Feb 152009
 

Kuna tööotsingud on meie peres hetkel väga aktuaalsed, hakkasin mõtisklema selle üle, kuidas tööportaalid mõne viimase aastaga muutunud on.

Kui ma vahemikus 2005 suvi – 2007 jaanuar tööd otsisin (käisin päris tihti vaatamas, kas midagi paremat leida on), siis oli minu jaoks kõige asjalikum Hyppelaud ning seejärel CV online. CV keskus (oli vist siis ka see, aga äkki hoopis mingi kolmas taoline portaal, mida enam ei eksisteerigi? Ei mäleta) miskipärast ei istunud üldse.

Mäletan, et Hyppelauas oli hea lihtne CV-d sisestada ja kõige rohkem pakkumisi – eriti just nendele lihtsamatele, mitte mingit spetsiifilist haridust nõudvatele töödele, millist ka mina otsisin. CV online’is oli mul CV küll olemas, aga juba selle koostamine oli kõikvõimalike lisalahtritega võrdlemisi keerukaks tehtud, pealegi leidsin sealt väga harva midagi endale sobivat, enamasti otsiti ikka hullu kogemust või haridust. CV keskuses polnud toona minu meelest piisavalt kuulutusi, need sai teistest portaalidest ka kätte + ma ei viitsinud veel ühte kohta kõiki oma andmeid sisestada – oma CV-d failist kaasa panna mu meelest tollal ei saanud (aga kordan, selle lehe kohta ei mäleta täpelt, võin eksida).

Praeguseks tundub pingerida olevat vastupidiseks pöördunud – CV keskuses on kõige rohkem kuulutusi (Tartus näiteks hetkel 62) ja kandideerimine on väga lihtsaks tehtud, sest CV nende keskkonnas koostamise alternatiivina on võimalik seda ka failina lisada. CV online’is on peaaegu sama palju pakkumisi (Harjumaa numbrid olid vähemalt võrreldavad, Tartus küll vähem – hetkel 33), mille seast juba üht-teist leiab. Hyppelaud seevastu on peaaegu et välja surnud (vaid üheksa kuulutust, needki kahtlased).

Noh, eks aeg ja konkurents ole oma töö teinud, mis muud.

Aga kui nüüd küsimuseni jõuda, siis kust tasuks netis veel töökuulutusi vaadata? Soovis ja Börsis on puhta mõttetud, mingeid pisemaid wannabe lehti on ka nähtud, aga midagi asjalikku polegi rohkem leidnud.

  7 Responses to “Millised on parimad tööportaalid?”

 1. Ekspressjobi võiksite ka vaadata, seal on just spetsialistidele suunatud pakkumised.

 2. Tööportaalide aeg on ümber, arvan ma. Jah, see on mugavaks tehtud jne. Aga reaalselt leiab ikka tööd, näidates üles isklikku initsiatiivi:
  suhelda, käia firmade kodulehtedel jne. Eristuda on vaja. Kui ikka sajad kandideerivad ühesuguse stiiliga kaaskirjade ja CVdega, siis ei torka sealt massist silma. Ja veel, mida tavalisem töökoht, vähem oskusi nõudev, seda suurem konkurents. Mida keerulisem töö, seda vähem inimesi seda tahab.
  Omale lisatöökoha sain 5 päevaga alates selle kuulutuse nägemisest, kusjuures vaja oli kirjutada mõned tunnid oma nägemusest, järgmisel päeval kohtumas, edasi veel päev töölepingu ja ametijuhendi läbihekseldmiseks ja siis kohe tööle. Kui juba silma oled torganud, siis tuleb asjaga kiiresti kaasa minna, ei mingeid kahtlusi-kõhklusi, sära silmis ja naeratus näol. Isiksuse omadused on märksa olulisemad, kui see, mida õpitud ja varem tehtud. Tean seda nii kandideerija kui töölevõtjana oma senisest elukogemusest.

 3. TÜ karjääriteenistuses pakutakse ka tihti päris asjalikke asju. TÜ kodukal saad end regada. Mina leidsin sealt omale töö :)

 4. TÜ karjäärilist tuleb Mehel juba aastaid meilile, unustasin mainida :)

 5. Tartus pidavat iga päev 60 inimest töö kaotama. Niisiis on arukas hoida inni sellest, mis on ja mitte eriti valiv olla. TÖÖD EI OLE! Aeg on selline.
  Hea on olla lapsepuhkusel :)

 6. Minu kogemus näitab seda, et enne leiad läbi lehe töö (Tartu Kuulutusteleht), kui läbi nende portaalide. Portaalidel on MEELETU kasutajaskond. 500 Cv-d ühele kohale. Kuulutused on kaua üleval, mis suurendab konkurssi veelgi. Ei tahaks väga masendust külvata, aga töö leidmine on keeruline ja võtab aega. Pigem just seda teist – võtab aega. Kuna neid koondatuid lisandub iga päev, siis läheb veelgi ajakulukamaks. Aga usun, et see ei ole võimatu. Isegi, kui aeg-ajalt võib nii tunduda.

 7. Nojah, ma peaks nyyd siis ka Ekspressjobi propageerima, ehkki erisoovideta pakkumisi seal praegu tõesti napib. Teen tihase näo pähe, keeran noka viltu ja kysin: kas Sina oled mind talvel toitnud?

  Kaerahelbed ja rasvapallid pole justkui päris see. Ma rohkem kartulipudru ja praeliha peal väljas.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.