Dec 032008
 

Mutt õpetas maailma kõige lihtsamat õunakooki tegema. Kuna meil ootas kotitäis õunu juba nädal aega aknalaual koogiks saamist, otsustasin ära proovida.

Nii kesk- kui ülikooli ajal olin ju kõva küpsetaja, aga viimased kolm aastat pole miskit teinud. Õnneks kolisin Pärnust siia ka igivana “Saiad, pirukad, koogid” retseptiraamatu (see on nii ribadeks, et kaaned on ümber, ei viitsi pealkirja järele kontrollida, aga oli vist selline), mis sisaldab muuhulgas kasulikku tabelit erinevate küpsetamiseks vajalike ainete kaalu kohta (mitu grammi kaerahelbeid/jahu/õli on ühes klaasis/supilusikas/teelusikas jne) – ühtki mõõtekannu ega kaalu mul siin ju pole, aga supilusikaid ja tavalises suuruses tasse (nii 250 ml) ikka majapidamises leidub.

Tainast sai meie ahjuplaadi jaoks muidugi liiga vähe, aga mul on siin ainult üks imepisike koogivorm, nii et polnud valikut.

Kook on igatahes aus. Tegemine võttis kokku kõigest pool tundi – kümme minutit taigna segamist, 20 minutit ahjus. No ma panin tainast jube õhukeselt ka, et ikka rohkem plaati kaetud saaks, sellepärast nii kiiresti läks.

Kokkuvõtlikult oli hirmtore üle pika aja jälle küpsetamissoonele sattuda. Näpud kohe sügelevad, tahaks muid asju ka katsetada. Vaatame :P

  2 Responses to “Tegin kooki”

  1. Kui tainast sai vähe, siis tuleb topeltkogus teha ;)

  2. Oleks teinud ka, aga munad said otsa ja teist korda ei viitsinud poolvalmis taigna ning iga hetk ärkava lapse kõrvalt poodi lipata.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.