Puslemajandus

Reet küsis ühe varasema postituse all, mis ma pusledega teen, kui need kokku pannud olen. Ma muidugi vastasin talle juba ka sinna ja olen sellest vist kunagi bloginud ka, aga topelt ei kärise. Pealegi on see suurepärane võimalus hetke pusledest statistikat teha, seega tegin mõned pildid ja lugesin pusled üle.

Mis ma kokku pandud pusledega teen? Hoian paar päeva laua peal ja panen siis tagasi karpi. Kui kokku panemist nautisin ja pilt meeldib, hoian alles, et saaks veel kunagi kokku panna. Paljud ütlevad, et üle ühe korra never ei paneks – mul absoluutselt seda probleemi pole, lemmikuid võin vabalt õige mitu ringi panna. Muidugi mitte liiga tihti, vähemalt aasta võiks ikka vahele jääda 😀

Kui kokku pannes oli liiga palju tüütut osa, mida ma ei nautinud, nagu näiteks selle viimase pusle parempoolne kuusk, siis läheb ära andmise riiulisse. Samuti lähevad sinna pusled, mida võis olla ühe korra täitsa tore kokku panna, aga mille pilt või teema pole lihtsalt päris minu maitse. Pärast 2022. aasta pusleväljakutset on mul ülilihtne seda valikut teha.

Pusled, mida ma ei soovi teist korda kokku panna, hoian alles selleks, et neid FB puslevahetuse grupis välja pakkuda, kui keegi pakub vahetuseks miskit sellist, mis mulle meeldib. Enamik vahetusi toimub Tallinnas ja Tartus käest kätte, aga õnneks on aeg-ajalt pakkujaid ka väiksematest kohtadest, kes on nõus pakiautomaati saatma. Ühe pusle pärast ei taha pakitasu maksta, aga alates kolmest on juba igati hea diil. Viimati ma tahtsin ühelt pakkujalt vist äkki kõige rohkem kahte puslet… Aga tal oli vaja ruumi juurde ja lõpuks võtsin veel mitu tükki, mille kohta juba ette teadsin, et korra võib olla vahva kokku panna, siis annan edasi. Samamoodi olen ise ka teistele pakkunud, et äkki ikka võtad mõne veel 😀 Eriti meeldib nö kauba peale pakkuda selliseid, kust nt üks tükk kadunud on. Mina saan kappi ruumi juurde, teine pool saab korra kokku panemise rõõmu ja siis ilmselt annab ka edasi.

Igatahes 😀 Mu põhiline puslede hoidmise koht on puslelaua all ja kõrval.

Kuna mingi hetk ei mahtunud pusled, mida soovisin alles hoida, enam laua alla ja kõrvale ära, hakkasin neid ühe kapi otsa koguma:

Kokku panemist ootavad pusled on teise kapi otsas:

Üks üldisem vaade ka – vasakul taga on kapi otsas kokku pandud pusled, paremal ees ootavad oma aega:

Ära andmist ootavaid puslesid hoidsin pikalt tagumise esiku aknalaual, aga 1) kuhi kasvas liiga kõrgeks, 2) Kaaslane kogu aeg virises, et lillede jaoks pole ruumi ja 3) päike pleegitas neid ääri, mis olid akna poole. Seega korrastasin ära kõrvalasuva kapi ja broneerisin ülemise riiuli pusledele. Praegu veel mahuvad 😀

Lõpetuseks numbrid ka: 42 puslet, mida soovin alles hoida, 16 puslet, mida pole veel kokku pannud, ja 25 puslet, mis ootavad vahetust / ära andmist.

Kui ma järgmist kodu sisustada saan, tahaks puslemajanduse kuidagi paremini organiseerida, aga siin sobib nii täitsa hästi. Kuni kapipealseid jagub, on kõik ok 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top