Jul 232007
 

Seda postitust mäletate? Noh, üleeile ma ostsin selle telefoni ära. Miks? Sest Orange müüs seda ainult 10 naelaga. Eesti rahas siis miski 230 krooni. Otse loomulikult on sel lukk peal, aga selle saab teise 10 naela eest maha võtta. Lihtsalt nägin seda vitriinis ja summa tundus nii naeruväärne, et ostsin pikemalt mõtlemata ära.

Niisiis Alcatel OT-E230.

Ma ei ole kunagi varem Alcateliga kokku puutunud, mul on siiani olnud Motorola, Nokia ja Benq-Siemens. Ma olen kindel, et Alcatelil on ka keerulisemaid ja normaalsemaid telefone. Aga seesinane isend – tõesti tundub, et mõeldud lastele, idiootidele või eriti lollidele blondiinidele.

Selle telefoni juures on täpselt kaks asja, mis mulle meeldivad – esiteks välimus ja teiseks lihtsus. Mõlemad plussid on aga mööndustega.

Välimuse suur miinus, nagu juba too varasem kord mainisin, on läikiv pind. Ma ei kannata neid näpujälgi. Aga noh, olgu peale.

Ja lihtsus. Pärast viimast Benq-Siemensit on see ühest küljest tõeliselt värskendav. Et ma surfin korra menüü läbi ja saan suht kõigest aru, mis sel telefonil on ja mida pole. Samas on palju neid asju, millega ma nii harjunud olen ja mida sel telefonil lihtsalt.. Nojah, POLEGI :D

Täpitähed, eks. Mis sa ikka tahad, kui Inglismaalt telefoni ostad. Aga mina olen nukker.

Siis sõnumite kirjutamine… Tühik on nüüd kolmanda koha peal (võrreldes Nokia ja Benqiga) – jälle vaja ümber harjuda. Ja siis see nupp, kust suuri tähti jms vahetada saab. Ja tal ei olegi sellist nuppu, kust alt tuleksid sümbolid (Nokial ja Benqil tärni alt) – kõik sümbolid, mis on, tulevad 1 alt. Düsfunktsionaalne.

Sõnumite lugemise seisukohalt on kõige häirivam see, et tühikud, kui rea lõppu ei mahu, lähevad automaatselt järgmise rea algusse. Saate vist aru, mis ma mõtlen. Haige!

Siis… Helinaid on vähe ja need on noh… Mitte päris sellised, nagu 3310-l, aga ka mitte sellised, nagu enamikel uutel ja moodsatel telefonidel. Vahepealsed ühesõnaga. Ma tõesti ei viitsi praegu netist termineid otsida. Monofooniline? Polüfooniline? Midagi veel? Kui valesti panin, siis sorry. Ma mälust võtsin need väljendid ;) Muidu mul oleks suht savi, ma pole eriline helinapede, aga häda on selles, et olemasolevatest ei meeldi mulle ükski. Okei, ma pole eriti viitsinud süveneda ka.

Ja siis kiirvalimist pole. Sellest tunnen väga puudust. Igasugustest lühivalikutest, kui nüüd mõtlema hakata.

Kindlasti on neid asju veel, aga hetkel ei tule rohkem meelde.

Aga noh, kümne naela eest on asja piisavalt. Eestis ostan lihtsalt uue telefoni. Praeguseks kõlbab roosa nunnukas küll. Naudin idioodikindlat menüüd veidi aega :)

  4 Responses to “Alcatel – for morons”

  1. On sellel klappi sulgemisel mingi pidur nüüd ka? Ma ostsin tõenäoliselt ühe esimese klapiga alcateli – OT 650 oli vist, enam pole näha saidil – ja see lõppes umbes 11 kuu vanusena ilusa värvikireva ekraaniga.

    Sellest ajast kasutan Ericsson Z520’te – sellel on spets pidur olemas, et klapi hooga sulgemine ekraani ei purustaks.

  2. Ma olen täiesti kindel, et pole… Sellel telefonil pole peaaegu mitte midagi :D Ma usun, et 11 kuu pärast on mul sellest nii siiber ka, et mingu katki mu poolest.

    Aga noh, nüüd, kus sa hoiatasid, ma ehk olen veidi ettevaatlikum :)

  3. uhh. nostalgia. mul on elus üks alcatel olnud. suht hästi on meeles kõik need sõnumikirjutamise veidrused jms…
    uhh.

  4. alcateliga on võimalik sõnumeid kirjutada kordades kiiremini kui näiteks No kiaga, harjuma peab natuke.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.