Mul on Facebooki konto ainult selleks, et oma Londoni tuttavatega (näilist) sidet hoida. Aeg-ajalt ikka üritan seal veidike ringi ragistada, süsteemiga sina peale saada ning mõista, miks tuhanded inimesed sellest nii vaimustuses on ja seal tundide kaupa oma aega raiskavad. Seda kõike teen ma peamiselt siis, kui keegi mind jälle sõbraks lisab, siis tuleb ju minna teda vastu võtma ja kord juba sisse logituna vaatan niisama ka ringi.
No ja ma EI saa aru, ikka veel. Ma ei oska seal eriti teha ka miskit, minu meelest on see liiga killustatud ja lihtsalt kole ja…
Orkut on vähemalt sümpaatne. Harjumuse asi vist.
Oi ma olen VÄGA nõus. Ma ei saa ka sellest facebookist mõhkugi aru. Lausa keeruline on. Ja ma pole mingi arvutivõõras enda meelest…
Täiesti jagan Su arvamust – olen mitmel korral kulutanud elust minuteid, et selle eksistentsi õigustuse peale mõelda… 😀
Kahe käega nõus. Orkuti kommuunid ja muu on hulga loogilisem kui facebook.
Ega ma FB ei jaga ja seal eriti aega viida. Veider süsteem. Orks on jah omasem. Mitte et seda kõike tegelikult vaja oleks…
Ega Facebookis suurt teha pole tõesõna, see vaimustus käib ka minu peakesest üle, aga seal on üks tore vidin, mida ma küll hrs meelega kasutan – selle nimi on visual bookshelf ja sellega pean ma loetud raamatutel silma peal. Vanasti mul oli endal arvutis dokument, kuhu ma kirjutasin piinliku täpsusega üles, mis kuupäevadel ma mingit raamatut lugesin, kes autor oli, millal ja kus välja antud, palju lehekülgi jne jne jne. Noh, aga nüüd on seal see vidin, kuhu ma ise ei pea midagi kirjutama, vaid saan kohe kõige kupatusega endale raamatu andmed lisada, teha enda tarbeks raamatu kohta kommentaare ja siis veel soovitatakse loetud teoste põhjal mulle teisi huvitavaid raamatuid jne. Just näiteks paar päeva tagasi soovitas see visual bookshelf mulle ühte raamatut, mis mu lõputöö jaoks vägagi vajalikuks osutus, aga mida ma lihtsalt polnud kuskilt varem osanud välja kaevata. See mulle Facebooki juures meeldib.
Kusjuures mina leian, et Orkut on vägagi vajalik 😛 Nii tore on (kunagiste) klassi/kursakaaslaste, sõprade ja tuttavate eludel silma peal hoida. 90%-ga oma sõbralistist ma IRL ei suhtle, aga vahel nende tegemisi jälgida on sellegipoolest põnev.
Siiski-siiski, keegi Facebooki-fänn võiks nüüd omapoolseid kommentaare jagada, et meie, uskmatud, saaksime ka valgustatud 😉
ma ka ei saa aru 😀 Ja mulle paistab, et erinevad mu head sõbrad hoiavad seal kah kontot vaid oma väljamaa sõprade jaoks, mitte minu jaoks 😉
Tere….siin Sulle üks fänn…
minu teada on visual bookshelf orksis ka. Aga siit tuleb kauaoodatud kiidulaul facebookile! 😛 heheh, tglt küll eba-eestikesksest vaatepunktist, sest Londonis on see nn ´kohalik orks´ väga popp ja ma saan kõikide pidude info sealt ja võimaluse oma siinsete sõpsidega sidet pidada. Seetõttu ongi orks võõraks jäänud ja tundub kuidagi palju limiteeritumana… 😛 Aga need testid on küll jube ajaraiskamine minu meelest.
No minu puhul käivad kõik sünnipäeva ning pidude ning ühiste ettevõtmiste planeerimised facebooki kaudu. Kõik inglise sõbrad saab sealt korraga kätte ning väga lihtsalt ja kiirelt käib asjade organiseerimine. Eestlasi on minu listis vist vähem kui 10%, eriti neid eestlasi, kes Eestis elavad, seetõttu pole meie kaasmaalastel seal miskit erilist ka peale hakata :). Facebook täidab oma funktsiooni ainult siis, kui see inimesi, kellega pidevalt suhtled täis on ning kes oma kontot ka iga päev (mitu korda) kontrollivad :P. Ja siis on ju tuhandeid aplikatsioone, gruppe, fänni lehekülgi, mänge ja teste, mis mulle huvi ei paku.. aga kui aega vaja surnuks lüüa, siis leiab sealt huvitavaid tegemisi küll.