Sep 182008
 

Viiest piisab või (sellise ostsin ka kunagi)?

Oleks ma enne teadnud, et tüübil koduleht ka on… Oleks välja valinud täpselt, mis tahan, tal turul päris kõiki polnudki…

Aga olgu, vähemalt sain punased (no üks valge on, jah, seda teist värvi ei tehtagi) – tüüp võttis meilt raha ja aadressi ning saatis põlled poole nädalaga postiga koju, sest koha peal tal punast eriti polnud. Ja me saime turuhinnaga – Camdenis maksavad need £3.50, kodukalt tellides £4.50. Postikulu ei olnud ega midagi. Ma olen täitsa rahul.

Tegelikult on mul need põlled juba päris mitu aega riiulis seisnud, lihtsalt unustasin pilti teha.

Ja siis veel üks asi, mille ma Maasikale kindlasti osta kavatsen – ainus, mis mulle Mothercare’i kodukal esmasel vaatlusel silma jäi. Ma ju ei taha valget ega roosat, ideaalis üldse mitte pastelltoone. Tähendab, kui keegi lihtsalt annab mulle oma vanu titeriideid, siis on muidugi värvist suva, aga kui ise ostma pean, siis tahaks ikka punast, säravkollast, türkiissinist, fuksiaroosat! Eks ma lähen mingi päev poode kammima, sest tõepoolest, ma TEAN, kui kesine ja kallis on Eestis titeriiete valik – mulle pandi südamele, et ma midagi ikka ise ka ära ostaks, ma siis üritan. Ehkki mul pole erilist aimu, mida ja kui palju oleks vaja.

No little devilit on kindlasti vaja ;)

Aga kui keegi teist tahab pudipõllesid või mingit muud beebinänni Londonist, mida olete suutnud netist välja peilida, siis andke aga teada – kuniks tegu pole millegi hirmraske ega suurega, võin kindlasti aidata. Ja mulle on ainult hea, kui saan siin oma naelu kulutada ja teilt Eesti arvele raha… Milleks pangale teenustasu maksta.

  12 Responses to “Mitu pudipõlle on vaja ühele titele?”

 1. Eestis on üks pood, kus beebiriiete hind, värvivalik, mugavus ning kvaliteet on minu arvates küll väga head sõbrad – see on Lindex. Viimasel korral Eestis käies ostsin sealt vist kõik sobivas suuruses mudelid. Nüüd on järgmise sügiseni kapp värvilisi bodisid, kleite, pihikuid ja sukkpükse täis.
  Ma ei ole mitte üheski sealt ostetud asjas seni pettunud. Muidu ikka juhtub, et poes paistab lahe asi, aga lapsel selga ei istu või hakkab pesus venima või ilmneb, et õmblused torgivad vms.
  Pudipõlledest rääkides – ühe aastaga kulus meil ära (loe: muutusid pestamatult mustaks) kümmekond põlle. Äsja soetasime ühe uue 7packi ning otsin head, suurt ja mugavat kilepõlle ise tassist jooma õppivale lapsele.
  Aga kui sa esialgu rinnaga toidad, siis on põllede ostmiseks aega küll.

 2. Heee, seal põllede kodukal olid kaks überlahedat: Made in England ja I don’t sleep You don’t sleep.

  Lastele tehakse ikka jubevahvaid riideid tegelikult, kui vaid viitsida välja otsida poodidest. Devil’s outfit on võimas ;)

 3. Tekstid on naljakad ja ajavad esialgu naerma, kuid… Tänapäeva teadus on tõestanud, et isegi mõtted muutuvad reaalsuseks, rääkimata siis valjusti väljaöeldud lausetest. Kirjutatud mõttel on mitmekordne jõud. Tasub kümme korda mõelda, millist reaalsust tahad endale luua. :)

 4. Ma tuletan meelde, et sul on ka mõned Pariisi omad ;)

 5. Kusjuures on jah :D Aga nagu näha, siis seitsmest vist ka ei piisa, võin veel osta. Irw.

 6. ee, minu lastel mõlematel kulusid esimestel pudrukatsetustel (ca 6 kuuselt?) ikka 5 põlle päevas… ja kui sa iga õhtu neid käsitsi pesta ei taha võiks neid siis ikka paar tükki rohkem olla…

 7. noh… mul on hunnik põllesid. kahe lapse peale on ära kasutatud ainult 1 põll, seda ka tänu sellele, et ma ta lihstalt triikrauaga puruks kõrvetasin :P
  nii, et meie pere jaoks täiesti mõtetu investeering.

  aga, tikker, ma soovitan sulle – osta suuremaid riideid varuks – 74 ja suuremaid – päris titele pole üldse palju riideid vaja. ta ei käki ennast veel ja väga palju sa temaga eputada ka veel ei saa, nii et 1-2 esinduskomplektist ja 4-5 kodusest komplektist piisab täiel määral aga suuremal lapsel kulub rohkem riideid ja siis oled hädas siinse valikuga. kui juba ostlema lähed, varu ka edevaid MÜTSE – eesti valik on täiesti jabur – koledat värvi, inetut tegmoodi ja mõtetult kallis.
  aga kui sul hulk sõpru londonisse jääb, siis saad alati veebist nenede juurde tellida või lasta neil lihtsalt asju osta.

 8. 74? Ma pole jõudnud titeriiete suurusesse eriti süveneda. Euroopa ja UK süsteemid võivad ilmselt erinevad olla (täiskasvanute riietel vähemalt on)?

  Ma siiani olen täpselt nii palju vaadanud, et Mothercare’i kodukal olid suurused 1-3, 3-6, 6-9 kuud jms. Üle aasta pole jõudnud ja see 74 on mu jaoks nagu hiina keel :)

  (kui ma nüüd hiljem Mothercare’i kodukalt avastan, et see 74 kuskile sinna suurustabelisse ideaalselt sobib, siis mul on häbi küll, aga praegu ei viitsi uurida ja üldiselt võib keegi mind erinevatesse suurussüsteemidesse pühendada, kui viitsimist on)

 9. Imikute ja väikelaste riietel on suuruseks kas pikkus (50, 56, 66 jne) või vanus (kuudes). Kuna aga mõni 6kuune võib olla sama suur kui teine aastaselt, siis päris kindel ei saa iialgi olla :)
  Tavaliselt ostetakse esimesteks riieteks 50-56 (cm), nendega saab esimesed paar kuud läbi ajada, siis tuleb suuremate vastu vahetada. Kõik sõltub muidugi kodaniku juurdevõtutempost :P
  Nii pikkust kui vanust näidataks vahel ühe numbriga vahel vahemikuna ning mõnikord on mõlemad variandid.
  Mina usaldan sentimeetrites suurusi rohkem kui vanust – saledamat sorti lapsed saavad veel aastasena kanda 7-9kuuse asju.
  Sokkide-papude mõõdud on mandri-Euroopas vist enamasti üsna sarnased (pisimad on 13-14, aastane laps on vist 19-21).
  Mütse olen seni silma järgi ostnud, seega ei teagi, mis mõõdud seal on.
  Tegelikult saad sa üsna ruttu pihta, mis “mõõtkavas” su laps on. Nagu ka selle, kas sobivad pigem üle pea või eest või tagant lahti käivad riided või kas sobivad traditsioonilised sipupüksid, ühes tükis kombekad või pluus+püksid.
  Näiteks jäid mul teise lapsega need toariided, mis olid varba otsast kinni, kasutamata, sest ta lihtsalt siputas nii palju ja jalad ei püsinud iial seal avarate säärte sees. Talle sobisid otsast lahti sipukad + sokid või siis sukkpüksid. Samas tean hulgaliselt vastupidiseid näiteid.
  Ja täpselt vastupidiselt leenile olen mina Eestist väga mugavaid ja ilusaid mütse leidnud, seevastu Luksemburg-Belgia-Prantsusmaa-Saksamaa valik kippus olema roosa/sinine/valge või siis hirmkallis.

 10. hei :)
  kuna sa nii lahkelt abi pakkusid beebinänni osas, siis meil oleks üks mure küll… h pole küll enam mingi beebi, aga eks sa loe siit lähemalt: http://lilleline.wordpress.com/2008/09/17/piilu-tule-tagasi/
  kui jääb kuskil osturetkedel silma ehk… vastutasuks mida iganes :) ausalt :)

 11. ma ei saa jätta ka kirjutamata: minu lapsed olid täpselt keskmiselt suured (52 cm ja 3,5/3,7 kg) ning toredaid 56cm suuruses riideid sai kantud esimesed kaks nädalat(!). siis sai 62cm ette võetud ning poja alustas 3kuuselt suurusega 68 ja 5-6kuuselt suurusega 74. tütrega käis see värk õnneks törts aeglasemalt.
  aga teine asi: Leeni: kunagi ei tea kas sa saad palju piima/toitu ülesajava beebi või ei. on lapsi (väga tihti), kelle seedesüsteem lihtsalt ei ole piisavalt välja arenenud ning pärast igat söögikorda (aga tegelikult läbi terve päeva) ajavad nad piima üles/välja (appi, ei ole eesti keeles sellistest asjadest rääkinud…) ning kui mu tütar samu sipukaid 4 päeva järjest kandis, pidin (pean) ma oma poega 4 korda päevas pealaest jalatallani ümber riietama. nii et paraku peab kõigeks valmis olema, tikrike!

 12. Huvitav arutelu. Lindex on ka minu lemmik… pudipollesid meil eriti palju ei lainud, sest kasutasime usna varakult juba plastmassist kausiga polle. Kull aga oli meil mitu mitu vaikest tumedat (teksariidest jne) polle mis koguaeg ees olid, sest lapsel oli krooniline ilapidamatus (mis mingil maaral jatkub isegi praegu :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.