Täna on täpselt selline ilm, et tahaks ainult istuda soojas köögis, põletada pliidi all puid, tõmmata kampsunihõlmu koomale ja teha mitte midagi asjalikku. Teate ju küll… Selline hall ja vihmane ja tuuline.
Jaa, mul isegi on puid, mida põletada, Mehe eilse aiatöö tulemus:
Plika nohu ei taha kuidagi paremaks minna. Eile oli tal tavaliselt rohkem köhahooge, millega kaasnes mitmel korral oksendamine. No ikka see va tatt, mis kurku vajub, ei midagi hullemat. Aga kahju köhivast lapsest ju… Päeval oli rõõmus nagu tavaliselt, õhtul aga viril. Mees oli ka kolmest saati tööl, pidime kahekesi hakkama saama. Ja ma lähen järjest kannatamatumaks…
Öösel magas ilusti, hommikul kell viis tuli jälle köha ja nutt, mässamist jätkus kuueni, minul närvid täitsa läbi. Mees teda seal kussutas, nii et kuuest seitsmeni magas, siis jälle köhahoog ja nutt, õnneks jäi tissi otsa magama ja magas kümneni.
Ja siis me läksime arsti juurde, sest ma eile otsustasin, et omadele jõududele ikka loota ei saa.
Kopsud on endiselt puhtad, aga röga on rohkem “kuulda”, nii et me peame nüüd Plikat koputama ja teda pea alaspidi hoidma ja naerma ajama ja nutta laskma ja üleüldse igat moodi väntsutama, et see röga ikka kõik liikuma pääseks. Vereproov oli korras ja alguses pidime ainult nina turset vähendavaid tilku saama lennukisse, aga kui mul tuli meelde mainida, et Plika eile õhtul kogu aeg kõrva katsus, vaadati need ka üle ja kirjutati antibiotsid välja.
Midagi hullu veel pole, aga et ei läheks ka, pealegi meil reis ju ees. Ega ma väga õnnelik pole, et Plikale rohusid söötma pean, aga pigem teen seda ja olen kindel, et saab terveks…
Nii meil on siis nüüd Zyrteci tilgad, mida ta saab kolme päeva jooksul kaks korda päevas kolm tilka ning siis uuesti enne lendamist… Ja siis mingi Amoxicillin-Ratiopharmi nimeline pulber, millest vett peale kallates siirup teha, seda kolm korda päevas 5 mg lusikatäis. Oehh. Vast saame nüüd terveks ja ei ole mingid hullud rohud.
Plika oli arsti juurest tulles rõõmus nagu noor nirk muiste ja magas ilusti kaks ja pool tundi oma voodis – välja ei hakanud teda panema, sest ilm oli liiga närune, sisetingimustes pole ta ammu nii pikalt maganud.
Nii me siis siin elame ja ravime.


meil on ilus päikesepaisteline päev, aga mitte eriti soe kahjuks. tegin just tänu sinu kirjutisele kaminasse tule 😛
Pisikesele kirjutatakse antibiootikumid ikka siis, kui asi tõsine on ja kui arst tuvastas plikal kõrvapõletiku, siis ma arvan, et enne lennukile minekut peate laskma kõrvad ilmtingimata üle vaadata. Vastutustundetu käitumine on kõrvapõletikus lapsega lendama minna. Täiskasvanud nohus inimene saab peavalu ja vaevused mitmeks päevaks, mõtle siinkohal ise edasi, mida tunneb üks väike inimene, kellel lisaks on kõrvapõletik!
Ma ausalt öelda oleks tahtnud kogu jutu siinkohal suurte tähtedega kirjutada.
khmmm…. veri korras ja kirjutatakse antibiots. vahvad perearstid, pole miskit öelda.