May 082009
 

Tähendab, kõik sai alguse sellest, et ma lugesin mõni aeg tagasi Epu blogist, et neil on kirjastuses soodushinnad. No ja siis ma mõtlesin, et tahaks ka üht-teist. Ei jõudnud ma selle mõttega veel miskit asjalikku ettegi võtta, kui Epp juba kirjutas, et neil on Prima Vista kirjandusfestivali laadal lett.

Niisiis pidin ma täna sealt korra läbi hüppama, mõned raamatud soetama ja koju tulema.

Nojaa. Kõigepealt hoidsin ma ennast ausalt tagasi ja ostsin ainult kaks raamatut – sest no TEGELIKULT on meil hullem säästurežiim peal ja sellist luksust nagu raamatud ei tohiks endale üldse lubada. Aga kui raamatud maksavad ainult 25 krooni, siis ju võib. Siis oleks lausa kuritegu ostmata jätta :P

Nojaa, aga Petrone Printi kõrvallett oli Elmatari oma ja Öölase sarjas on ka teatavasti hunnik raamatuid, mis mul veel puudu. Nii sai ka sealt paar 25-kroonist raamatut ostetud.

Nojaa, ja siis ma vaatasin veel natuke ringi ja sain paari teise kirjastuse kõige odavamate raamatute kastidest ka igasuguseid jaburaid asju – lõppkokkuvõttes lahkusin 14 raamatuga ja 235 krooni vaesemana.

Enda kaitseks võin öelda, et ma ei maksnud ühegi raamatu eest üle 25 krooni – ehkki nii Petrone Printis kui Elmataris oli küllalt neid, mida oleks veel tahtnud ja mis olid tunduvalt odavamad kui poes. Ühe raamatu sain suisa viie krooniga, siis oli viis kümnekroonist ja kaks 15-kroonist ja… Ülejäänud 25.

No ja nii mul nüüd ongi sihukesi huvitavaid raamatuid nagu “Lapse esmaabi” ja “Füüsika kodusõppijaile” ja “Vene keele grammatika” ja “Laisa plika terviseraamat” ja erinevad jutukad ja… Plikale ka mõned. Need on küll kooliealistele mõeldud :P

Nojaa, ja kui ma otsustan, et peaks siiski midagi veel ostma, siis laat on ju homme ka :D Elmatari letis oli näiteks vähemalt viis mind huvitavat 50-kroonist raamatut, mis poes maksavad kõik ligi sada…

Aga raamatukogu fuajees müüdi Dumas’ “Kakskümmend aastat hiljem” kasutatud variante 700-1000 krooni eest. Ma pidin p*rseli kukkuma. Ühest kohast öeldi, et võiks 500 peale lasta, aga no andke andeks… Selle raamatu täpselt samasugune uus variant maksab alla 300 krooni. Kus on mõistus?

  7 Responses to “Käisin raamatulaadal”

 1. Antiiki peavad paljud inimesed väärtuseks, usu mind :)

 2. Jah, antiigi kui sellise väärtuslikkus oli ainus põhjendus, mis ka mulle kohe pähe turgatas, aga siiski, andke andeks… Ma saan aru antiikmööbli jms väärtusest, aga kapsastunud raamat väljalaskeaastaga 1958 vs TÄPSELT SAMA KUJUNDUSEGA raamat aastanumbriga 2008 – kas keegi tõesti tahaks 3x kallima hinna eest selle kapsa osta?

  Kas selliseid inimesi tõesti leidub? Näidake palun mõnda, tahaks oma silmaga üle vaadata ja temaga paar sõna juttu vesta, enne kui uskuma jään.

 3. Hea, et raamatulaadal ära käisid. Ise käisin täna ja Öölase sarja raamatuid nähes meenus sinu lembus nende vastu. Oleks tahtnud kohe teada anda sulle, et tule laadale.

 4. Selle kapsastunud raamatu väärtus seisneb selles, et ta on välja antud sarjas “Seiklusjutte maalt ja merelt”. Selle sarja raamatud on kogumisobjektid, mis maksavadki kuni 1000 kr.

 5. Ja nüüd antakse seda sarja sama nime all välja, mis vahet seal on, mis aastanumber raamatus…?

  Ei, ma annan alla :) Ma tean väga hästi, mida tähendab kogumiskirg, ma näiteks tahaks endale saada kõiki Rex Stouti raamatuid jne, aga sellega asi piirdub. Ma ikka mõtlen vahel, mis inimesed need küll on, kes maksavad meeletuid summasid mingite mõttetute asjade eest (no ükskõik mis antiik või maalid vms). Inimesed, kellel on liiga palju raha, ma pakun.

  Aga ma olen niivõrd praktiline, et vaevalt ma selliseid tükke tegema hakkaks, isegi kui ma äkitselt rikkaks saaks ;)

 6. sellega seoses tuli mulle meelde, et kuu aega tagasi oli ilged soodukad ka rahvaraamatus kus gardnerid maksid 25.- tükk.

 7. Ja sa ütled seda mulle alles nüüd… Reetur :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.