Tõeline blogiikaldus

Arvutasin välja, et kui mu postitussagedus jääb samaks, saab selle aastanumbri sees kirjutatud vaid 150 postitust. Vaadates numbreid varasemate aastate taga… Njah.

Mis teha, kui praktiliselt kõik, mis elus teoksil, liigitub kategooriasse “stuff you cannot write in public blog” või “stuff too boring for blogging” või “stuff suitable for blogging, but cannot be bothered to write about, because there is so much weird sh*t going on in your life”.

Ma ausõna ei tea, miks ma ei võinud seda eesti keeles kirjutada… Lihtsalt tundus, et inglise keeles on parem.

Ja nii ongi, et ma kirjutan siia vahel, kui maldan, asjadest, millest võib, mis on enamjaolt siiski üsna igavad. Muul ajal kirjutan mujale ja räägin inimestega.

Tahaks tagasi seda rahulikku õnnelikku elu, kus igapäevased pisiasjad nii palju rahuldust pakkusid ja kõigest blogida sai. Ei tea, kas see juhtub veel kunagi?

Life will tell.

Ja andke mulle andeks, et ma ei ole enam põnev. See on see täiskasvanuelu.

Antud asjaoludel kaalun sügavalt blogile selliste summade kulutamise mõttekust – ehk peaks ka kasutama seda varianti, et maksan vaid domeeni eest, aga blogi ise istub WP serveris. Kümneka aastas võin ju maksta, aga 60 virtuaalserveri eest tundub hetkel overkill selle varjusurmas oleva hobi jaoks. Aga WP serveris istudes ei saa pluginaid kasutada, ega ju? Sinna kaoks mu värskuse järgi sortiv blogroll, mida paljud kasutavad… (Mis tuletas meelde küsimuse, kas see üldse töötab? Sest hetkel mul sorteerib tähestiku järgi järjekindlalt. Kuidas teil? Ah ei, tühjendasin cache ära ja nüüd töötab jälle, nii on mul iga kord.)

Ehh. Rasked valikud. Aga tegelikult võiks lähikuude jooksul ära otsustada – novembri lõpus peaksin järjekordse €60 välja köhima ja tõesti ei tea, kas on mõtet…

7 thoughts on “Tõeline blogiikaldus”

 1. Hei! Alusatn sellest et mind just võlub Sinu blogi juures see nö. igapäevastest asjadest kirjutamine. Nii nagu elu on, ilma liigsete happeningideta. Paljukest siis meie elus ikka neid kõrghetki on, ja kui neid on siis kajastad ju neid ka blogis. Enamjaolt elame siiski kõik seda igapäevast tavaelu – käime tööl, poes, koolis , lasteaias, sünnipäevadel ja reisidel. Vaat Sinu blogi juures mulle just meeldibki nimelt see et kirjutad neist igapäevaasjadest niimoodi et pikki aastaid Su blogi loen ja ikka uut posti ootan.
  Hetkel tundub blogimaastikus üldse olevat suur tendents lõpetamise suunas – paljud kahtlevad, paljud sulgevad. Enamasti tuuakse põhjuseks ajanappus ja motivatsiooni puudumine. Olen aastaid lugenud enamjaolt just blogisid neilt kes elavad väljaspool Eestit, huvitab elu mujal maailmas, aga lohutamatult paljud on sulgunud just viimasel ajal viimatimainitud põhjustel. See on natuke nagu hüvastijätt toreda sõbraga. Tihti mainitakse lohutuseks instagrammi, aga …see pole see.Hea blogipostitus ju ongi tihti nagu kohtumine tuttavaga, jagatud mõte, rõõm või kurbus tema hetkedest. Või lihtsalt lugemine. Vahel vihane arutelu , hahaa. Kui ei meeldi või pole sama meelt, saab ju alati katkestada nupulevajutusega.
  Ise lõpetasin blogimise aastaid tagasi, aga nüüdki vahel kirjutan seda oma mõtetes edasi. Tegelikkuses enam mitte. Alustasin kui olin kolinud elama teise riiki, kõik tundus uus ja huvitav. Ja siis kui aastatega kõik argipäevaseks muutus, kaduski motivatsioon.
  Nii et ühtepidi on see mõistetav miks blogimine lõpetatakse või postitamine harvemaks muutub. Samas lugejana mina ei ootagi blogilt mingit põnevust ega eriti värvikaid juhtumisi. Sobib ka selline voolav , aus ja inimlik igapäevaelu kajastamine. Selline nagu Tikriblogis. Tänud lugemiselamuste eest!

 2. Võõra inimesena, kes Sinu tutvusringkonda ei tunne, julgen soovitada,et keerulistest teemadest tuleb ka kirjutada, kasvõi hüpoteetiliselt, üldistades. Ikka on hea oma pea nö selgeks kirjutada 🙂
  Mul ka vahel ajavad lähedaste inimeste suhterägastikud pea keema ja oh kui hea on blogis end kirjutades maha laadida! Arutlen teemad läbi nii üldiselt, mõtiskledes.

 3. Ma arvan üsna sama kui esimene kommenteerija. Mulle meeldib lugeda nii sinu kappide koristamisest, ostunimekirjadest kui teekonnast kooli. Pikemad arutlused olulistel/elulistel teemadel on juba kirsiks tordil 🙂
  Mulle meeldib kuidas sa teed plaane ja visioone (isegi kui päriselt ei lähe nii nagu plaan ette näeb). Remonditeemad köidavad ka. Niikuinii olen remondifriik ja lisaks on käsil korteri remontimine vanas puumajas, seega ka siduv punkt.
  Ja kirjutamine tõesti aitab end maha laadida.

 4. 60 euri blogirulli eest tundub tõesti palju, eo tegelikult see tundub päris karm.
  Minu blogid on koos domeeniga virtuaal.com serveris ja wordpress võimaldab seal piirideta toimetada. blogrollist ma ei tea, aga seda on lihtne välja uurida kui inglise k probleemiks pole. Pluginaid on miljon kindlasti ja võimalused WordPressis on palju suuremad kui sel wordpress.org versioonil. (näiteks http://www.bestwpthemez.com/wordpress/what-is-a-blogroll-98/) voi lihtsalt wordpress blogroll plugin, siis ta annab tulemustest infoks ka päris wordpressi omi mitte wordpress.org
  Pikk jutt lühidalt, mina maksan domeeni eest (võetud 10 aastaks) ja serveripaketi eest (2 aasta kaupa, aga saab valida). Selle eest on mul mitte ainult wordpress vaid võin pmst klikiga installida oma servri alla erinevaid asju, näiteks oma pilv, meilid nagunii. Klienditeenindus on neil ka ülikiire ja asjalik, ma ei ole nendega seotud et reklaami teen , aga mul on nende serveriruum juba ca 8 aastat ja 2 hobipõhist blogi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top