Sep 062016
 

Kuni bussiliiklus Pärnus ümber tehti, teadsin ma kõiki bussiaegu une pealt. Teadsin, kustkaudu bussid sõidavad, teadsin umbes-täpselt kellaaegu, mil nad väljuvad, kesklinnast ja Maist… Nüüd ma ei tea enam mitte kui midagi, kõik on täiesti pea peale pööratud. Vanad ajad on see-eest ikka veel meeles :D

Seoses Plika kooli minekuga olen pidanud ennast veidi bussiliiklusega kurssi viima. No ja tobe on, ma ütlen. Tuleb väga hästi meelde, miks ma ei sõida bussiga – sest ALATI, kui mul see soov tekib, ma jõuan enne jala kohale, kui see kuradima buss tuleb. No olgem ausad, häda on lihtsalt selles, et ma elan nii hea koha peal, et igale poole on üsna lühike maa.

Meie kodupeatusest käib tunnis kuus bussi. Vahed on 5 ja 15 minutit. Ja võite mürki võtta – sel ajal, kui on vaja minna, on üks just läinud ja järgmiseni 15 minutit. Selle ajaga ma jõuan jala linna! Laps muidugi ei jõua… Temaga on jällegi nii, et otse loomulikult jääks ühe bussiga kooli hiljaks, sellest eelmine tuleb jälle nii vara, et polegi mingit mõtet lasta tal sellele minna, Abikaasa viib pigem enne tööd autoga ära – kodust väljumise aeg on suht sama.

Esialgne plaan oli küll, et hakkab jala käima, 1,9 km pole ju nii pikk maa… Noh, ma esimesel hommikul läksin temaga jala ja tõdesin, et minu jaoks on mu hommikune aeg liiga oluline :D Ja kui ma ise ei viitsi hommikul pool tundi jala käia (üksi käin selle maa 15 minutiga ära, Plikaga koos läheb 25 minutit, kui ta üksi kõnniks – jumal teab, kui kaua), siis miks ma oma last selleks sunnin? Rattaga sõita ma võin selle maa vabalt, jala käia – no ei viitsi. Mitte hommikul. Ja paraku rattaga last kooli ei saada. Ei tea, millal ta selleks valmis võiks olla, et üksi rattaga sõita, koolil pole praegu head rataste hoidmise võimalust ka.

See on muidugi point, et Plika peaks õppima aega arvestama ja kuni teda autoga kooli viia, seni ta seda ei õpi… Aga piisab ehk alustuseks sellestki, kui ta oma ajaarvestusega nii palju hakkama saab, et koolipäeva lõppedes tunni ajaga lähedal asuvasse stuudiosse trenni jõuab? :P

Ja kuna pärast seda hakkab Plika siiski esialgu ema juures olema, mitte üksinda kodus, siis sinna ta kindlasti jala ei lähe, seega sai kuupilet pidulikult ära ostetud.

Esialgu muidugi käin tal rõõmsalt vastas. Võtsin selleks nädala puhkust ja puha. Tantsustuudios on avatud tunnid sel nädalal ja tahtsin, et Plika saaks kõike proovida.

Kuna võtsin eelmisel nädalal neljapäeva vabaks ja jõudsin reedel töötada vaid kaks tundi, samuti on sel nädalal vaja päris palju tööasju siiski ära teha, oli plaan töötada hommikuti ca 3 tundi, kuni Plika on koolis. Ja nii ongi, et puhkusenädal nagu oleks, aga tegelikult olen nagu orav rattas. Hommikul kaheksast Poiss lasteaeda, siis kodus hommikusöök (või noh, tegelikkuses võib juhtuda, et kodus süüa pole ja söön tööl), paariks tunniks tööle, enne ühte sõidan koju, jätan ratta maha, lähen linna Plikale kooli vastu, siis tantsutundi, siis koju… Ja tööasju on nii palju, et hommikul valmis ei jõua, siis teen õhtul kodust ka. Tõeline puhkus :D

Järgmisest nädalast olen jälle tavapäraselt tööl. Õigemini – müüja läheb kaheks nädalaks puhkusele, sellest ajast olen pool pikad päevad letis. Ja on enam kui kindel, et Plika ei saa nädalaga selgeks marsruute kool – trenn – bussipeatus… Ema lubas küll aidata, aga kuna ta iga päev ei saa, pean mingid päevad siiski keset tööpäeva ära käima. Ja kui ma olen üksi letis, siis ma seda ilmselgelt teha ei saa. Õahh.

Aga muidu on lill – eriti lugedes, mida kõike tavakoolis nõutakse. Minu ainus mure oli osta lapsele pinal, mis on waldorfkoolis midagi muud kui tavakoolis – st poest sellist ei müüda. Ise õmmelda oleks saanud, aga ma ei viitsinud. Koolist sai €5 eest, tundus täiesti pädev :) Põhimõtteliselt on tegu A4 suuruses paksu riidetükiga, millel vajaliku suurusega taskud ja kummid erinevate kriitide jaoks, selle keerab rulli ja seob paelaga kokku. Kunagi teen kindlasti pilti ka ja näitan teile.

Muus osas… Eee… Õuepüksid ja võileivad, muud polnud koolikotti vaja :P Ja ülejäänud koolitarvete eest peab koolile €30 maksma. Kõik. Elu on lill.

Ja see logistika, küll see ennast ajaga paika loksutab, eksju?

  3 Responses to “Logistika”

  1. Ära Sa unusta, et alla 10-aastane laps ei tohigi üksi rattaga sõita. 10a saab teha autokoolis rattaload ja alles siis võib laps hakata üksi liiklema.

    • Kuule, sellest me just ükspäev teise Plika klassi lapsevanemaga rääkisime. Et sõiduteel ei või alla 10-aastane üksi sõita, seda teadsin, aga kõnniteel – jäi selgusetuks. Teine vanem arvas, et võib.

      No selge on see, et üksi ma ei julge Plikat rattaga niipeagi liiklusse lasta :P

  2. Logistika loksub paika jah. Seejärel kolib kool.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.