Nov 272016
 

Ma kogu aeg muudkui sorteerin ja kraamin ja korrastan ja annan / viskan asju ära. Tulemus on silmaga näha ja kogu aeg on tunne, et kohe-kohe ongi kõik tehtud.

No ma ei tea, millal see kohe küll lõpuks kätte jõuab. Õigemini tean küll – enne jõule! Sest lubasin, et enne jõule on kõik korras!

Kodule olin enda meelest ringi peale teinud, KÕIK ära sorteerinud ja ära andmiseks üles pannud. Täna utsitasin siis Abikaasat, et läheme sorteerime teisel pool ka asju. Seal sai viimati põhjalikumalt koristatud oktoobri esimeses pooles enne korstnapühkija tulekut – siis ma ju “kodu jõuluks korda” projekti algatasingi. Mitte kunagi varem pole see projekt nii edukas olnud, ma ütlen!

Igatahes, kui teise poolega oli ka selline tunne, et ega seal ju õieti midagi teha polegi, sest kraamisime suvel väga põhjalikult ja nüüd sügisel ka… Siis fenomenaalne, KUI PALJU seal tegelikult ikka teha on.

Abikaasa sorteeris eelmisel nädalavahetusel pooleli jäänud tehnikahunnikut. Vist sai sellega enam-vähem hakkama, isegi mingid kaablid jõudsin gruppi üles panna ja soovija leida, kes need homme ära viib. Aga teatud segadus seal ikka veel jäi, lisaks vajab ka remondi- ja autokraam nüüdseks teistkordset üle vaatamist ning paremat ära paigutamist.

Mina olin mingid nädalad varem teise poole riidekapi ära koristanud ja titeriided magamistoa riidekapist teisele poole ära viinud, aga nüüd mõtlesin, et peaks seda kappi puhastama ka, jubedalt tolmune igalt poolt… Nii ma siis küürisin ja tolmutasin seal üksjagu.

Ja otse loomulikult leidsin veel asju, mida ära visata ja ära anda :D Näiteks neli paari Abikaasa vanu jalatseid rändas prügisse. Samuti otsustasin, et meil pole vaja mõningaid vanemaid tekke, mis on mitu aastat kasutuseta seisnud, ja et isegi potentsiaalseid külalisi arvestades on patju veidi liiga palju… Nii et kaks tekki, kaks patja ja üks voodipesu komplekt läksid ära andmiseks. Selle tulemusena jäid tühjaks lukuga läbipaistvad kotid, mille sees neid varem hoidsin ja paigutasin ümber titeriided, mis siiani tavalistes kilekottides olid. Nüüd on kõik kindlalt tolmu eest kaitstud ja samas kohe näha, mis on kus. No ja selle ümber tõstmise käigus leidsin kotitäie lasteasju, mida enam ei tahtnud, need sai ka ära andmiseks kõrvale tõstetud.

Ühesõnaga edukalt sai terve päev teisel pool ära kulutatud ja homme peab jätkama, sest seal on veelgi sättimist, isegi minul :D

Tegin pildid kõigist uutest ära andmist vajavatest asjadest ja panin õhtul gruppi üles – viiele on soovijad juba olemas ja tulevad kõik homme järele, ainult kolm asja jäigi alles. Varasematest asjadest on ka ainult kolm alles… Ja viis raamatut.

Jõudsin vahepeal ühe köögikapi ka asjadest tühjaks tõsta, seest lapiga üle käia ja asjad tagasi panna.

Ja nüüd õhtul nõelusin veel mõned asjad ära, sai kummutipealse jälle veidi tühjemaks.

Hunnik katkiseid asju ootab veel liimimist. Mõnele neist on vaja superliimi, enamikule aga hoopis puiduliimi, mille ma isegi ema käest sain. Ehk jõuab selle ka homme ära teha… Aga teise poole korda saamine on kõige olulisem. Täna käisime hommikul Abikaasa vanaemal külas, mis tähendab, et koristama saime hakata alles miski kahe paiku äkki. Homme saame kohe hommikul pihta hakata, siis jõuab rohkem tehtud ka.

Ühesõnaga jah… Tegemist veel jagub. Aga tehtud see kõik saab, ma luban!

Et see hoog mul ikka püsiks võiduka lõpuni. Senini on küll nii, et mida rohkem tehtud saan, seda enam see innustab. Kohe TUNNE on, et ma olen millegi erilisega hakkama saanud :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.