Oct 192007
 

Ostsin paar päeva tagasi Tescost kasti Smirnoff Ice’i. Kasti sellepärast, et on odavam kui üksikud pudelid või nelipakid. Et oli nagunii soodushind. Et selles on nagunii ainult 12 pudelit ja need on väikesed, 0,275 l.

Ma ei joo kusjuures viimasel ajal üldse tihti. Ma pole selline tüüp, kes tahaks igal õhtul paar pudelit mõnusa maitsega kerget alkoholi alla libistada. Korduvalt (eelmisel sügisel, sel kevadel) on olnud perioode, kus ma olen joonud mõnuga ja palju ja iga päev. See on elustiil. See on äge. See läheb üsna ruttu mööda. Ja pärast seda elan edasi oma rahulik-tervislikku elu, kus joon vaid kord nädalas/paari nädala jooksul, siis küll mõnuga ja purju, aga mitte rohkem.

Aga. Lähiminevikus on rohkem kui kord olnud situatsioone, kus tekib mingi ekspromtpidu, mis eeldab (suuremas koguses) alkoholi manustamist. Reeglina miskipärast siis, kui ma olen tööl õhtuses vahetuses ja jõuan koju peale ühtteist.

Sellistel pidudel on enamasti selline alkohol, mida mina üldse ei joo. Enamasti õlu, vahel ka rumm. Ja oleks palju loota, et keegi (kes teadis juba natukene varem, kui kell üksteist, et pidu tuleb ja kellel oleks olnud aega poodi minna) ka minu peale mõtleks ja mulle alkoholi ära ostaks. Ja kui me siis kell üksteist seda ostma läheme, on lahti ainult kohalik off license, kus pudel Smirnoff Ice’i maksab £1.40 kandis (kasti sain £10 eest).

Sellepärast on mul nüüd kodus kast alkoholi. Ja kui ma just praegu külmkapist midagi söödavat otsimas käisin (ehkki ma teadsin, et seal suure tõenäosusega pole midagi ja indeed polnudki), siis avastasin, et kolmest külma pandud pudelist on kaks kadunud.

Variante on arvukalt:
1) need jäi ära Swamm
2) need jõi ära Ly
3) need jõi ära Mees
4) need jõi ära pätu
5) kombineeri mõned esimesest neljast (sest tegu on siiski kahe pudeliga)
6) ma olen pime ja need kaks pudelit olid ikkagi külmkapis

Kuna kell on neli öösel ja normaalsed inimesed (loe: kõik peale minu) magavad, siis ei saa ma hetkel õigust taga nõudma minna. Pakun siiski, et üliväga tõenäoliselt on tegu variandiga nr. 3 (ja palun samas igaks juhuks ette vabandust, kui ma peaksin eksima).

Ja juhul, kui minu pakutu osutub õigeks, siis olen ma natukene tige. Mitte et ma oleks põhimõtteliselt oma alkoholi jagamise vastu, eriti Mehega. Ma ei ütleks sõnagi, kui ma teaks, et see talle sama palju maitseks kui mulle. Aga ma tean hoopis, et talle suuremat ei maitse need magusad naistelögad – kui ta neid joob, siis lihtsalt sellepärast, et õlut pole käepärast. Ja tema, vastupidiselt minule, on see inimene, kellele meeldib igal õhtul ajaviiteks filmi kõrvale paar õlut libistada (ja ma olen sada seitse korda kuulnud seletust, kuidas kahest õllest saab kõik päeva vajalikud vitamiinid kätte, võta siis kinni, äkki on isegi tõsi? See ei muuda fakti, et õlu maitseb jäledalt).

Ma lihtsalt kardan, et keegi ei viitsi siia majapidamisse õlut osta ja minu alkohol kaob saladuslikul kombel enne, kui ma ise seda jõuan tarbima hakatagi (kaks pudelit päevas -> kast on läinud kuue päevaga).

Jätke mu alkohol rahule. Nuuks!

PS. Kui tegu oli variandiga 1/2/4/5, siis olen ma mitte natukene, vaid väga tige, sest see mulle kohe üldse ei meeldi, kui teised inimesed luba küsimata mu alkoholi hävitavad

EDIT: Tegemist oli variandiga nr.5, külmkapis oli alguses hoopis viis pudelit, mitte kolm – ühe jõi ära Mees, ülejäänud kolm Swamm koos Kaariniga (Kaarinit küll ei süüdista, külalisi ei süüdistata :D). Tundub, et meil seisab Swammiga ees jutuajamine teemal “Tikri alkohol on püha ja puutumatu”.

PPS. Söögiks said kuus kiivit, millest esimest tilgutasin uue hommikumantli vöö peale, teist uue voodilina peale, kolmandat hakkan kohe sööma ;)

  4 Responses to “Mulle ei meeldi, kui mu alkohol ära juuakse”

  1. jah, ma üldiselt olen ka lahke inimene, et tulge küsige ja ma annan kõik ära, ka asjad, mida ma väga ei tahakski anda.

    aga kui ma olen endale midagi ostnud – joogi või ka söögi ning ma näiteks just tulen pikalt tööpäevalt ja juba mõtlen e t t e, et kui mõnus on see siider või kotlett nüüd võtta on ja poodi polegi vaja minna, ja siis, koju jõudes, avastan, et keegi on selle salamahti nahka pannud… siis ma muutun ka kurjaks.

    pätule lõuksi :)

  2. See on alatu laim. ma olen solvunud. kurat. persse.

  3. Tavaliselt ravitakse ise kaduvaid asju sedasi, et vürtsitatakse mõni kadumisele kalduv siider v. kotlet umbes 10-kordse lahtistiannusega. NB! oluline on ISE mitte unustada, et külmkappi sai miin paigutatud.

  4. btw, mina panin need pudelid külma ja 5, mitte 3. OK. Ma jõin ära ühe, sest mu eelmisel õhtul ostetud õlledest oli järgi vaid taara ja seda tegin ma ainult selleks, et sulanduda purupurjus swammi ja kaarini seltskonda, mis otse loomulikult ei õnnestunud. Nii et otsi süüdlasi sõprade v vaenlaste seast… aga minu närune hing jäta rahule.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.