooni, kui välja valitud kummikud (mis ma loodetavasti homme ära ostan).

Mulle meeldib kanda värvilisi ja mustrilisi sukki, aga teatud seelikutega sobivad vaid igavad ihuvärvi isendid. Ostsin mingil hetkel Takkost €2 eest kolm paari, mis ajasid asja ära, aga elastaaniga oli neis veidi koonerdatud – alla just ei vajunud, aga oleks võinud veidi rohkem ümber olla. No ja lõpuks läksid kõik järjest varbast katki. Oleks ilmselt Takkost järgmise kolmiku ostnud, aga ei leidnud sealt enam üldse õhukesi sukki. Nii et suur oli mu rõõm, kui skoorisin Magaziinist kõigest €1 eest suurepärased sukkpüksid – need on nüüd tõepoolest kenasti ümber ja piisavalt pikad ja üleüldse igati sobivad. Ma ei julge “uusi” sukkpükse kunagi üle ühe paari osta – proovin kodus ära ja sobivusel ostan hiljem veel. Neid ma ostan kohe kindlasti varuks, kui järgmine kord Magaziini satun.

Nood Magaziini omad olid 20den, aga tahtsin paksemaid ka – eelmisest nädalast oli meeles, et Rimis on Golden Lady 40den sukkpüksid €1.95. Kuna Magaziinist nii odavalt ei saanud, läksin täna Rimist ostma… Muidugi olid minu suuruses ainult mustad alles, mina aga tahtsin ihuvärvi. Leidsin ühed XL suuruses ja ostsin ehku peale ära – need peaks ideeliselt olema pikkuselt sama, mis L, aga laiemad, paksematele noh. Õnneks sobivad küll. Värv muidugi on veits imelik – pruunim, kui ma tahaks, aga ega paksemad sukad ei saagi ju väga läbipaistvad olla. Ehk need peavad veidi kauem vastu kui 20den. Loota ju võib 😛 Igat muud värvi sukki ma alla 60den reeglina ei osta, aga ihuvärvi sukad oleks siis vist juba küll LIIGA pruunid.

Nüüd on ostunimekirjas veel kummikud (ostan homme, kui keegi pole vahepeal mu suurust ära ostnud – pöidlad pihku), Poisi rattakiiver (sellega on üks rist ja viletsus, sest hooaeg on läbi ja valik väike ja tema pea on nii lai, et laste kiivrid, mis ümbermõõdult peaks sobima, kipuvad kitsaks jääma) ning puuvillased kaelussallid lastele. Kivati omad ilmselt, suurus number 3 – sest midagi muud sobivat ma oma netiotsingutel ei tuvastanud. Villa ei taha, fliisi ka mitte. Talvel kannavad nad tuukrikaid, aga kuni ilm kannatab veel rattaga sõita ja neid õhukesi mütse kanda, seni on vaja ikkagi mingit sallilaadset toodet… St praegu saab veel ilma hakkama, aga väga pikalt enam mitte. Bufid on olemas, aga need on nii laiad ja lötakad, et kael jääb ikka paljaks – hea sall on selline, mille lapsed ilma minu abita kaela saavad ja mida ei pea liigselt sättima. Ühel sobival teise ringi kaelusel on mul silm peal, teist oleks ka vaja… Uued maksavad €8, aga no ma ju ei raatsi uuelt 😀

Kevad-sügis õueriided ja talvekombed õnneks veel oma suurustelt sobivad, nii et paljaks lapsed ei jää ja juurde ostma midagi ei pea. Poisi talvekombe üks põlv on muidugi õmblusest lahti ja mõlemad põlved on nii õhukeseks kulunud, et ei ole enam ei vihma- ega tuulekindlad. Tahaks selle kombe järgmisel kuul mõne õmbleja kätte viia, kes loodetavasti kunstipäraselt põlved ära lapib 🙂 Küsimus on ainult selles, kust selleks sobivat riiet saada.

Ja muus osas vist ongi kõik vajalik olemas, nii et peaks saama külma perioodi kenasti üle elatud. Või noh, mis laste talvejalatsitega saab, seda ma veel täpselt ei tea – Plikal on mingeid saapaid ootamas ja Poisile läheb sealt vist ka midagi… Aga kuni ilmad väga külmaks ei lähe, seni nad käivad nagunii ainult oma lambavillase voodriga kummikutega. Mida ma ei pidanudki sel sügisel uusi ostma, sest vanad olid veel parajad 🙂 Näis, kas kevadel veel ka jalga mahuvad. Loodame parimat!

Üks riietusse puutuv mure on mul tegelikult ikkagi veel, aga sellele mingit kerget lahendust ei ole. Mu hommikusest “lasteaiagarderoobist” on puudu soojad püksid 🙂 Käin teksadega, aga jahe on. Oleks vaja vee- ja tuulekindlaid pükse. Mingisuguse voodriga. Minu pikkusele. Siinkohal jookseb juhe kokku. Minu pikkusele selliseid pükse lihtsalt ei ole 😛 Nii et eks siis külmetan edasi või topin sukad teksade alla või siis hakkan mingi hetk kandma Annikalt saadud suusapükse, mis on mulle aga kukekad ja ma meelsamini ei käiks nendega kuskil, kus on vaja pika säärega saapad ära võtta 😛

Mõtlen, et optimaalne oleks lasta ikkagi õmmelda. Aga finantsi selleks hetkel kahjuks pole. Kevadel ehk? Või järgmisel sügisel? Unistused…

4 thoughts on “Laupäevane osturetk”

 1. Aitäh! Väga mõnus postitus oli! 🙂
  Tahtsin küsida, et mis sa mõtled lasteaiagarderoobi all?

  Mina ise unistan ilusast vihmamantlist ja ilusatest kummikutest ja vihmakindlatest pükstest. Siis oleks hea lastega vihmaga õues käia. Muidu ongi nii, et lapsed ilusti soojalt ja vihmakindlalt riides ja mina siis ligunen vihma käes 🙂

  Ilusat töönädala jätku!

  1. Hehe, see on jah mu laest võetud väljend, mis tähendab neid riideid, mis mul on seljas hommikuti lapsi lasteaeda viies 😀 Teekond on veidi alla kilomeetri ja rattaga ja hommikul kell 8.15 on väljas veel hirmus külm. Mul on pluus ja dressikas, millel on mõnusalt pehme karvase voodriga kapuuts ja vihma- ning tuulekindel jope – hommikul on alati kaks kapuutsi peas. Ja nüüd on ka mõnusad kummikud. Ainult teksad seal vahel, brr. Külm.

 2. Mulle nii meeldivad su pikad ja põhjalikud postitused 🙂

  Mul on kohe kahju, et sa õmmelda ei oska. Ise õmmeldes saab nii palju raha kokku hoida. Nt mütsid ja kaelused ja tuukrimütsid, kõik saab ise õmmelda. Vihmakindlad püksid ka 😉
  Ma olen oma perele ja tööl müügiks ja tuttavatele mütse õmnelnud. Kõigi lemmikud on. Vaja läheb ainult trikotaazist t-särke ja overlokki. Lõike tegin ise. 10 min ja müts valmis 😉 Mu käsitööblogis peaks neid vist olema, kuigi ma pole seda sada aastat täiendanud 🙂

  Soomes on kirbukad head asjad, leiab palju ja odavalt. Ma saan üldse töölt kõik riided ja jalanõud tasuta. Töötan taaskasutuskeskuses 😛

  Jõudu sulle 🙂

 3. VUPLID, perestroika ajal oli selline toode, meie kodumaine, nimeks vuplid. Just selle lõikega, pakendatud papist karpi, peal suur silt: VUPLID. Mul olid oranžid.
  Sinu põhjalikkus teeb muidugi kadedaks. No ma ka, kui ostan midagi suurt, näiteks beebi vankrit või turvahälli või lastele saapaid, siis teen enne tugeva eeltöö ära. Aga kinnaste-mütside jaoks energiat ei jagu, vaatan vaid, et oleks ilusad ja võimalikult naturaalsed.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top