Aug 052016
 

Weekendiga on mul suhted teatavasti sellised, et eelmisel aastal lubasin pühalikult – sel aastal ma SELLEKS nädalavahetuseks Pärnust põgenen. Ja põgenengi – bussipiletid on ostetud, nädalavahetuse veedan Tallinnas.

Täna aga juhtus kolleeg mainima, et Weekendiga üheaegselt toimub ka tänavatoidu festival. Ja tänavatoidus on minu jaoks alati olnud midagi ääretult paeluvat.

Tihti on kõiksugu ägedad üritused ajal, mil raha kulutamiseks lihtsalt pole ja siis ma parem hoiangi heaga eemale. Seekord läks aga hästi – just täna oli palgapäev + meil on Weekendi raames taas aias telkla ehk veidi lisatulu sealtki. Niisiis helistasin Abikaasale ja teatasin, et õhtusöögiks on tänavatoit :P

Tööpäev venis pikale, koju jõudsime alles peale kuut. Vihma sadas, aga see ei takistanud kedagi – võtsime rattad ja sõitsime Supeluse tänava poole. See oli hullumeelne, mis massid igal pool olid – inimesed, autod… Aga tuju oli nii hea ja inimeste vahel laveerida pigem lõbus. Nojah, et kõik ei oleks NII lilleline, siis Poisi tähelepanematus ratta seljas muidugi tekitas paar uut halli karva mu pähe ja ka häält tuli päris mitu korda tõsta :P

pärnu maitsete uulits

Otsustasime kõigepealt kogu tänava läbi jalutada ja siis valida, mida sööme. Mina tahtsin Korea toitu, aga selle aja peale, kui ringiga tagasi jõudsin, oli mind huvitanud roog juba tahvlilt kustutatud, ülejäänu ei tundunud nii ahvatlev, seega jäi proovimata. Lapsed tahtsid burgerit – seda pakuti ilmselt kümnes kohas, arvan ma, aga meile jäi üsna juhuslikult ette Haapsalu Grill & Pruul (nr 8). Seal oli superäge teenindaja, kes laste burksiümbriste peale nimed kirjutas ja päikesed joonistas :D Burgerit ennast sain ma vaid ühe ampsu ja ei mäletagi, kuidas täpselt maitses. Ise otsustasin Krishteli soovitusel Elujanu taimetoidu foodtrucki (nr 3) falafeliwrapi kasuks, mis oli tõesti ülihea.

Magustoit sai kohe alguses paika pandud – Fresko Jäätisevabriku (47) käsitööjäätis. Veidi hiljem jalutas ka Kristhel sama jäätisega vastu ning soovitas soojalt. Läksime siis uurima, jutustasin seal lõpuks vähemalt veerand tundi, kõiki maitseid saime proovida ja… (Mh, tuleb meelde, et mustika-ingveri siiski ununes – krt!). Mina võtsin oma topsi pooleks jõhvika-apelsini ja mündi-avokaado – see viimane kõlas täpselt nii, nagu ei peaks mulle üldse maitsema, aga hämmastavalt hea oli. Lapsed valisid vanilje, sõid selle ära, tahtsid veel. Mina lahke emana lubasin – olgu siis hea päev. Teiseks valikuks oli Poisil maapähkli-jõhvika ja Plikal mandariini. Poiss võttis ühe ampsu ja teatas siis, et tal on külm, rohkem ei taha :D Võtsime hoopis koju kaasa, panime sügavkülma, saab Abikaasa ka oma magustoidu – ta pidi varem ära minema, et õega kokku saada. See maapähkli oma oli ka väga mõnus, mulle täiega meeldis, kuna kõht oli aga täis ja see oli üsna rammus, valisin endale need kaks, mis olid tiba kergem koostisega…

Ühesõnaga, ma vaimustun käsitööjäätistest. Sellest ajast saadik, kui Mama Toni’s kinni pandi, pole olnud ühtki arvestatavat jäätist, mida ma tõesti tahaks suvel osta. Poejäätised on kohutav magus kräpp ja ajavad mul südame pahaks. Sel suvel on aga imeline Jäämari, mida Pärnus päris mitmes kohas müüakse (Bio4You, Delice, Taluturg, Karamell) ja nüüd siis uue avastusena Fresko Jäätisevabrik – sel aastal Tartus käima pandud ettevõte, Pärnus müüakse nende jäätist hetkel Taluturul.

Minu eriline nõrkus on sorbetid ja smuutijäätised – pigem sellised värskema ja kergema koostisega. Ometigi on valikut küllaga! Rõõm!

No ja lõpetuseks, kui ma juba nii pika jutu jäätistest kirjutasin, siis tundub paslik mainida ära ka vana hea La Muu ja meie kohaliku Sepa mahetalu käsitööjäätis… Kuna meie peres pole jäätis ette tellimise ega kodus söömise teema, vaid pigem emotsiooniost sobival hetkel väljas olles, siis Sepa talu jäätist saavad lapsed siis, kui juhtuvad OTTil käima… Ja La Muu puhul mul pole kunagi meeles, et neil on 100ml topsid ka, mis sobivad kaasa haaramiseks.

Igal juhul on väga äge, et tervislikke ja maitsvaid jäätiseid tekib turule järjest juurde. Ja väga äge, et Pärnus on nüüd ka tänavatoidu festival. Noh, rangelt võttes, on’s suurt vahet, kas ürituse nimi on tänavatoidu festival või näiteks augustiunetus? Süüa saab vist üsna sarnaselt :) Järgmisel nädalavahetusel ühesõnaga uus melu :)

Pilte ei teinud kahjuks ühtki… No ei tulnud pähe ka mitte, vihma sadas ja… :D

  One Response to “Pärnu tänavatoidu festival – killuke meeldivat melu”

  1. […] Jäämari jäätiseid olen kiitnud varemgi, näiteks siin. […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.