Oct 242008
 

Pärast pooltteist aastat UK-s olen ma täiesti närvis Eesti liitriste piimapakkide peale. Me joome piima nii palju, et see peab olema võimalikult odav, seega ei tule 1,5-liitrised kõne alla (mis ei päästaks oma poole lisaliitriga ka suurt midagi), sest igasugune purepakend on kilest alati kallim.

Minu loogika on: mida suurem, seda odavam. UK-s see tõesti nii oli, seega ostsime alati probleemideta 1, 2, 4 ja 6-pindisest valikust suurimat ning see pidas ikka päeva-paar vastu.

Aga Eestis? Eile poes käies ostsin kaks liitrit, ehkki kaks oli juba kodus olemas – mõtlesin, et nüüd, kus kohvimasin ka siin, kulub ära.

Ja nüüd on kapis alles täpselt ÜKS närune liiter. Kas ma olen juba maininud, et ma muutun närviliseks, kui majapidamises alla liitri piima on?

Tahan 3,4-liitriseid piimapakke! No okei, kolm oleks piisav. Ja ma tõesti ei saa aru, miks keegi suuremaid piimasid ei tooda. Ma usun, neid majapidamisi, kus need ära kuluks, on piisavalt.

Mingi talunikuga võiks ju piimaringi aretada, aga kolmeliitrisest purgist on ka s*tt kallata + mulle maitseb poepiim rohkem. Ma võin maapiima vabalt juua, aga sel on tihti mingi kõrvalmaitse… Liiga rasvane või ma ei teagi. Linnalaps, noh!

Ikaldus.

  5 Responses to “Kes krt mõtles välja üheliitrise piima??”

 1. Mulle jälle meeldib see, et saab osta pooleliitrist piima. Muidu jääks üle teist tihti :P

 2. Aga meil on lihtsalt see üheliitrine kilepakk kõige odavam. Ja neid pakke võib terve kilekotitäie koju vedada. Ma arvan, et neid mahub tavalisse poekotti oma 18l vähemalt. Pealegi säilib piim kinnises pakis kauem.
  Ja see, miks üheliitrine pakend on odavam, kui suuremad, ei huvita mind mitte üks gramm.

 3. No seda ma räägingi, et liitrine kilepakk kõige odavam on, Maximas 6.50 täpsemalt – või saab kuskilt VEEL odavamalt?

  Lihtsalt tüütu on neid pakke tarida ja lahti lõikuda iga poole tunni tagant, sest üks pakk saab nii kuradi kiiresti tühjaks.

 4. piim on üldse jälk!

 5. nii naljakas lugeda, mul sarnane mure. siin ainult 1l pakid ning ainult tetrapakid, kilepakke ei ole üldse! ja ilma naljata, ma käin ülepäeva poes ja ostan 5 pakki piima…
  käiks harvemini ja ostaks rohkem aga vankrisse ei mahu väga palju ja trepist üles tassida ka ei jaksa kui teise käega 9kg ringisahmivat titte süles hoian.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.