May 152018
 

Ei saaks öelda, et ma oleks oma senise elu jooksul pidanud eriti muru niitmisega tegelema. Nüüd on aga vaja iseseisvaks naiseks saada :P

Meil on üks suur ja raske ja mürisev niiduk, mida igal suvel putitama peab. Kuna Eksabikaasa käis nädalavahetusel siit läbi, palusin tal õpetada, kuidas seda käima panna. Ta küll hoiatas, et tera käib kuskile vastu ja oleks vaja kõigepealt hooldusesse viia, aga ma lootsin, et äkki saab ühe korra enne ära niita – rohi oli juba päris metsik.

Niiduk läks käima küll, aga suitses hirmsat moodi, kuskilt tilkus õli välja vms. Nii et sellega polnud miskit teha. Paraku ei mäletanud Eksabikaasa ka täpsemalt, kus ta viimati hoolduses käis. No et mis selle koha nimi oli, näiteks. Oleks osanud ainult teed juhatada. Mida ta ka ühel heal päeval peab ilmselt tegema.

Praegu aga küsisin Kaidilt, kes elab minuga samal tänaval, kas ma saaks ehk tema isalt niidukit laenuks. Täna ta siis tuligi niidukiga. Elektrilisega. Juhet oli tüütu hallata, aga samas oli palju väiksem ja kergem ja vaiksem.

Meie metsistunud aia ja tiheda muru jaoks muidugi liiga väike, nentis Kaidi. Ja soovitas mul midagi toekamat hankida.

Jukerdamist oli küllaga – väike niiduk, kõrge rohi, ebatasane pind, juhe kogu aeg jalus… Aga iga asja peale nentisin ma ainult rõõmsalt: vähemalt ei suitse ja töötab.

No niimoodi nalja sai selle muru niitmisega :D Alustades juba sellest, et me teipisime pikendusjuhtme kaunilt muruniiduki sanga külge :P

Alguses oli nii:

Kaidile meeldis niitmise ajal ise juhet hoida :P

Siin juba natuke parem seis:

Mulle ei meeldinud niitmise ajal juhet hoida, nii et Kaidi võttis selle austava ülesande enda peale :D

Iga natukese aja tagant lakkas niiduk töötamast, siis tuli see külili keerata ja kõik vahele jäänud muru välja koukida:

Lõpuks tegime selfi kah :P

Ja kõige lõpuks muidugi KASS!

Magamistoa uks oli jälle lahti ununenud :P

Aa, aga muru, jah… Ütleme nii, et kuskil kaks kolmandikku saime niidetud. VIST. Kaidi lubas homme tulla ja ülejäänu ka ära niita. Mis nii viga :D

Mõtlen tõsiselt normaalse muruniiduki soetamisele. Ainult et ma ei tea nendest mitte kui midagi. Pean mingi hetk googeldama. Suve lõpus, kui on allahindlused, oleks ehk mõistlik osta? Kas kõik bensiiniga muruniidukid on nii rasked ja lärmakad või on lihtsalt meie oma ajalooline isend ja tänapäeval juba normaalsemaid saadaval? See elektriline meeldis mulle igas mõttes rohkem, välja arvatud fakt, et elektriga :D Juhe on ilgelt tüütu ja vähegi niiske ilmaga niita ei julge… Aga kergem ja vaiksem igatahes.

  10 Responses to “Kuidas naised muru niitsid”

 1. Akuga variant on ka, ema kiidab, ütleb, et kerge ja vaikne.

 2. Mis sa jamad sellise käkerdisega, osta parem korralik võimas bensiinimootoriga muruniitja. See juhtmega jamamine on ju kohutavalt tüütu, rääkimata sellest, et masinal pole võimu ja töö edeneb teosammul. Kui bensumootoriga muruniitjat proovid, saad aru, millest jutt.

  Et väljaviskeauk ei ummistuks, ole mina kõiki oma niidukeid ratsinud ja eemaldanud plastmassist rohujoa suunaja. Niidetud rohi lendab laias kaares välja, ei jää pakse vaalusid ja masin ei jookse enam kinni.

 3. Meil teist hooaega akuga muruniiduk. Linnaaias täiesti piisav, vaikne, võimekuse puudust pole tähendanud. Krunt 900 ja selle saab korra nädalas niites laadimata rahulikult üle käidud. Hind oli umbes 450.-

 4. Krissi jutt täiesti õige!

  Tikker, oled sa niiduki puhul hinnatundlik ka?
  Fotode järgi on näha, et teil on hoov kohati paras songermaa ja kui veel niitmisega hiljaks ka jääda, siis need udupeened elektri või akuga masinad ei täida oma eesmärki.
  Muidu on olemas üks muruniiduk, mis on odav, kannatab kehva maad, hooletut hooldust, lohakat peremeest ja on üldse igatepidi lihtne aga samas hea tööloom. Plastikust rattad on ta nõrk koht, samas peab ka nendega pikki aastaid vastu. Näitajate poolest pole vast kallimatega võrreldav, aga muus osas ma ei näe, et oleks kehvem. Mu isiklik lemmik. Vahetasin just linnakodu udupeene masina selle odava vastu välja. Mees tõi kalli masina, aga see polnud mulle käe järgi, manööverdusvõime oli ka kuidagi jube puujalgne. Mina olen see, kes niidab ja niita armastab, seega peab masin minu käe järgi olema ja võimalikult kerge ning lihtsalt käideldav. See odav käkk on selline! Pläriseb muidugi ikka nii nagu need niidukid plärisevad.

  https://www.stokker.ee/muruniiduk-mtd-smart-51-bo-mtd/-748437019?searchId=2174866

  • Hehe. Ma olen nii hinnatundlik, et see 209€ tundub ka jube kallis :D See väike elektriline, mida laenasin, niitis ka ära, lihtsalt veits aega läks :P Karta on, et ma viin siiski olemasoleva hooldusesse ja katsun sellega sõbraks saada, sest mu eelarve sel suvel uut niidukit ette ei näe.

   • Kuule, iga normintellektiga inimene suudab muruniitjat käivitada ja sina suudad ka. Hooldad ära, edaspidi valad juurde vaid bensiini, siis pumpad kummijullat 3x ja tõmbad nöörist käima. Korra aastas vahetad õli. Kivide ja kändude otsa ei roni. KOgu tuumateadus. Ega muruniitja ei ole mingi pirtsakas trimmer, kus pead tooreklapiga jamama ja halval päeval ei saagi aparaati käima.
    Mul on 20 aasta jooksul olnud 2 muruniitjat ja 1 murutraktor. Väikese niidukiga toimetamisega saab naisterahvas vabalt hakkama, vaid traktoriga on kohti, kus läheb vaja juba mehejõudu ja tehnilist taipu.

   • Kui ikka töötab, siis saa sõbraks! Küll ramm üle käib, ennegi nähtud, kuidas õblukesed teismelised plikadki niidavad nagu nalja, küll bensiinikatega, küll murutraktoritega.
    Harjumuse asi, äkki hakkab meeldimagi. Minu jaoks niitmine ongi nagu puhkus. Nüüd on, kunagi tundus pigem orjatöö moodi.

    Ja kui see su niiduk ei tööta, siis saad uue hädapärast ka järelmaksuga võtta

 5. No kui niitmiste vahet enam pikaks ei aja siis järgmine kord on juba poole lihtsam, isegi selle elektrimasinaga. (Meil homme juba kolmas kord muru niita 2 nädala jooksul).

 6. Viimane nipp on põhiline! Ja esimest niitmist ei tohi maha magada, sest asi väljub päevadega kontrolli alt. Küll mul on hea targutada, sest eile rügasime kaasaga kahekesi hommikust õhtuni. murutraktor, käsiniitja, 2 trimmerit. Saime ära niidetud, aga tulemus – traktor andis otsad. Ülekasvanud hein võttis ta hingetuks ja ootab remonditöökoda. Oi, kui kuri ma olen enda peale, et niitmisega 5 päeva hiljaks jäin.

 7. Mina soetasin Bauhofist 99eurise bensiiniga niiduki, mõnus kerge, just nagu vaja ühele naisterahvale.
  Väga hea niiduk selle raha eest, mulle pole midagi uhket ja võimsat vaja. Soovitan!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.