TV/sarjad

Kõik juhtub põhjusega?

Tavaliselt ma usun sellesse, aga vahel on see nii kuradima raske.

Signe õnnetus juhtus minu sünnipäeval. Ma lihtsalt sundisin ennast uskuma, et kõik saab korda. Ma olin KINDEL, et peab saama. Sest kamoon – keegi, kes on teinud nii palju head… Ei saa ju! Pole võimalik!

Ja kui ma siis täna hommikul nägin…

Kurat, ma hakkan praegu jälle nutma.

Ju oli tema töö siin tehtud, arvas mu ema. Ilmselt on tal õigus. Aga see ei tee asjaga leppimist üldse mitte kergemaks. Ja mina olen lihtsalt… Suvaline televaataja. Ma ei kujuta ette, mida tunnevad tema lähedased.

Nad ei saanud teda pärast õnnetust isegi haiglas külastada, sest seal oli gripi tõttu karantiin. Lihtsalt… Üks tavaline päev. Üks liiklusõnnetus. 11 päeva teadmatust. Ja kõik. Kuidas nii saab?

Ma ei vaata telekat pea üldse, aga Kodutunne on alati olnud mu lemmik. Ja Signe oli konkurentsitult parim Kodutunde saatejuht. Seda tööd ei saa teha ilma emotsioonita, aga ta oskas oma emotsioonaalsust nii mõistlikult väljendada. Täpselt õiges vahekorras emotsioone ja mõistust. Ta oli lihtsalt super. Sobis sinna nagu valatult. Lihtsalt nii soe ja suurepärane inimene…

Oeh. Ma ei oska ennast väljendada.

Vaatan Kodutunnet järele nii, kuidas juhtub – hetkel olen järjega eelmise aasta septembris. Just hiljuti vaatasin seda osa, kus perekonnas oli kuu aega koomas olnud poiss. Nad rääkisid Signega sellest, mis oli “teisel pool”…

Signe oli 40. Ta suri õhtul, mil läks eetrisse Kodutunde 200. juubelisaade. Ja see lõpumonoloog arstidest, kes suudaks päästa veel rohkem elusid ning pereringist, kes lähedasi suure valuga hetkekski üksi ei jätaks…

See kõik tundub nii… Ette määratud.

Ma ausõna ei tea, miks ma sellest üldse räägin. See ei ole üldse minu asi.

Aga ma olen nii kurb, nagu oma lähedane oleks ära surnud.

Ma ei tea, mis tundega ma Kodutunde ülejäänud osad ära vaatan…

Ainus, mis mind lohutab, on see, et ma tean – tema on nüüd seal, kus on hea… Ja ma loodan kogu südamest, et tema lähedased suudavad olla üksteisele toeks…

Kõik on juba kusagil olnud

Lõpetasin just Mentalisti teise hooaja, alustasin kolmandat. Viimases kolmes osas on igaühes mõni tuttav nägu.

Kõigepealt ühes osas Suitsi Louis ja Bonesi Clark Edison.

Järgmises osas Gilmore Girlsi Luke’i õde Liz.

No ja nüüd siis Bonesi põhipaha Pelant 😀

Ma juba ootan huviga, kelle ma järgmisest osast ära tunnen 😛

PS. Grey Anatoomia uus hooaeg tundub tulevat põnev. Tahaks kellegagi arutada, aga spoilida samas ju mitte, äkki keegi pole veel viimaseid osi näinud ja saab pahaseks, kui liiga palju välja lobisen.

Head asjad #87 – Bones

Avastasin selle sarja enda jaoks ligi neli aastat tagasi ning vaatasin kahe kuuga ära kaheksa hooaega. Viimased neli oleme jooksvalt jälginud.

Täna õhtul vaatasime ära Bonesi kõige viimase osa. Üks ajastu on nüüd läbi.

Ega mul miskit suurt enam öelda polegi. Kogu sarjale tagasi vaadates on kaks kõige nördimapanevamat asja endiselt esiteks see, et Booth ja Brennan pärast ühte kallistamist lapse said ja igavat pereelu elama hakkasid… Teiseks Pelant, kes muudkui käru keeras ja kuidagi ära surra ei tahtnud. Aga noh, mis seal ikka. Ei anna võrrelda Castle’i allakäiguga sealtmaalt, kus nad abielluma pidid, eks 😛 Üldiselt oli siiski väga hea sari.

Ühe toreda video peale sattusin, kus sarja loojad ja peategelased räägivad sarjast ja kõigest… Kuidas kesksel kohal olid kogu aeg tegelaskujude suhted ja nö lisaks lahendati ka juhtumeid. Just sellist tüüpi sarju ma armastan.

Finaalosa ise jättis kuidagi “meh” tunde. No nii… IGAV oli mu meelest! Samas on tõsi, et ma ei oska isegi seletada, MIDA ma siis täpselt ootasin.

Aubrey lahendus meeldis mulle ja Hodginsi reaktsioon… No ja üleüldiselt, kõik oli ju tore, aga jah… Igav 🙂

Mis seal ikka. Olen väga-väga tänulik, et see sari nii pikalt kestis ja meid rõõmustas. Aga iga hea asi saab ükskord otsa ja on aeg edasi liikuda.

Castle on vaadatud, NCIS ei eruta, Criminal Minds on liiga sünge, CSI puruigav suhete puudumise tõttu… Kas ma pean nüüd tõesti Mentalisti ette võtma? Või on kellelgi veel mõni hea sarjasoovitus – mõnusalt põnevat krimi, mis oleks oma üldiselt olemuselt siiski piisavalt kerge ja sümpaatsete tegelastega, kes soovitavalt ka omavahel suhteid arendaks? 😀

Head asjad #77 – (A)NTM

Kui tõsisteks teemadeks pole jaksu, tuleb ette võtta meelelahutus. Ja sel juhul ei saa üle ega ümber modellidest. Minu guilty pleasure, mis siin blogis ka üsna palju kajastust leidnud.

Ma ei saa siiamaani aru, MIKS modellid mulle nii kangesti meeldivad – võttes arvesse fakti, et moemaailm kui selline on minu jaoks siiralt arusaamatust tekitav… Aga no miski on, mis köidab. Ma noid tüüpilisi väljahääletamisega reality showsid ju praktiliselt ei vaata (ehkki näosaade vist läheb sinna alla?), aga võistlusmoment ja kaasa elamise võimalus on ju ikka toredad. Eks seda nišši modellid vast minu jaoks täidavad.

Mul on hea meel, et ameeriklased siiski jätkasid. Mu meelest on uute kohtunikega parem küll 🙂 Ja pean tunnistama, et meesosalejatest ma ka puudust ei tunne 🙂

Austraalia meeldib ikkagi rohkem 😛 Aga need teised ingliskeelsed… Mis need kõik on olnudki… Kanada, Uus-Meremaa… Need vist olid üsna halvad. Eesti… Parem olen kuss 😀

Igal juhul olen tänulik selle eest, et mu kergemeelsema poole rahuldamiseks lõbustust jätkuvalt juurde toodetakse 🙂

Head asjad #65 – Su nägu kõlab tuttavalt

Jajaa, ma tean – natukene hiljaks olen jäänud selle postitusega 😛 Aga mis teha, juhtus nii, et meie pere lõpetas SNKT viimase hooaja vaatamise alles 25. detsembril. Ja siis läks ka aega, et ma reaalselt kirjutamiseni jõuaks.

SNKT esimene hooaeg oli 2013. kevadel, meie elasime siis Norras ja ei teadnud Eesti teles toimuvast midagi. Küll aga mäletan, et käisime külas tuttaval Eesti perel, kes püsivalt Norras elas – neil oli satitaldrik ja selle abiga ka Eesti kanalid. Nii et kõige esimest näosaate osa me nägimegi seal. See ei olnud ilmselt hooaja esimene, eks, lihtsalt meie jaoks esimene.

Ma nii väga tahaks esimest hooaega täies ulatuses järele vaadata. Klipid on küll üleval (ma ei tea, kui palju, pole süvenenud) – aga see pole üldse see. Just täispikkuses saateid tahaks näha… Aga hetkel ei kujuta küll ette, kuidas seda soovi teostada.

Teisest hooajast oleme vaadanud kogu perega. Telekat meil kodus pole – vahel sattusime sel ajal külla, enamasti vaatasime arvutist. Millalgi lasi seda netist otse vaadata, viimati enam mitte. No nende reklaamidega vaatamine ajab hulluks nagunii ja laste magama sättimise aeg on näiteks hetkel kell kaheksa – nii ongi, et õigel ajal vaadata ei saa, kuna saade on üpris pikk, siis tööpäeva õhtul jõuab lastega vaadata vaid poole. Detsember oli kiire kuu ka, sestap need viimased osad kogunesidki, kuni saime lõpuks jõulupuhkuse ajal kõik järele vaadata.

Võitja sain kogemata teada Printsessi blogist 🙂 No ma nii pahane polnud, kui omal ajal ANTM võitjad ette teada sain.

Igal juhul – lihtsalt suurepärane saade. Kõik esitused muidugi ei paku pinget, aga igas saates on suurepäraseseid numbreid ja kohtunike jutt ja kõik see pull, mis saadete käigus tehakse… No ja Avandi muidugi! Mulle väga meeldis Mart Sander, aga Avandi meeldib veel rohkem. Sest nalja peab saama!

Ühesõnaga – olen ääretult tänulik, et nii vahva saade Eesti telemaastikul on, loodan sellele pikka iga ja ootan juba kannatamatult järgmist hooaega. Nad võiks seda kaks korda aastas teha 😛

Scroll to Top