Feb 052009
 

Add gadget -> poll -> kirjutan küsimuse ja vastusevariandid, salvestan ära… Aga blogi sidebarile tekib ainult pealkiri ning lause: This poll does not exist or was deleted.

Help!

Tahaks enne, kui kirja suuruse kohta midagi põhjapanevat otsustan, umbes nädalakese lugejate arvamusi koguda (selle ajaga jõuab vast enamik püsilugejaid korra siit läbi käia) – minu 13,3″ ekraani 1280×800 resoga on praegune just paras, Mehe 15,4″ 1024×768 ekraanil kole ja suur, Kessu 15″ 1920×1200 ekraanil kirbukiri ja tükk tühja maad mõlemal pool, Tauno 19″ 1280×1024 ekraanil normaalne (pigem väiksevõitu) kiri ja tükk tühja maad… Peale selle on inimeste silmanägemine ja lugemiseelistused erinevad – ei saa pelgalt numbrite põhjal otsustada, kuidas enamikule parim oleks.

Kui ma nüüd vaid selle küsitluse üles panemise kohta selgust saaks :P Seniks aga tõepoolest – keda kirja suurus häirib, siis abiks on klahvikombinatsioonid ctrl+ ja ctrl-

  8 Responses to “Miks ma ei saa teha küsitlust?”

 1. Ma nagunii loen Google Readerist ja kommenteerimiseks kobin kohale. On jah tsipa suur ja mina pean kerima.

 2. Minu 19 tollisel on tähekõrgus 4mm :) , mis isegi minu lühinägelikele silmadele on väga hästi nähtav. Pärastpoole võin rääkida muljeid ka 12 tollisest ekraanist.

 3. 12 tollisele on suur :)

 4. No asi ei sõltu ju ainult tollidest vaid ka resolutsioonist – 17″ ekraanil on 600×800 resoga hirmsuur kiri, 1024×768 väiksem, veel suurema resoga veel väiksem.

  Mida suurema numbriga resolutsioon, seda väiksem kiri… Umbes nii võib vist kokku võtta.

  Aga kui 12-tollisel ka liiga suur kiri on, siis ma olen muidugi kimbatuses. Ei usu, et seal mingi väga väike resolutsioon olla saab.

  Minu ekraanil on rea kõrgus 4mm – tavalise tähe (nt a) suurus on 2mm, üla- või alalaiendiga tähe (b, g) kõrgus 3 mm, koos reavahega 4mm. Mulle täpselt paras.

  Tahaks ikkagi seda küsitlust teha, krt. Miks ma ei saa?

 5. Minu ekraani(de)l on ka kiri tsiba suur, umbes nagu oleks kogemata suuremaks zoominud. Aga ei midagi tapvat, lugemist ei häiri ja õnneks kerima ei pea.

 6. ma nüüd 12 tollise taga – kõik on väga ok. Kiri on võibolla suurem kui harjunud, aga lugeda on hea

 7. pole aimugi, mitu tolli minu läppari ekraan on, aga kiri on paras, mul silmad niigi pe***s. minu hääl läheb selle poolt, et ära väiksemaks muuda.

 8. Minu 15 tollise ekraaniga tundub täiesti mõnus lugeda. Noh, minu arvamus võib-olla ei loe, sest mulle nagunii meeldivab suurelt ja selgelt :)

  Et siis minu hääl läheb kah säilitamise peale, kuigi enne oli ka hea ja ma usun, et ka muudatustega saaksin hakkama.

  Jah, ei ole minust abi :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.