Mar 102009
 

Eile:

13:00 saame kokku maakleriga, kellele laupäeval helistasin, ja vaatame korteri üle (pärast meid on kohe veel üks huviline). Meeldib.

14:14 üritan maaklerile helistada, et paluda tal võimalikult kiiresti korterimanikult arvatava küttepuude kulu kohta küsida, kuna peaksime ruttu ära otsustama, kas soovime kolida või mitte. Ta ei võta vastu.

15:10 helistab maakler tagasi ning kümme minutit hiljem saame meid huvitava info.

15:44 helistab maakler uuesti ja ütleb, et teised huvilised tahaksid tulla kell kuus lepingut sõlmima. Meile antakse otsustamiseks tund aega.

16:13 helistame maaklerile ja ütleme, et oleme ka huvitatud.

16:36 helistab maakler ja ütleb, et korter on meie (mis oli täiesti etteaimatav asjade käik, arvestades fakti, et teised soovijad olid kaks tudengineiut). Hakkan praeguse korteri omanikule kirja kirjutama, et teda asjadega kurssi viia. Kui kiri on peaaegu valmis, siis avastan, et…

17:13 on omanik mulle kirjutanud ja öelnud, et ärgu me muretsegu, kui endale suurema ja sobivama korteri leiame – küllap saame kokkuleppele. Võtan seda kui märki, viimsedki kahtlused rutaka otsuse õigsuse kohta kaovad.

19:13 saadan vastuse, kus räägin juhtunu ära ning teen omapoolsed ettepanekud asjade edasiseks käiguks.

Vahepeal jõuame veel helistada Elioni kliendiinfosse ja paluda oma interneti ümbersuunamist uuele aadressile.

23:29 saan omanikult kinnitava vastuse – jätame korterisse sügisel ostetud pesumasina ja mõned muud asjad, mida meil uues kohas enam vaja pole või mida oleks ebamugav kaasa võtta, aga millest praeguses korteris reaalne kasu on, maksame ära veebruari kommunaalid ning jääme ilma tagatisest :) Välja kolida lubame nädala jooksul, olenevalt transpordivõimalustest.

23:31 saadan meili oma onule, kellel on suurem auto, ja palun temalt kolimiseks abi.

Täna:

7:16 on tulnud onu vastus, mis lubab neljapäevaks kolimisabi.

12:00 saame oma uues kodus kokku maakleriga, loeme läbi ja allkirjastame lepingud, maksame ära tagatise ja esimese kuu üüri. Vahendustasu maksma ei pea, maakleril on omanikuga diil. Muuseas saame teada, et eilseks õhtuks oli korterile tekkinud veel umbes seitse huvilist, kellest üks oleks olnud nõus kohe samal õhtul lepingu sõlmima ja kolme kuu üüri ette maksma. Õnneks oli maakler tore inimene ja ei murdnud meile antud lubadust.

12:33 helistame Kessule, kes elab meist nüüd neljaminutilise jalutuskäigu kaugusel ja teatame, et oleme valmis esimesi külalisi vastu võtma.

Ehk siis vähem kui 24 tunniga saime me endale uue pesa Tähtveres – eramaja esimene korrus, 78 ruutu, 2 tuba, ahi- ja elektriküte. Üürinumber sama, mis praeguses korteris, ruumi poole rohkem. Väike aed kauba peale :)

Onu aitab meil selle vähese mööbli, mille siit kaasa võtame, millalgi neljapäeva jooksul ära kolida, Elioni tehnik tuleb ühendust üle kontrollima samal päeval kell kolm (kuna pesa on olemas, peaks kõik automaatselt tööle hakkama, aga nii kindluse mõttes – selle visiidi eest pole vaja eraldi maksta, hiljem ilmnevate probleemide puhul aga juba küll).

Ei, mulle pole see kõik veel päriselt kohale jõudnud.

Pilguheit meie uude kodusse, nagu ta praegu, enne meie asjade reaalset sissekolimist, veel on:

Köögi akna taga:

Ja paar kaadrit vanast kodust ka:

Muide, kuna see on ju teada-tuntud asi, et head asjad koos käivad, siis Mees valiti ühel konkursil hiljuti 15 kandidaadi hulgast 3-4 parima sekka, reedel on järgmine voor. Teisest kohast helistati täna ja kutsuti töövestlusele, kolmandast kohast saadeti mingi hetk kiri palvega CV uuesti saata, sest fail polnud avanenud (järelikult jäädi kaaskirjaga rahule, muidu poleks ju vaevutud) ning sinna kandideerimise tähtaeg on täna. Tegu siis nende kolme hea ja erialase tööpakkumisega, millele ta seni kandideerinud on :)

  9 Responses to “24 tundi”

 1. Väga õige tegutsemine! Tavaliselt inimesed jäävad headest asjadest elus ilma seepärast, et ei viitsi kohe asja lõpule viia.
  Kurb muidugi, kui praeguse korteri omanik tagatisraha tagasi ei maksa, oma üürnikele andsin küll kõik tagasi, kuigi nad kolisid välja nädalase etteteatamisega ja 5 kuud enne lepingu lõppu. Aga rõõm uuest kodust kaalub kindlasti kõik üles. Hea tahtmise korral saad kevadel ehk mõne peenrajupigi teha. Ma muidugi ei tea, kas Sulle selline asi huvi pakub. Mind tabas küll tõeline aianduse vaimustus kohe, kui selleks võimalused tekkisid.

 2. Jaa, näpud mullaseks teha tahaks küll. Kuivõrd minu viimased aiandusalased katsetused pärinevad kuuendast eluaastast, siis mingit uhket iluaeda siit vast ei tule, aga mõni lillepeenar ja maitsetaimed… Eks me vaata :P

 3. sulnis. hunnitu. hurmav.

 4. äge tulnuka välimus plikal selle mütsiga! ;)
  ja palju õnne uue kodu puhul!

 5. Väga lahe, et saite niimoodi kiiresti oma korterimuredele lahenduse! Õnne minu poolt ka uue pesa puhul!
  Põhjus külla tulla… :D

 6. Järgmiseks nädalaks paluge ilusat ilma, siis jalutame segaseks :) Ma kolin R-K Tartusse nimelt.

 7. Ülimalt positiivsed 24 tundi :)
  Kadedaks ajab kohe :)

 8. Laheks meil ka asi nii kiiresti :)

 9. […] pildid korterist on siin (tehtud enne meie mööbli sisse kolimist), aiast siin, siin ja siin. Polnud aega praegu uusi teha, […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.