Apr 102009
 

Eile oli ütlemata viljakas päev. Jõudsime üht-teist koristada ja organiseerida, siis ajasin veel linnas hulga asju korda.

Linna läksin selleks, et Plika ID kaardile pilti saada. Pärast uute rangete nõuete läbi lugemist ei hakanud ise üldse katsetamagi – uurisin välja, millises poes keegi tööl on, kes mind veel mäletab, ja purjetasin kohale. Sain pildid. Eks lähen varsti kaarti taotlema ja loodan, et pilt on sobiv – suu oli nagu keskel naatukene lahti ja silmad ehk pool millimeetrit mitte ühel joonel, aga peaks sobima küll – kõik muud mõõdud olid õiged ja beebide puhul nad ehk väga ranged ei ole (mhmh, ma tean, et see on programm, mis foto sobivust testib, mitte ametnik ise).

No ja kui ma seal poes juba hängisin ja vanu aegu meelde tuletasin, tuli meelde, et ma tahan endale juba ammu mälupulka – just punast ja 8GB. No ja nii ma siis ostsingi. Edev värk :P Pildi peal on ta mul umbes-täpselt õiges suuruses, ehkki jah, oleneb ekraani suurusest ja resolutsioonist ja millest kõigest veel :P Võrdluse mõttes jätsin sõrme ka fotole näha. Aga mõõdud on silma järgi nii umbes 1×2 cm, paksus 3-4 mm.

Loodusperest Moltexeid ostes (jajah, neid müüakse mul kodu lähedal Selkus ka, aga mul on ju Looduspere kaart, sealt ostes on soodsam :P) ostsin endale ühtlasi šampooni – vana hakkab otsa saama ja ma lubasin endale juba ammu, et hakkan vaikselt ökotoodete peale üle minema. Seda enam, et mul langeb hetkel juukseid välja nagu loogu ja nii Iiris kui müüja kinnitasid, et nemad said sellest murest lahti. Iirisel oli muidugi teine šampoon, aga öko on vast põhiline. Loodame parimat. Maksis küll umbes 3-4x rohkem kui tavaline. Müüja ütles kusjuures, et ta peab nüüd harvemini pead pesema – endise üle päeva asemel iga 3-4 päeva tagant. See on mul teine oluline eesmärk. Ma ei usu sellesse, et mu juuksed ongi nii rasused, pigem olen ise oma peanaha liiga sagedase pesu ja suvaliste toodetega p*rse keeranud. Nii et mul tuleb nüüd testimisperiood :P

Mehel oli esimene tööpäev – selline pool õppimine, pool töötamine. Rohkem juhendamist ei tule ka, edaspidi puhtalt ise. Ei oska arvata, kuidas seal reaalselt teenima hakkab, aga töö talle esialgu meeldib ja potentsiaali on. Müük küll, aga neile, kes on juba selle firma kliendid ning teenus on vajalik. Elame-näeme :)

Mina omalt poolt tunnen kiusatust ennast poole kohaga vanasse töökohta pakkuda – kuulsin, et sealt läheb vist üks varsti minema, oleks reaalne võimalus. Natuke võiksin ma ju ametlikult emapalgale juurde teenida, osalise ajaga seal vist umbes-täpselt nii palju saakski. Mees saab praeguse tööga oma graafiku ise teha, nii et ta saaks vabalt need 7-8 päeva kuus Plikat hoida. Lisatoitu hakkab nagunii varsti andma, rinnapump on olemas… Kõik peaks välja mängima.

Ma veel nädalavahetuse istun selle mõtte otsas ja saadan vast esmaspäeval meili. Ega ma ei tea, vbla nad tahavad hoopis töötajate arvu vähendada ja ei vajagi kedagi, aga pakkuda ju võib. Ma olin hea töötaja – kui neil kedagi vaja on, siis nad vast võtaks mu küll. Tore oleks natuke kodust välja saada ja inimestega suhelda, ma tunnen sellest tööst praeguseks tegelikult isegi natuke puudust – pool kohta oleks just paras, et kõrini ei saaks.

No vaatame :)

  4 Responses to “Minu uus mänguasi”

  1. Mäletan et peale lapse saamist toimubki karva(juukse-)vahetus. Igal väsinud ning vähemaganud inimesel lähevad juuksed kiirkorras rasvaseks, see lihtsalt on nii. Ma pean ütlema, et plika on sul juba praegu hea artist ja järjest paremaks läheb. Nii armast last annab otsida, teil ta olemas. Kõike head!

  2. Vanemahüvitise saamise ajal töötades tuleb sul seda ka jälgida, et kui tulu ületab mingi summa, siis selle kuu vanemahüvitist vähendatakse.

    Siin kirjutab sellest täpsemalt.

  3. Jajaa, 4350 bruto – ma olen selle seaduse risti ja põiki läbi lugenud, vähemalt mind puudutavad osad.

  4. muig, jäta jama. ükski šampooon ei pane sul karva kinni. kõik, mis maha peab tulema see ka tuleb. lohutuseks, et peale lapsekarva ajamist kasvavad uued juuksed jubeda kiirusega :)
    Ja kui sa tahad veel kiiremat juuksekasvu, siis peanaha massaaz on suureks abiks :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.