Jun 082017
 

Kas teie olete enda meelest nii “standardse” kehakujuga, et teil on poest lihtne riideid leida? Jättes kõrvale hetkemoe ja selle sobivuse teie maitsega, rääkides vaid riiete üldisest istuvusest?

No näiteks mina olen liiga pikk :) Pükse leida on väga raske, sukkadega on lugu veidi parem, aga mitte oluliselt, käised on enamasti lühikesed ja kleitide vöökoht tihti täiesti vale koha peal. Nii ma siis kannan põhiliselt seelikuid, tihti kolmveerandkäiseid ja eelkõige selliseid kleite, mille vöökohas ei ole õmblust.

Lisaks on mul liiga laiad ribid, nii et pesu leidmine on keeruline. Enne lapsi oli B-korv, siis oli veel okei. Aga katsuge leida 85A rinnahoidjat :P Laumast saab ja Lindexist vist ka… Mujal pole ette nähtud. Vähemalt Pärnu kaubandusest lähtudes, mujal on ehk lugu parem.

Kuidas teil lood on? Vahel tundub, et normist erinemine on pigem reegel kui erand. Tundub, et kõigil on põhjus, miks poest on riideid leida raske. Sestap tekkiski küsimus, kas KEEGI ÜLDSE tunneb, et need riided, mida poes müüakse, talle suuremas osas hästi istuvad :D

EDIT: KINGADEST unustasin kirjutada! Minu jalanumber on 41-42 ja ütleks, et olukord on isegi paremaks läinud – selles mõttes, et reaalselt isegi tekib 42 suurust tasapisi, vahel on mõni king isegi suur :) Aga IKKAGI tundub kingapoes pidevalt, et pole mõtet üldse näidiseid vaadata, vaid käia lihtsalt silmadega läbi kõik kastiread ja kui 41+ esindatud on, alles siis vaadata, mis kingaga tegu. Ja et kõik need kingad, mis välimuse poolest meeldivad, neid on suuruses 37-38 :)

No ja kõik need pika säärega saapad, mis mulle säärest lootusetult laiad on… :P

  27 Responses to “Kellele tehakse riideid?”

 1. Mulle tavaliselt ei istu, kuigi ma olen väga standardse kehakujuga enda meelest. Aga tundub, et minu standard ja rõivatootjate standard ei ole üks ja seesama. Näiteks on mul võimatu leida endale pükse, mis normaalselt jalga läheksid, sest mu vöökoht on oluliselt kitsam kui puusad, aga tänapäeval selliseid pükse ei toodeta. Ülemise otsaga on tavaliselt lihtsam, ehkki on juhtunud, et ma ei saa osta endale seda pluusi, mida ma tahan, sest biitseps ei mahu varrukasse (ja suurem suurus on mulle liiga suur lihtsalt igas mõttes).

  Aga pikkuse koha peal – käisin nädalavahetusel Lindexis ja leidsin sealt mitmeid riietusesemeid (kleite ja pükse), mis olid NII pikad, et ma pole elus nii pikki riideid näinud.

 2. Hei!
  Minu meelest on nö standardile vastavaid inimesi väga vähe olemas, aga enamik üritab lihtsalt saadaolevaga hakkama saada. Endal on olnud pikki aastaid pesu leidmisega sama probleem, kuigi just vastupidi, et justkui õige korviga rinnahoidja leiad, aga kerest on kõik laiad ja siis ei püsi miski paigal, peab aina kohendama. Mis minu murele lahenduse tõi, on Change pesupood. Esiteks on teenindajad harukordsed, teiseks nad mõõdavad kliendi üle ja kolmandaks on neil nii maru lai suuruste valik, et mina enam ei kujuta ette vale suurusega rinnahoidja kandmist. Vot selline lugu, ja ma ise olen suht harva poes käiv inimene, et isegi kui Pärnus pole seda kauplust, siis äkki kannatab aastas korra või paar mujal üks pesupoetiir teha. Loodan, et on abi.

  M

  • Ma olen Change’is käinud. Nad müüsid pärast mõõtmist mulle rinnahoidja alumise suurusega 75 – et SUUREMAT nemad kindlasti ei soovitaks. Jah, seljas on ilus, AGA PIGISTAB! Ma olen seda nüüd kandnud ikka mitmeid kordi, no et veidi ju peaks venima jne, aga miskit ei saa parata, endiselt ebamugav. Pluss tugikaarte otsad suruvad ebamugavalt vastu keha – sealt, kus need “keskel kokku saavad”.

   No ja ma saan aru, et kui on suuremad rinnad, võib tõesti päris korralikult aidata see, kui võtta suurem korv ja väiksem rinnaalune ümbermõõt, siis on järsku oi kui mugav… No nt 85D vs 75E, see oli suvaline pähe karanud võrdlus, vähemalt sellised näited on mulle meelde jäänud. Aga kui mina ikka mõõdan oma ribide ümbert välja 83 ja rindade pealt nii vähe suurema numbri, et igasuguste TABELITE põhjal peaksin kandma korvi AAAA, siis… :P Ei muutu midagi maagiliselt mugavaks, kui ma ligi 10cm liiga kitsa rinnahoidja selga pigistan. Mis siis, et see kena välja näeb. MÜÜJA ju ei tunne, kuidas mul pigistab :D

   Ühesõnaga selline kogemus :) Ma pigem jään Lauma 85A juurde. Pärast süstemaatilist Pärnu pesupoodide läbikammimist leidsin, et see on ühtlasi ainus pood, kus müüakse suuremas koguses värvilist mittepitsilist pesu. Mul on enamik pluuse pigem liibuvamat sorti ja mind häirib, kui pitsi “konarused” välja paistavad… Sestap eelistan siledat korvi. Ja kui tahta mingit muud värvi, kui musta, valget ja beeži, siis on olukord üsna nutune. Lauma tundus meeldiv erand.

   Aga eks ta nii ongi, et igaühele oma.

   • Aga kui sa sellele juurde ostad selle rinnahoidja pikenduse vms?

    • Võimalik, et mul isegi on mõni kuskil kodus, aga need suruvad tugikaarte otsad ikkagi jääks ja lõppkokkuvõttes ma pigem kannan teisi rinnahoidjaid. Nüüd mul õnneks isegi on mõned :P

   • Ahsoo,

    kahju küll, kui soonima jäi ja pigem jura kogemus seal oli. Ma olen endale ka ühe torkivate traatidega saanud sealt, aga selles mõttes oma rumalus, kuna proovides torkis ka ja sisimas lootsin, et rohkem kandes lõpetab torkimise. Aga nõustun, et liiga kitsas rinnahoidja ahistab, eriti kui ta 10 cm liiga vähe on. Soovitan lihtsalt teinekord rohkem vastu vaielda, sest nagu ütlesid – müüja ju ei tunne, pluss inimestel on see piir hea toestuse vs pigistamise vahel nii erinevas kohas ka ;) aga mul on hea meel, et vähemalt Laumast oled midagi meelepärast leidnud.

    • Tead see rinnahoidja suurus on vapsee ehitamine. Mul üks sõbranna arvas kah, et ta mingi aa korv on. Aga mõõdeti ja pandi f korv ja ümbert mitu suurust alla hoopis ja niii hästi istub nüüd. See sinu 75 võib täitsa õige olla, kui sinna juurde õiges suuruses korv on :-)

     • No ma jahun veel. Ma käisin täna kah rinnakat ostmas, ma olen 70HH. Ma küll pakuks, et sul vale suurus siis, kui kaared torgivad kah. Sest ma ikka jupike suurem, kui sina. Peaksid uuesti mõõtma minema ikka kuskile.

     • No MIDA ma mõõdan :D Kõik nett on ju õpetusi täis, ma oskan suurepäraselt mõõdulindi rinna all ümber kere keerata :D Ja rinna pealt, noh, sealt on üsna võimatu isegi A-korvi välja mõõta ja kõik A-korvid kipuvad ka tühjaks jääma :D

     • No ma ei tea mida sa mõõdad aga minu arust netist need osad on küll jama. Ma just mõõtsin, ma olen ribide pealt 88 cm umbes. Ja rinnahoidja ikka 70HH. See on palju keerulisem tegelt :-D

     • No aga kui ma muudkui PROOVIN igasugu numbreid ja 80 tihti pigistab ja isegi pooled A-korvid jäävad tühjaks, siis mis valemiga ikkagi peaks keegi midagi muud välja mõõtma? :D

     • No sellise valemiga et keegi seda ei tea, nagu näha :-D

 3. Kleitide vöökoht on minul ka vale koha peal, mis siis, et ma Sinust jupi maad lühem olen. Nooremana oli see häda ka, et minul olid sipelgapiht ja puusad, aga standard tundus olevat hm, telefonipost. Riideid õnneks saab ise õmmelda, kui vajha on, minul oli aga hästi kaua mure kingadega. Mäletan, et ükskord käisin läbi kõik Tartu kingapoed ja mitte ühtegi paari ei olnud, mida oleks saanud osta, sest mul olid hästi väikesed ja kitsad jalad, aga saadaolevad kingad olid eranditult kõik hästi laia liistuga. Hirmus!

  Rinnahoidjaid ma ostan juba aastaid ainult Saksamaalt Ernsting’s Family poest, sest mujal ei paista olevat ette nähtud selliseid mudeleid, mis mulle meeldivad. Niimoodi see margitruudus tekib.

 4. Rinnahoidjate kandmisest olen loobunud – peaks ka olema AA korv vms, aga ei leia kuskilt selliseid, mis mugavad oleks. Jahedamal ajal polegi väga lugu ja suviseks ajaks on siis mõned Sloggy venivad topid, et nii õhemate-avaramate asjade alla … Muidugi ideaalis võiks olla ikka mõni ilusam ja rohkem rinnahoidja moodi asi ka, et avaram kaelus kah paremini kantav oleks, aga mida pole, seda pole… Lisaks olen rinnahoidjaid ikka otsinud pigem selliseid ilma polstrita … aga no väikesele korvile näis see veel eriti võimatu lisatingimus olevat :D

  Pükstega on ka see häda, et kombinatsioonile laiad puusad ning toekamad reied + kitsas piht ei ole olnud just lihtne hästiistuvaid valmisriideid leida. Olen aja jooksul käinud ka pükste vöökohti ateljeedes kokku võtmas ja muud sellist. Aga nüüd olen juba mitu paari ostnud teksasid Gerry Weberist – hirmkallis, aga neil on kohe kehakuju järgi mudelid … Roxy mudel ongi nt piha ja puusadega inimestele, pikkuste valik ka lisaks olemas. Nii et kui peaks veel õnnestuma kuskil mõne allahindluse ajal peale sattuda, siis on juba päris äge.

  Jalanõudega on see häda, et minumeelest on minule laiuselt jms paras king tavaliselt alati numbri jagu lühike, et on mul siis kitsam liist, kui standard või pikem jalalaba või veel midagi, aga hästiistuvat jalanõud peab ikka otsima. Mingeid a la varba otsa torgatavaid asju enamasti ei saa kunagi kanda, sest liiga lai on…

  Kõikvõimalike topidega on muidugi kõige lihtsam, ent igasugused sissevõtetega pluusid/pintsakud ei ole kunagi minu vormidele vastanud – selg on mul alati kõvasti nõgusam ja rinnapealt jääb kotti.

  Jopede ja mantlitega peab ka vaatama, et ülevalt paras suurus altpoolt ka tagumiku ja puusad ära mahutaks :D

  Eraldi teema on veel ka taskud – no mulle teoorias meeldiks, kui igasugu jakid ja püksid kenasti ka mobiili, rahakoti ja võtmed ära mahutaks. Kinniõmmeldud või kasutuskõlbmatus suuruses taskutega asjad jäävad üldiselt minust poodi maha … Samuti katsun vältida asju, mis tingimata triikimist ja/või käsipesu nõuavad.

 5. Hahaa, ma pole juba aastaid tavapoest pärisriideid ostnud. Aga ma mäletan, et KUI ma kunagi ammu veel teksaseid kandsin, siis oli alaline häda, et kõik, mis ümber puusa läks, oli meeter pikk ja mis pikkuselt paras, ei tulnud üle põlve, sest kints on jäme. Õnneks pikkus on mul selline Eesti keskmise naise oma, nii et kleitide vöökohad on õiges kohas. Nõgusa seljaga on see jama, et mõnedel asjadel pole õiget seljaõmblust, siis on kott seljas. Aga ütleme nii, et kleitide ja sukkpükste najal olen viimased 15 aastat oma elust ilusasti hakkama saanud.

  AGA mu büst! Vot see on nuhtlus. Mul on täiesti vastupidine probleem – rinnaalune mõõt nii 75 (mõnikord ka 70), aga rind… tavapoodide mõõte ma isegi ei tea enam. Äkki E? Või F? Olengi viimastel aastatel Changest ostnud ja pole kahetsenud. Igatahes mingeid eest nööpidega asju on mõttetu poodidest vaadata, sest mis rinnast paras, see mujalt hiiglaslik ja mis muidu seljas ilus, sellel on nööbid vööni lahti nagu kassiimetajal :D

  Aa, ja siis see nali ka, et sääremari on nii jäme, et saapalukud ei lähe kinni. Olengi olude sunnil hakanud kandma pahkluudeni saapaid. (Pärast seda, kui aastaid kandsin oma mõõtude järgi valmistatud aipisid.) Ja lai ning kõrge lest suhteliselt mõõduka jalapikkusega (39-40 nr) tekitab ka muresid. Olude sunnil tuleb tihti osta hoopis number suuremaid asju, sest lihtsalt kitsas liist on enamikul jalatsitest :D

 6. 1,68m pikk, rind 85D ja riided S ja XS, kingad 37,5 kitsaliistuga – ärge mind poodi laske, isegi kui ei lähe endale midagi ostma siis naasen ikka 3 kotikest näppus.

 7. Aa jah kingad muidugi ka. Hiljuti Sportlandis juhtus minuga see, et kui ma ütlesin sõbralikule meesmüüjale, mis numbrit jooksutosse ma otsin, siis ta vaatas mind ehmunud näoga ja ütles “oi, see on ju päris suur”. No shit, Sherlock :D

  Aga ükskord käisin ma Leedus, Panevežises mingis suvalises kaubamajas. Seal oli maailma kõige veidram kingapood – hiigelsuur ja nägi välja nagu mingi hulgiladu. Pikkadel-pikkadel riiulitel olid numbri järgi jalanõud reas ja kui ma nägin, KUI pikad olid 41, 42 ja 43 numbrite riiulid (tihedalt täis topitud), siis ma pidin minestama. Osta sealt kahjuks midagi ei saanud, sest igast jalatsipaarist oli väljas parema jala oma, täispaari tuli müüja käest küsida, müüja oli poes üks ja tema leti taga oli ilma naljata ca 40 inimest järjekorras.

 8. See postitus oli nüüd küll nagu täpp i peal. Käisin ka eile tulutult kaubanduses ja mitte midagi ei saanud, mulle meeldib vist ikka e-poodides surfamine rohkem.

  Ma olen suht lühike (162 cm) ja enamus vöökoha läbilõikega kleite on mul samamoodi täiesti valed seljas, see vöökoht on minu jaoks valel kohal. Lisaks kipuvad paljud kleidid mulle liiga pikad olema, sellise nn vanamuti pikkusega.
  Ma ausalt öeldes olen täitsa tüdinenud sellest, et ma pean ostetud kleite-pükse alati lühemaks tegema. Peale laste sündi jäi kerge ülekaal ka ja nüüd ma ostangi pmst sirgelõikelisi kleite, on enamvähem normaalsed mu seljas. Lisaks on ka muskel tiba paksem ja alatine häda on nende varrukatega, aga suurem number riie on juba igaltpoolt suurem. Pesu puhul olen ka jäänud teatud brändi kandmise juurde ja ei viitsi enam ekselda nende otsimiste ja proovimistega.

 9. See teema praegu kõnetas mind nii väga, et pean kohe kommenteerima :D Sest mul on täpipealt samad probleemid, mis Sul (rinnahoidja, pikkus ja jalanumber), aga 41-42 jala asemel on mul jalg 43 ja vot see on eriline pähkel. Hiinast tellisin ühed kingad hiljuti, millel oli all lausa 46 :D aga no see on Hiina. Ja meie stp järgi oli tegemist siiski 43 kingale vastava kingaga :D
  Mul on õnnestunud leida õnneks kaltsukast teksasid ja isegi mõned viigipüksid (aga need olen alati pikemaks pidanud tegema), aga nüüd olen jälle viigipükste otsinguil, aga pole õnnestunud seekord kaltsukatest enam leida ning nö päris poodides hingehinda maksta ka ei raatsi.
  Suusapüksid leidsin suure surmaga lasteosakonnast – 176 pikkusele, aga need võiks muidugi natuke pikemad olla (ise olen 179, aga jalad on eriti pikad, nii et vaja oleks u 87 sääre sisepikkust). Siiani olen ka softshelli jaki otsinguil, sest sellel jäävad varrukad lühikeseks nii lasteosakonna 176 kui ka naisteosakonna M või S-suurustel. Miskipärast on nii, et arvatakse, et pikk=lai, nii et parajad varrukad saaksid vist ehk alles XL suurust ostes.
  Kuna ma olen hull kleidifänn, siis ma lihtsalt käingi nende vöökoht rinna all kleitidega ja teesklen, et nii peabki olema :)
  Nüüd sai vist põhiline südamelt ära kirjutatud :P
  Gerli (ammune lugeja)

 10. mina olen 165 cm matsaks väikese rinnaga pirn, tugevate talunaise jalgadega. jalg 39-40, lai liist. teksad on enamasti veidi liiga pikad ja tissid on keskmise rinnahoidja tootja põhjal praktiliselt kaenla all (kopsikud on minu jaoks “liiga keskel”).
  tegelt ma ei kurda riidevaliku üle. kuigi ma pean tunnistama, et väljamaal on veidi parem valik – nt nexti poe oleks londonis võinud tühjaks osta – kõik meeldis ja sobis, tulin koju – siinses poes polnud ÜHTEGI sealsetest asjadest müüa. pesu püüan ka välismaalt shopata, sest kaubamärke meil küll müüakse, aga mudelite ja värvide valik on tavaliselt piiratud.

  kuivõrd ma vihkan riiete ostmist, siis olen välja töötanud enamvähem lollikindlad kaubamärgid:
  * püksid: garry webberilt või st Oliverilt ja talvel sain ka ühe paari möödaminnes lindexist
  * topid: betty barklay ja moglia (tikker – sulle võiks ka moglia sobida).
  * kleit: next, betty barklay
  * pesu: lindex, victoria’s secret ja calvin klein
  * kingad: gabor, rieker, sketchers, el naturalista, tom taylor

  Eile tabas mind spontaanne ostlemine – läksin omale t-särki ostma (mida ma ei saanud), aga see-eest ostsin endale üllatuseks takkost kolmveerandpikkuses püksid ja 5 (!!!) sinna sobivat pluusikest ja möödaminnes kleidikese orsayst. kokku pool tundi ja varustuse suvevärskendus olemas :D

  Näiteks kohe üldse ei sobi mulle desigual ja ecco, kuigi asjade välimus on ilus.

 11. Mina ka ei vasta kuidagi standardile.
  Olen aru saanud, et rõivatööstuse “ideaalkuju” on VÄHEMALT 1,75 pikk, ilma puusa ja rinnata post.

  Pükse osas on esiteks muidugi see mure, et kõik püksid on pikad (1,64 pikkus). Teiseks murekohaks on nüüd mitmeid aastaid kestnud skinny-de mood. Kõik püksid on ülikitsad või alt kitsenevad. Mulle need aga sugugi ei istu – piht peenike, aga puusad ja sääremarjad on tugevad. Enamus neid riiulis lademes seisvatest skinnydest ei lähe ümber sääre isegi ja alt kitsenevate pükstega näen enamasti välja nagu sardell viinerinahas.
  Tikutulega otsin taga sirge, kergelt alt laieneva ja/või avarama lõikega pükse.
  Hindan kõrgelt neid kaubamärke, kus on võimalik valida erinevate pikkuste vahel. Ma saan aru küll, et püksid tehakse pikemad selle loogikaga “kui on liiga pikad, siis lühemaks saab alati teha.” Aga no ausõna, kui ma ostan poest uued püksid, siis ma tahan osta parajaid riideid. Ma ei taha uute riietega koheselt rätsepa juurde tormata.

  Pluusidega ostan enamasti trikotaažist variandi. Triiksärkide jms on mure, et need, mis mujalt on parajad, on rinnast kitsad. Need, mis rinna ümber lähevad, on muidu nagu kotid seljas.

  Kingade osas – no kingad ma veel leian (38 jalanumber), aga nt pika säärega saapaid mitte, sest need ei lähe lihtsalt ümber sääre kuidagi.

  Kleitidega samamoodi see rinnaümbermõõdu mure (kui ei ole trikotaaž/veniv) – kui mujalt paras, siis rinnast kitsas. Aga üldiselt olen rohkem püksikandja, seega väga palju neid kleite proovimas ei käi ka.

  Kui välismaale lähen, siis on kohustuslik veeta mõned tunnid C&A poes – seal on kummaliselt kombel hoolimata parasjagu valitsevast moevoolust võimalik osta reaalselt parajaid ja sobivad riideid.

 12. Mina olen ka pigem ebastandardse kehaga. Rõivatöösturitele “eesti maanaine” ilmselt tulusa kehatüübina ei tundu. Hoidku jumal selle eest kui inimesel on puusad või jämedad sääred. Ja kui leidubki näiteks puusadega sobiv kleit siis on see tehtud nii rinnakatele, et pista või labakindad põue :) Ikka korduvalt olen üritanud osta pükse, mis nii puusast kui kintsust ilmselt imehästi istuks kui õnnestus need mingi valemiga säärte ümber tirida.
  Kusjuures kaltsukates leiduv kraam näitab, et sellistele ebastandardsetele tüüpidele riideid siiski toodetakse. Vähemalt minu lemmikriided on vist kõik teiselt ringilt.

 13. Mul on jalanõudest hästi sobinud ainult Ecco ja seda nii tennistel, madalatel sügissaabastel kui kõrge säärega saabastel. Teistega hakkavad jalad valutama ja väga ebamugav on. Ühed peaaegu ilma kannata kerged sandaalid leidsin Maximast mõned suved tagasi, vist olid 7 eur, need sobivad ka hästi ja on vastu pidanud.

  Riideid ostan peaaegu ainult kasutatud asjade poodidest. Mul on täpselt 1 kehakujule vastav koduseelik, mida kannan toas pea iga päev, ja 1 paar hästi istuvaid pikki pükse. Ülejäänud jätavad soovida. Enamasti on puusadest parajatel seelikutel ja pükstel vöökoht liiga lai. Pükse kannan ainult kõrge vöökohaga. Pluuse ja sviitreid on üldiselt kergem leida, kuid pigem sportlikke pikkade varrukatega. Pidulikumad ja õhulisemad pluusid jäävad sageli selja pealt veidi kotti. Kleite kannan ainult selliseid, mille saab vööga selja pealt koomale tõmmata. Kleitide vöökoha kõrgusega pole probleeme olnud. Sobivate riiete suurus võib varieeruda XS-st M-ni.

  Pesu otsimisest olen peaaegu loobunud. Traate ja midagi pigistavat ümber ei talu üldse. Pigem kannan veidi suuri kui kitsaid ja leidnud olen ainult sportrinnahoidjaid. Ükskord õnnestus leida hästi ilus pidulik poolsärk lahtisemate pluuside all kandmiseks, kuid see on ikka liiga kitsas.

 14. Aga taas õmblusmasina taga ja õmblusteemalisi foorumeid kolades tundub, et ise õmblemine on väga pop. Pole keegi meist standardkehaga.
  Ja teine, olen vaadanud ka kallemaid kvaliteetbrände, neisse on arvestatud kohe sisse, et tehakse kliendile sobivamaks. Näiteks õnnestus kallil kaasal, kes on samuti väga pikk ja üldiselt hädas normaalse pikkusega pükstel leidmise, osta liiga pikad püksid. Aga seal oli all kohe näha, et pükse sai teha lihtsalt nii lühemaks ja pikemaks ja pood ise pakub võimalust see pisike töö ära teha…

 15. Appi, see saapa teema, mul just vastupidine mure, võimatu leida saapaid, mis oleks sääremarjast parajad ja ei sooniks liiast! Kus juures, oma arust mul oleks nagu täiesti normaalsed jalad :)

 16. 176cm pikk, pikad peenikesed jalad/käed, olematu tagumik ja keskkoht ja 41 laia liistuga jalg – võimatu missioon! Hetkel on kujunenud välja, et proovin riideid enamasti Zaras, Reservedis, Mangos ja Lindexis. Lindexis, Zaras ja Reservedis pükstega ei ole väga vedanud (ainult harvad leiud) – sealt olen leidnud kleite ja pluuse, toppe, kudumeid, kuid Mango valikust olen oma imelikule kehakujule (peenikesed jalad, väike tagumik ja lai puus) sobivaid pükse leidnud. Samuti käin pükse otsimas House’st, sest seal on ka aeg-ajalt kummaliselt kombel minulle sobiva lõike ja proportsioonidega pükse leida. Lühemad seelikud ja kleidid on enamasti mulle liiga lühikesed – õnneks lööb midi-trend hetkel laineid ja ma ei ole üldse pahane selle peale :D

  Üldiselt on nii, et KÕIKE peab proovima, sest kunagi ei tea, kuidas varrukad või sääred sobivad. Mul mingisugune kiiks ka, et kõik peab ulatuma vähemalt randmekondini ja sama võiks olla pükstega. Kõrge säärega saapad on eranditult KÕIK mulle säärest laiad. Jalanõusid tellin nüüd hoopistükkis internetist, sest olen avastanud brändi, kelle jalanõud mulle kõik sobivad – New Looki wide fit jalanõude valik (killuke on ka ASOSes olemas) on lihtsalt geniaalne!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.