Oct 212007
 

Kui ma reede öösel teile oma alkoholieelistustest kirjutasin ning muuhulgas kurtsin, et mulle maitseksid kindlasti igasugused huvitavad viinakokteilid, aga keegi pole neid miskipärast eriti pakkunud, ei osanud ma küll arvata, et nendega päev hiljem päris põhjalikult tutvust teen.

Kui tavaliselt lõppevad meie nädalavahetuste väljaskäimised alati Reinu pubis, siis laupäeva õhtul tulid Mees ja Ly minu tööpäeva lõpuks Angelisse ning seadsime sammud Ladybird bar-lounge‘i, mis asub samuti Upper Streetil, Tinderboxi juurest ehk nii 5-10 min jalutada.

Miks me sinna üldse läksime – sest Nele töötab seal. Nele ja Ly on need kaks eestlast, kes paar nädalat meil elanud on. Nele kolis mingi aeg tagasi välja ja Läti tšikk ka – nüüd, kus ainult neli inimest alles, on juba päris chill.

Ladybird on eelkõige kokteilibaar ja Ly kinnitas, et kokteilid on oma hinda väärt (£6-£7.50). Olid tõepoolest.

Kolme peale jõime ära üheksa erinevat kokteili ja õhtu läks järjest lõbusamaks. Mul tekkis kontseptsioon sellest, et peaksin hakkama pärast tööd Ladybirdist läbi käima, et paar kokteili ära lahjendada – noh, see avatakse alles seitsmest ja mul on nädalas ainult kolm õhtust vahetust… Muhahaa.

Aga kokteilid oli tõepoolest viimase peal. Menüüs on kokku 34 erinevat kokteili – tequila, rummi ja viina baasil. Mina jään endale truuks ja ütlen, et viinaga olid parimad – proovisime ära kuus kaheksast ja pea kõik olid head.

Panin menüü pihta ja saan teile seega kõigest ära proovitust täpse ülevaate anda. Edetabeli kujul muidugi ;)

 1. Bellini
  Crafted in 1948 by Harry Cipriani of Harry’s bar fame. Fresh white peach puree lenghtened with our finest Prosseco – äärmiselt mõnus, virsikumaitseline… Virsikumahl on alati üks mu lemmikutest olnud ;)
 2. Adam & Eve
  Fresh blueberries middled with bison vodka, peach liqueur, lime juice and a Chambord float – peaaegu sama mõnus, mustikamaitseline. Mustikad on häääd.
 3. Rock Candy
  Delicate and floral blend of Citrus vodka, lychee liqueur, cranberry and aplle juices, accented with ginger. Served straight up – ei mäletagi, mis maitsega täpselt, aga väga hea oli, iga kell võiks uuesti juua.
 4. Porn Star Fluffer
  Vodka infused with vanilla pods, Sauvignon blanc, passion fruit and fresh lemon juice served tall over ice – mingeid selgeid mälestusi sellest maitsest pole, aga üldmulje oli meeldiv, võib veel juua.
 5. Cherry Jam Aviation
  Plymouth gin shaken with cherry jam and freshly pressed lemon juice. One of our favourite drink – gently sour, dry, fruity, floral and aromatic – inspired by a golden era classic – käib kah, aga teist korda vist ei telliks.
 6. Saigon Mistress
  Cool and refreshing mix of Hendricks’ gin, Green Chartreuse, cucumber and lime, crowned with ginger ale – täitsa huvitav ja suht okei maitse, aga kurk pole just päris minu teema…
 7. The Avenue
  A forgotten classic from London in the swinging twenties. Bourbon and calvados married with passionfruit, orange blossom and grenadine – joodav, aga eriti ei meeldinud.
 8. American Psycho
  Crazy mix of assorted American whiskies and grapefruit, with the gentle assistance of absinthe, port and nutmeg – pidi jube kiiresti purju tegema ja selle nimel võis esimese kokteilina seda alla vägistada… Aga viski pole ikka minu teema :)
 9. The Cosmopolitan cooler
  Golden rum, lime juice, sugar, vanilla and cream smashed with crushed ice – the best alcoholic milkshake ever. Recipe c1890 – Mehe lemmik, mulle meeldis kõige vähem :D Tegelikult on eelmisega võrreldes tõenäoliselt täpselt sama jälk, aga kuna ma olin selleks ajaks juba piisavalt erinevaid kokteile manustanud, siis ei läinud mitte nii meeldiva koksi libistamine enam nii libedalt…

Ühesõnaga kolm üheksast olid head, neli joodavad ja kaks mitte nii joodavad. 25 kokteili on veel proovida jäänud, aga mõned neist on kõlavad küll nii jubedalt, et…

Terve laupäeva oli seest üpris õõnes tunne :D

Aga õhtu oli väga lahe ja kindlasti lähen sinna veel tagasi… Järgmisi kokteile proovima.

Njämm.

Google’i kaudu on minu blogini jõutud järgmiste otsingutega:

kes mind mõjutavad
roosad käerauad
jõulukaart
kristi fotograaf tallink
isiksusejooned

  2 Responses to “Kui häda kurdad…”

 1. vii mind ka sinna kokse proovima

 2. […] Nelega palju rohkem suhelnud, on selline… Kurb tunne. Meil oli päris lõbus. Aga noh, küll Ladybird meid jälle kokku viib ja soolaleivapidu ootame ka […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.