Jan 092007
 

Üldiselt mainin ära, et ma EI ole mobiilipede. Esimese telefoni sain kas 15. või 16. sünnipäevaks, oli miskine Motorola. Paari aastaga oli see omadega nii pees, et enne helistamist pidi telefoni iga kord väheke vastu seina peksma. Niisiis kauplesin 18. sünnipäevaks välja Nokia 3310, mis oli tollal hirmus popp ja noortepärane.

Kasutan seda siiani, märtsis saab 5 aastat täis. Olen läbi aegade ostnud hunniku erinevaid korpuseid (vähemalt viis, kõik on ära kulunud), kõige viimane, mida kasutan siiani, on päevalillega ja iseenesest jube äge, ehkki kah kulunud (ostsin selle veebruaris 2004 – arusaadav, eks). Uue aku olen ka nii paar-kolm korda ostnud. Kõik väljaminekud olid kuskil 100-120 krooni piires. Odav värk ühesõnaga.

Uut telefoni pole siiani ostnud sellepärast, et ükski ei meeldi. Naiste värk, teadagi, mulle on välimus ikka väga oluline ja maitse kole nõudlik. Ühe lemmiku vahepeal isegi leidsin, Nokia 6610 nimelt, aga ma ei jõudnud ostmise mõttega veel kuskile, kui see juba müügilt kadus ja asendus täpselt samasuguse 6610i-ga, millel oli aga juures kaamera, mis omakorda tegi telefoni paksemaks ja see mulle ei meeldinud.

Mingi aeg hiljem sattusin Hinnavaatluses ühe müügikuulutuse peale, isegi pakkusin kõige rohkem (500.- vist), aga müüja oli toru – lubas helistada ja ei teinud seda. Nojah, mul oli ka piisavalt pohh.

Ja nüüd siis lõi mulle piss pähe. Maido telefon nimelt – Benq-Siemens S68, mis mulle juba alguses (loe: kui ta selle ostis) väga meeldis. Kui nüüd hiljuti bowlingus seda jälle nägin, ei saanud enam peast välja.

Olen paadunud Nokia-inimene, siiani olid kõik teised firmad minu jaoks täiesti välistatud. Kuna paljud aga kinnitasid, et Siemensi menüü on Nokiast isegi lihtsam, leidsin, et ehk on aeg oma eelarvamustest üle saada (nagu ma paar aastat tagasi ei kujutanud ette EMT-st lahkumist, täna aga suht-koht põlastan neid).

Mõtlesin, et mis siis ikka, palka peaks jaanuaris kõvasti tulema, võin ju endale ühe uue aasta kingituse lubada. Lugesin natuke kasutajate arvamusi, enamjaolt positiivsed – sobib. Elisa müüb kliendihinnaga 1490.- – sobib.

Näitasin veel täna hommikul Madisele Elisa kodukalt linki, kõik oli korras… Ja kui pärastlõunal nende infosse helistasin, et teada saada, millisest esindusest seda mudelit täpselt leida võib (mõtlesin homme (loe: palgapäeva) õhtul Lepal (loe: Elisa kliendil) natist kinni haarata ja ta sinna vedada), küsiti mult, kust ma seda vaatan, nendel on see täitsa nullis. No vaatasin siis uuesti ja ennäe imet – raiped olid suutnud kõik Siemensid näruse paari tunni jooksul oma kodulehelt ära koristada. Võite kolm korda arvata, kas ma olin tige või mis.

EMT-s/Elionis oli hind 700 kr kallim ja Tele2-s küll hirmsoodne (900.-/1350.-), aga see oleks mind 18 kuuks nende lepinguga sidunud, mille pakett oleks mulle omakorda vähemalt 100 kr suuremad moblaarved taganud ehk ma oleks lõppkokkuvõttes rohkem peale maksnud kui Elionist kohe välja ostes, rääkimata sellest, et paljas mõte Tele2 kliendiks olemisest tekitab minus külmavärinaid. Inimestele tänavalt need topskid ju oma telefone ei müü.

Otsisin kõik netis leiduvad väiksemad no name mobiiliärid ka läbi – ainus, kes seda mudelit veel pakkus, oli miskine Tartu firma ja isegi veidi kallimalt kui EMT/Elion.

Nojah siis. 700 krooni, niuks. Olin juba jõudnud selleni, et olen nõus ka 2100.- maksma, kui leidsin Börsist kuulutuse, mis pakub 5 kuud vana telefoni 1200 krooniga. See on nüüd mu ainus lootusekiir. Lugesin kuulutust alles pool kümme õhtul, seega pean helistamisega homseni ootama. Loodan kogu südamest, et mobla on alles, korralik ja garantiiga. Sel juhul läheb raudselt loosi.

Halvemal juhul ostan Elionist ja maksan koledalt. Kõige halvemal juhul korjavad Elion ja EMT selle ka homseks oma kodukatelt ära ja ma olen üldse ilma.

Aga Tikker on optimist ja eeldab, et Börsi kuulutus läheb õnneks.

Hoidke pöialt, uued uudised homme!

  2 Responses to “Rubriigist “Sellised asjad juhtuvad ainult Tikriga””

  1. Sa, Tikrike, ikka tead, et BenQ kuulutas hiljuti pankroti välja?

    Mina sinu asemel valiks mõne muu tootja.

  2. Kuule, tean küll. Aga mis mul sellest, minu poolest võiks Nokia ka juba ammu pankrotis olla ;) Pakun, et lisaakud sellepärast päevapealt müügist ära ei kao :P Ja pretensioonide aeg on kaks aastat hoolimata sellest, kas firma eksisteerib või ei. Üldiselt olen optimist. Ja see telefon on nunnu. Kui ma seda poleks ostnud, siis oleks 3310 veel paar aastat käinud. Kõik paistab väga lill, ainult menüüga pean harjuma :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.