Mar 152009
 

Alustuseks üks hommikune pilt väiksest häkkerist:

Muide, uues köögis maitseb kohv miskipärast poole paremini!

Käisime majapidamistarbeid shoppamas, saak on järgmine:

 • Kolm lillekesekujulist nagi vannituppa
 • Natuke liiga suur kraanikausisõel kööki (augu mõõt oli mul isegi kirjas, aga mõõdulindi unustasin muidugi koju – no pole hullu, ajab kobadega asja ära)
 • Kulp
 • Suur lusikas (serveerimislusikas, kui tšekki tsiteerida)
 • Soodushinnaga köögikäärid :P (10 kr!)
 • Nugade-kahvlite karp sahtlisse
 • Liiga väike ja vale värvi nõudekuivatusrest. Meil kohe ei vea nendega – eelmisesse kohta sai resti alla kogemata natuke liiga väike kandik ostetud, nii et rest kõikus seal peal ja libises üle ääre – käis närvidele, aga ajas siiski asja ära. Siia tahtsime metallist (ja metallivärvi) resti, metallist leidsime ainult valgeid ja halva kujuga… Lõpuks ostsime plastmassist kitsa kollase – kodus tõdesin, et oleks võinud ikka valge ja selle klassikalise ruudukujulise osta, mis on koos alusega, eraldi taldrikute ja tasside ja nugade-kahvlite osaga. Võeh. Mis seal ikka, jällegi – ajab asja ära.
 • Kaks natuke vale värvi prügikasti tubadesse – kuna ei tahtnud palju raisata, siis ostsin need, mis 25.- maksid, järgmiste hinnad olid juba 60+ ja ka mitte eriti kenad
 • Pesukuivatusrest – kuna need kõige tavalisemat sorti lähevad jube kergesti katki (eelmises korteris olnu läks, ostsime uue samasuguse, see nägi ka õige pea välja, nagu hakkaks murduma, jätsime heaga sinna), siis ostsime seekord teistsuguse, kunagi ühes Londoni korteris oli taoline, tundub igatahes asjalikum – näis siis. Soodukas oli, ainult 299.- maksis.
 • Kummist vorm tähekesekujuliste jääkuubikute tegemiseks :P Maksis ainult 20 krooni – unustasime enda omad Londonisse maha, mais võiksime küll kätte saada…
 • Kolm kohvitassi! Ma kunagi nägin sealsamas Novaluxis ühte samas stiilis, ei ostnud kohe ära ja hiljem polnud. Nüüd oli viies eri toonis ja endiselt 20 krooni :D Just õige suurusega. Rohkem mul vist küll tasse juurde vaja pole…
 • Pakk plaastreid
 • Dušikardinapuu + kardin – selline imepeenike süsteem, mis sobib keset seina asetseva duši kolmest küljest ümbritsemiseks – meil on küll praegu sirge toru vannitoas olemas, aga sellega jääks kardina taha peale duši ka pesumasin ja klaasriiul, mille peal kõiki oma asju hoiame – ja neile pole mitte vett peale vaja. Kuradi kallis oli (499 krooni), aga arvasin, et mu närvid on seda väärt – vihastaksin ennast seaks, kui iga kord duši all käies terve riiulitäie asju täis pritsiks. Nüüd vaja kähku trell laenata, et saaks üles panna, ootan põnevusega lõpptulemust :P

Piimakannu ei leidnud millegipärast kuskilt (tähendab, PIIMAkann on mul olemas, aga Mees on hakanud keefirit jooma…), taskulamp jäi ostmata, kummikuid ei viitsinud enam Walkingust vaatama minna.

(Rõvedavärvilisest) plastmassist on üldiselt jube kopp ees – metall ja puit on ikka palju etemad. Kuna üürikorteritele raha raisata ei raatsi, on plastmass seni siiski põhiline. Saaks juba oma kodu, küll siis alles mõtleks ja sätiks, rõhuks kvaliteedile ja ökole :P

Kuna mul oli hirmpikk list ja neli lähestikku asuvat poodi, siis käisingi enne kõik läbi ja panin hinnad kirja, et ikka kõige odavamalt saaks – säästsin muideks päris palju. Tavaliselt ei viitsi paari asja pärast nii põhjalikult ette võtta ja ostan esimesest kohast ära.

Laiemale ringile on ka kaks küsimust:

1) Kus müüakse Tartus odavaid vaipu/vaibajääke? Meil on esik-koridor, mõõdus 83×230 cm, mille tahaks täielikult vaibaga katta – võiks olla suht suvalist värvi, mitmes tükis jne – peamine ikka see, et odavalt ;) Tean, et vaibapoed müüvad vahel imeodavalt jabura kujuga väikseid vaibatükke, mis on nö üle jäänud – oskab keegi soovitada, kust ma mõne vaibapoe leida võiks või äkki teab keegi mõnd soodusmüüki? Iseenesest võiks ju porimati(d) ka osta, kui ainult odavalt saaks…

2) Tahaks diivanile katet, sest selle muster väga ei meeldi, aga ma absoluutselt vihkan lihtsalt riidega kaetud diivaneid, kus see riie siis istudes käkra läheb ja maha libiseb. On ju olemas selliseid… Õmmeldud ja kroogitud (et sobiks erineva kujuga diivanitele) katteid, mis korralikult peal püsivad – ma olen kunagi kataloogides (Hobby Hall vmt) näinud. Ega keegi taolist träna poodides näinud pole? Seni pole silma hakanud, ehkki poed on suured ja spetsiaalselt küsinud ka pole. Või tahaks keegi mulle õmmelda? (võin maksta… Natuke :P)

Koju jõudsime hirmväsinuna alles kell neli, siis käis Kessu külas, siis korrastasin veel natuke Plika riideid ja panin enamik raamatuid riiulitesse ning siis oligi juba lapsel uneaeg, mis tähendab, et lahti pakkimisel on tänaseks kriips peal – meil on nimelt nüüd hiigelsuur magamistuba, kus on ka kõik kapid ja riiulid, kuhu lähevad seega kõik asjad. Nö “elutuba”, mis jääb magamistoa ja köögi vahele, on väike ja läbikäidav – sinna jäävad ainult diivan, diivanilaud ja üheinimesevoodi – külalistele mõeldud ruum siis peamiselt. Hetkel on diivan küll magamistoas voodiasemikuks ja elutoa põrand on endiselt kottidega kaetud – saaks neid ainult tühjendada! Aga laps magab, teda ei saa ometigi segada.

Mis seal ikka, eks homme jätkan, nagunii on kell juba palju ja väss peal, varsti ära magama :)

  8 Responses to “Kodumajandusest”

 1. kui sulle kaltsuvaibad meeldivad, siis koduextras ja jyskis on tavaliselt neid täitsa odavaid (igasugu suurustes, alla 100 kr).
  ja siis tahtsin veel seda öelda, et teil on nii vahva laps, alati nii muhe ja rõõmus piltidel :)
  (sa ei tunne mind, aga loen alati su blogi huviga ja elan kaasa, mõnusalt kirjutad)

 2. Kaltsuvaibad on ilusad, aga paraku sama ärritavad kui lahtine diivanikate, mis kogu aeg käkra läheb ja maha libiseb :) Toas oleks neil ehk mingigi point, esikusse ei sobi kohe üldse. Poriste välisjalanõudega peal trampimiseks on midagi kindlamat vaja…

 3. Abakhanis olen näinud vaibaribasid, rohkem vist küll selliseid, mis vannituppa-vetsu sobivad, aga ehk on muid ka.

  Ja kruusidest – täna hommikul lehte lugedes jäi kuskilt silma pealkiri, et lemmiktassist maitseb kohv/tee paremini. Kohe tekkis seos, kui Su tassiostust lugesin…:-)

 4. Kusjuures mulle maitseb tavaline filtrikohv koorega kõige rohkem, tavalistel hommikutel joome seda. Peent kohvi teen ainult külalistele – kui suur masin juba sees on, siis endale vahel kakaod ka. Nii et eile ostetud tassidest ma ise eriti ei joo.

  Küll aga tulid siinse köögiga kaasa neli kollast tassi, mis said koheselt mu suurteks lemmikuteks – ainult neist joomegi. Ja maitseb ülihästi :)

 5. seda et – arvestades et laps on väike ja hakkab järjest rohkem ja rohkem määrima, siis mina ostsin oma diivanile peale fliisist riidetüki – ta ei kortsu, ei libise eriti kergesti maha (siis libiseb, kui lapsed seljatoel turnivad), on praktiliselt kohe peale pesu kuiv (laste tõttu praktiline, nüüd võiks juba midagi korralikku hankidaga aga vanuses 0,5-2,5 oli hästi praktiline) ja kui eriti tubli olla, siis võiks ju kunagi selle fliisi natuke ära õmmelda – noh et olekski diivani kujuga. ja odav ka… olen kataloogidest neid õigeid diivanikatteid vaadanud ning 1. ei ole õiget värvi, 2. ei tea mis see materjal endast kujutab, 3. on jõletult kallid.

  ps. mõnusalt kirjutad

 6. vaibatükid –
  decora riia mnt-l ja vaibaparadiis aardla tn (raudtee ülesõitudest nõksa võru tn poole)

  krousitud diivanikate –
  võid vaadata jyskist, aga ma arvan, et nad on seal ropult kallid. sotka kõrval on teine mööblipood veel – seal on igast sisustusvärki, ehk on diivanikatteid ka. võid vaadata. kui säästukatet tahad, siis otsi abakhanist mõni jurakam riidetükk ja õmble talle ise kummid taha, millega ta paigal püsiks (kui ise ei mõista, siis kutsud mõne sõbranna külla, kellega teete koos workshopi).

 7. Seoses dushikardinaga – tegin oma uues kodus dushinurka algselt öko- ja odavuse kaalutlustel täiesti ilma seinte ja kardinata. Nüüdseks tunnen, et see on ainuvõimalik lahendus – meeletult hea on käia dushiall nii, et sind ei kammitse mingid külmad seinad-kardinad, ole siis vee all üksi, kaksi või kolmekesi :) Ajad vannitoas on paigutatud piisavalt kaugele ja põranda kuivatab põrandaküte.

 8. Kui köögis remondi tegin ja seinad erkoranžiks värvisin, siis pärast seda tundus mulle, et nii kohv, tee kui ka mõningad toidud maitsevad paremini :) Ja üleüldse tahan ma nüüd rohkem süüa teha ja köögis passida. Elutuba on täielikult unustatud koht.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.