reisimine

Uus aasta

Mõtlesin, et oleks vist kohane üle pika aja kirjutada, ehkki viitsimist pole absoluutselt. Seega jääb ära ka eelmise aasta kokkuvõte, mis oleks nagunii tulnud väga üldine

Aastavahetus oli üle viie aasta lastevaba, käisime Tagel külas. Sõime, jõime, jutlesime ja käisime kesköösel tiiru linnas. Mul polnud tol õhtul küll miskipärast eriti seltskondlik tuju, šampus ka pähe ei hakanud, seega olin pigem vaikne. Tunduvalt lõbusam oli aga uue aasta esimene päev – käisime vahepeal kodus magamas, siis tõi Abikaasa lapsed ema juurest ära ning läksime terve perega tagasi Tage poole, kus sai koos kokatud (keda ma petan – nemad kokkasid, mina lihtsalt sõin :D) ja Aliast mängitud.

Täna oli üle mitme nädala vaja tööl käia, õnneks küll mitte tööd tegemas – alustuseks kõigest koosolekul ja koolitusel. Kahe jõulupuhkuse nädalaga on mu uned lootusetult hiliseks nihkunud – magama lähen 2-4 vahel öösel ja põõnan keskpäevani. Eile oli ka raamat nii põnev, et ei suutnud seda enne käest panna, kui uni murdis, mis oli täpselt kell neli 😀 Seega olin täna võrdlemisi zombie.

Aga ma luban pühalikult, et kui me oleme ära söönud selle pizza, millega Abikaasa kohe tagasi jõuab, siis pesen hambad ära ja lähen voodisse lugema. Ning kuna ma olen omadega üsna läbi, peaks uni seekord kiirelt tulema. Sest homme on veel pool päeva koolitust, kus tahaks seekord ärksam olla… Ja õhtul Rootsi laeva peale. Nädalaks õekesele külla, juhhei!

Mis kõige parem, ma vist pole blogis maininudki – läheme kuu teises pooles kahekesi Londonisse. See on reis, mida olen oodanud AASTAID. Lõpuks ometi on lapsed nii vanad, et saab nad piisavaks ajaks ema juurde jätta. Oleme ära neli ööd, Londonis olemiseks jääb kolm ja pool päeva. Imeline!

Lihtsalt imeline, absoluutselt

Kirjutasin kuu aega tagasi, et läbi ime õnnestus mul kogu augustikuine AirBalticu reis tühistada, kõik kaheksa piletit ühes mitme kohvriga. Paar nädalat hiljem helistati mulle AirBalticust ja küsiti, kas ma olen ikka kindel. Ja nüüd millalgi viimase paari päeva jooksul oligi raha üle kantud. €300, saate aru. Odavlennufirmalt. Kõik, viimse sendini.

No ausõna, minu jaoks on see selge märk, KUI õige otsus meie tagasi kolimine ikka oli 🙂

Kodumaa pinnal

Kui jätta kõrvale minust mööda hiilinud reegel, et AirBaltic nõuab nüüd KÕIGILT eelnevat check ini veebis, isegi registreeritud pagasi korral, mistõttu ma meie kolme eest lennujaamas €30 maksma pidin, möödus ülejäänud reis äärmiselt ladusalt. Pagasi kaalu ega mõõtmeid ei kontrollinud keegi, lapsed olid rõõmsad, kõik sujus. Riias oli vastas seitsmekohaline auto koos meie uhiuute reisiturvatoolidega, Pärnusse jõudsime kell kaks. No oli vaja ju peatusi teha ka, et Rimist smoothiet osta näiteks 🙂 Autoreisi viimase jupi olid lapsed küll üsna kannatamatud, aga eks see ole ka arusaadav, magamata ja ühe koha peale sunnitud…

Kodus ootas ees uhke lõuna, magustoiduks maasikad. Lapsed küll sõid vähe ja jooksid mängima 😀 Ja siis, kui kõigil kõht täis, võis lõpuks ometi rahus magama keerata 😀 Kuue paiku ma ärkasin, lapsed magavad siiani. Ei teagi nüüd, kas peaks äratama või mitte…

Tellisin Elioni ära, reedest alates on olemas. Reede õhtul või laupäeva hommikul saame OMA koju. Seni oleme ema juures.

Hea on 🙂

Lihtsalt imeline

Sain just AirBalticult meili, et meie augustikuised lennud on muutunud. Lähemal uurimisel selgus, et lennu aeg on nüüd miskipärast poole tunni võrra pikem – siit väljus lend pool tundi varem, tagasi jõudmise kellaaeg nihkus pool tundi hilisemaks. Mingid klasside muutused (economy vs basic vms) ja lennu numbri muutused olid ka, aga meie jaoks oli ainus reaalne muutus just see poole tunni võrra pikenenud lennuaeg.

Aga teatavasti pole meil neid pileteid enam vaja. Lennujaamamaksud oleks tühistamisel tagasi saanud, need olid veidi üle €100. Kokku maksid piletid koos kohvritega aga €300. Ja nüüd kaasnes koos selle muutusega võimalus KOGU raha tagasi saada.

Ma muidugi lõplikult hõiskan alles siis, kui raha on mu arvel, aga valides refund all booking tuli igatahes teade: your request for a refund was successful, nii et…

Täiesti imeline, ma ei oska muud öelda.

Scroll to Top