Sep 142008
 

Jõudsin täna õhtul üle pika aja otsapidi perefoorumitesse, lugesin sünnitulugusid ja muud taolist.

Ma olen vist ikka täiesti süüdimatu. Mind ÜLDSE ei huvita, mis saama hakkab. Ma ei viitsi absoluutselt hakata mõtlema sellele, mis asjad tuleks lapsele ära osta – ja neid ju ikka jätkub. Riideid loodan Kessu käest saada, või kaltsukatest või kelleltki teiselt – uusi ei taha kohe üldse osta. Mähkmesüsteemi peab muretsema, siinmaal oleks kindlasti parem valik, aga see transport (ma ei kujuta eriti ettegi, mis see kõik täpselt sisaldab ja no ei viitsi ometi uurida ka). Vanker? Kandelina (seda tuleks vist jälle pigem Londonist valida)? Kõik need muud ei-teagi-mis-asjad. Tüütu!

No ja siis sünnitusega seonduv. Ma ei karda, ma ei viitsi lihtsalt. Olen optimist ja eeldan, et kõik läheb hästi. Sünnitusplaani kavatsen ka Kessult kopeerida, sest kui kunagi vastavaid raamatuid lugesin ja tolle teema üle mõtisklesin, siis minu mõtted langesid Kessu omadega ideaalselt kokku. Valuvaigisteid ei kavatse kasutada. Tean küll, et kui asjaks läheb, võin juba teisiti mõelda, aga epiduraali puhul peab mu meelest piisavalt vara ära ütlema, sest hiljem on juba liiga hilja seda teha. Ja no vara pole ju ilmselt veel nii palju valusid. Eks saab vast hakkama niisamagi.

Vaktsineerimine. Mida võtta, mida jätta? Ideaalis nii vähe kui võimalik, aga ikkagi nii palju kui vajalik. Ja see on teema, mida ma pole üldse uurinud – ei tea, mida tehakse, millal tehakse, mida läheb tänapäeva oludes rohkem vaja, mida mitte…

Tasuline ämmakas? Ema arvab, et see on jube oluline, mina ei ole nii kindel. Kui ma seda tahaksin, peaksin kähku asjaga tegelema hakkama, kaks kuud enne tähtaega soovitatakse teada anda. Ma ju ei tea, millised on head… Okei, ühte tean – Evelin Ilvesest olen tõesti palju positiivset lugenud. Aga Toome ämmakad pidavat üldiselt toredad olema, on see siis ikka vaeva ja 3000 kr väärt?

Kahju, et Toome ära kolida ei jõua minu sünnituse ajaks, esimesi Maarjamõisa sünde ennustatakse detsembri teise poolde. Ainsad asjad, mille pärast ma viitsin juba praegu natukenegi muretseda, on see, kas meile ikka jätkub perepalatit (sest ma ÜLDSE ei tahaks ilma Meheta olla, eks), no ja kõige olulisem – ega Maasikas ei otsusta selle nädala sees sündida, kui Mees veel Londonis peab olema.

Aga üleüldiselt ma ei viitsi ikkagi üldse mõelda. Tahaks käega lüüa ja lasta asjadel omasoodu minna. Eluks vajalikud tarbeesemed minu valdusesse aga siiski vist päris omaalgatuslikult ei tule – mul on tunne, et ma pean nende muretsemiseks reaalselt midagi tegema ;) No olgu, kui dekreeti jään, hakkan mõtlema, ma luban. Nädala pärast siis.

Kas ma olen vastutustundetu, et ma millegi vastu huvi ei tunne?

Seda ma võin küll öelda, et ma armastan pisikest pudilast, kes mu kõhus siblib, juba ammu. Kuidas teisiti saaks?

Mõistus saab aru, et kahe kuu pärast on mul laps, aga reaalsuses see tunne küll kohale ei jõua. Absoluutselt ei kujuta ette.

  10 Responses to “Rasedus- ja sünnitusmõtted”

 1. tundub, et sul on juba enne sünnitamist rasedusjärgne depressioon :P

 2. Tundub, et sul on luulud ;) See, et ma ei viitsi titeasju osta ega mõelda, kas tasuline ämmakas on mõttekas või ei, ei ole ometigi depressiooni tundemärk.

  Ma olen täitsa õnnelik ja eluga rahul… Lihtsalt laisk :)

 3. Perefoorumite lugemine on tühi töö, usalda oma tervet mõistust. Iga laps sünnib isemoodi, teiste lugudest võid aint üldpildi saada. Epiduraaliga läks mu tütrel nii, et tahtis ja ütles küll varakult, aga ämmakas magas õige momendi maha ja ei tehtudki. Elus siiani.
  Riietest on Sul algul vaja ainult paar-kolm komplekti – sipud, bodi ja kombe väljaminekuks. Kuna Sa ilmselt Eesti registris ei ole, siis Sa vist emapakki ei saa, nii et varu natuke ise, hiljem saab vajaduse järgi osta, niikuinii tassitakse Sulle hilpe rohkem kokku kui kanda jõuab. Päris kohe pole vankrit ka vaja, piisab kandelinast või turvahällist. Voodi on vajalik.
  Eestis on valikut küll, ilma Sa millestki ei jää. Edu!

 4. tasulisel ämmakal pole suurt mõtet, kui sünnitusmajja jõudmisest plika sünnini kulub näiteks 25 minutit (nagu mul :D )… toome “tasuta” ämmakad ajavad ilusti asja ära :D

 5. turvahälli ja kojuviimise riided peaksid ikka muretsema, ja mina võtsin luti ka kaasa, sest elava lutina 24 tundi ööpäevas ei tahtnud olla :) ja lapsel on ikka suur imemisvajadus. Igatahes on minu nüüd juba aastane märksa rahulikumalt üles kasvamud, kui mõnede lutieitajate lapsed.
  Esimesed kuud suudavad kõik puhtast tahtejõust magamata ja tublid olla aga mitte pool aastat. Muidugi on lapsed erinevad, minu pojad ka mõlemad omamoodi.
  Kõik muu saad vastavalt vajadusele juurde osta. Perepalatit ette reserveerida ei saa, seal elav järjekord.
  ah ja endale suuremas koguses hügeenilisi sidemeid (tallinnas neid haiglas ei anta, tartu kohta ei tea)

 6. Ma mõtlesin just samadele asjadele. Foorumitibidel kõik vankrid-voodid-vannid-lauad jne olemas. Minu elamises ei vihja miski peale paksu naise imiku tulekule. 1 kummutisahtlitäis riideid on küll. Peidus silma alt :D
  Soovitan sul siiski kiirvisiit Primarki beebiosakonda teha. Usu, sealt saad uusi riideid 10 korda odavamalt, kui Eestist. Ja nad on ka pisut ilusamad. See on õudus, mis siin beebipoodides valitseb – hea, et ise sealt midagi tõin ja isegi mees tõi, kui üksi käis.

 7. Riideid tasub vist toesti Londonist osta, suurem valik ja odavam.

  Meil oli vanker varem ostetud ja seda laks ka kohe vaja – lapsele kandelinad uldse ei meeldinud.

  Ja ilma pumbata oleks ma ka alguses lohki lainud – laps ei joudnud lihtsalt kogu olemasoleva kogusega midagi peale hakata.

 8. Täitsa normaalsed mõtted ja suhtumine ju! Esimest last oodates olin samasugune ja ega teisegagi “targem” olnud. Ette muretsemine on tühi töö.
  Tasulise ämmaka võtmisel ma mõtet ei näe. Ma poleks küll tahtnud, et ämmaemand kogu aeg meie juures passib – poole tunni tagant kontrollimine oli täitsa piisav. No ja kui asjaks läheb, on ka “tasuta” ämmakas kogu aeg kohal.
  Mis perepalatisse puutub, siis soovitan igal võimalusel mainida, et seda soovid. Päris iga tuhu ajal pole just vaja “perepalat, perepalat” retsiteerida, aga ei teeks paha igalt uuelt näolt, kes Sinuga tegelema tuleb, asja kohta küsida. Siis on kindel, et soov ka raamatusse kirja saab…

 9. ma tartu olude ega toome arstide/ämmakate kohta ei tea sõna võtta, kuid viimase (tugiisikuna sünnitusel viibimise) kogemuse põhjal pelgus julgen küll tasulist ämmakat soovitada. vähemalt pelgus. üks sealne muti on lihtsalt liialt jõhker fuuria, et teda selle tähtsa sündmuse juurde üldse lasta…

 10. 1) tasulist ämmakat pole mõtet, toomel on toredad
  2) sidemeid saab toomelt
  3) kandelina annan sulla paariks päevaks laenuks, siis saad teada, kas maasikale seal meeldib ja tead edasi tegutseda
  4) turvahälli EI ole vaja, kui endal autot pole. või võib alati osta kasutatult. meil ka laenuks.
  5) riided. kui midagi lahedat näed londonis, siis osta ära! muidu pärast kahetsed. saad mult ka midagi, kuigi päris pisikesed olid mul ka laenuks suures osas. aga midagi ikka oma ka.
  6) vanker on minu nägemuse järgi rohkem vajalik kui voodi. meil magas esimesed 2 kuud ainult kaisus (mingil määral magab siiani).
  7) rinnapumba võid minult saada, mulle toodi ja ma olen teda nii palju kasutanud, et võtsin pakist välja ja pesin läbi :P
  8) luti kohta – ise tead. meie plika elas rõõmus ja rahus ilma lutita ja nüüd võtab mõnikord unesegasena (noh, kui öösel kigiseb läbi une, siis pistan suhu ja rahuneb)
  9) KÕIKE JÕUAB OSTA KA SIIS, KUI LAPS JUBA KÄES. alguses on lapsele vaja Emmet ja Tissi ja Sooja. noh, ja siis saialilletinktuuri naba puhastamiseks :)
  10) mähkmetest – iseõmmeldud marlikad on kõige paremad. samas enne naga ärakukkumist oli ikkagi moltexeid kõige mugavam kasutada (pluss fakt, et nii pisikestel on kaka ikka igas mähkmes).

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.