Head asjad #49 – fotokalendrid

See oli aastal 2011, kui ma esimest korda Cherryst poole hinnaga fotokalender.ee lehe vautšerid soetasin. Sellest ajast saadik olen sealsamas iga aasta lõpus perele jõulukingiks laste piltidega kalendrid valmis nokitsenud. Ok, 2012 jäi vahele, siis olime Norras, aga kõik ülejäänud aastad küll. Cherryt enam pole, sel aastal saatis leht ise mulle meili, et kalendritel on 50% soodustus praktiliselt terve detsembri. Veel mugavam kui vautšeritega jaurata!

Lehti, mis sarnast teenust pakuvad, on ilmselt praeguseks vähemalt kümme. Ma olen küll aeg-ajalt uurinud võimalusi sama asja mujal teha, aga ütlen ausalt, et määravaks on osutunud hind – mitte kuskilt mujalt ma A4 12 pildiga kalendrit pole €7.50 eest leidnud, ehkki sooduspakkumisi on igal pool. Võimalik muidugi, et pole piisavalt otsinud 😛 Ja kuna tellin neid kalendreid alati vähemalt neli, vahel ka rohkem, siis hind loeb.

See leht ei ole kaugeltki ideaalne. Kirjadele nad pigem ei vasta 😀 Kalendri kujundamise süsteem on okei, olen sellega harjunud, ehkki tunnen mingitest võimalustest puudust. Kuna seal pole võimalust kasutada põhjana varasemat tellimust, leiutasin enda meelest geniaalse viisil, kuidas seda siiski teha – tegin valmis kalendritest enne ostukorvi tõstmist koopiad, mille jätsin järgmise aasta mustandiks. Ja see toimis küll, varem… Sel aastal olid mustandid aga kadunud. Miks, ei tea. Kirjutasin neile, aga üllatus-üllatus – nad ei vastanud 😀 Mu ainus teooria on, et mustandid kustuvad automaatselt, kui neid pole aasta aega kasutatud – seekord jäin tellimuse tegemisega tavapärasemast hilisemale ajale, varem oli vahe vähem kui aasta. Ühesõnaga tegin kõik nullist.

On’s suurt vahet, küsite? Noh, kalendri enda fontide ja värvide paika saamine on minutite küsimus, fotod tuleb nagunii uued lisada. Kuna minu tehtud kalendrid sisaldavad aga rohkelt sünnipäevi stiili Mart 42 – ühes kalendris 100+, teises 65, ülejäänutes õnneks vähem… Siis TUNDUVALT lihtsam on valmis põhjale lihtsalt uued fotod panna ja vanused aasta võrra suuremaks muuta, kui kõike nullist sisse toksida (lisaks iga nime puhul käsitsi fonti muuta, sest seda miskipärast kõigile ühist ära määrata ei lase ja vaikimisi on üsna rõlge).

Igatahes – olgugi, et algeline ja kliendisuhtlus on… Mitte just null (ükskord varem, ma tean, ma sain nendega kuidagi kontakti, aga mäletan, et see oli vaevaline), aga kesine 😀 Siis kalendri tegemine on lihtne, lõpptulemus jääb kena, ära saadavad alati kiirelt ja hind loeb. Samas ütlen ausalt – täishinnaga ma sealt ei telliks, vaid prooviks pigem teisi teenusepakkujaid, lootuses leida sama raha eest mugavam süsteem ja adekvaatsem klienditeenindus. Eks nad vist soodsale hinnale rõhuvadki ja ei viitsi muuga väga vaeva näha.

Fotokalendrid on minu meelest absoluutselt geniaalsed – kui on lapsed, siis need ju kasvavad ja muutuvad, jõulude ajal ei pea enam kunagi pead murdma, mida (vana)vanematele kinkida. Nemad on alati rõõmsad, kui saavad terve aasta (lapse)laste pilte imetleda ja sünnipäevad on mugavalt ühes kohas koos.

Ma olen väga tänulik, et tänapäeval on kõiksugu enda fotodega personaliseeritava kraami tellimine nii lihtne ja soodne 🙂

1 thought on “Head asjad #49 – fotokalendrid”

  1. Ma olen kasutanud prindistuudiot. Seal selle aasta novembris oli soodukas kalendritele ja siis sai alla 8 EUR kätte. Suurematele kogusetele teevad ka muul ajal soodukat, kui ilusasti küsida 😀 Ja seal on see süsteem, et lisad tähtpäevad süsteemi sisse ja saad lihtsalt linnukesega lisada järgmisel aastal kalendrisse. Kõigil põhjadel tähtpäeva lisajat ei ole, ütlen lihtsalt, kuna ma üks aasta muudkui pusisin ja mõtlesin, miks ei saa automaatselt lisada, miks pean käsitsi juurde panema, siis avastasin, et osadel on autmaatne osadel põhjadel mitte.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top