May 132009
 

Enamikule küsimustest sain eelmises postituses vastused, mõned jäid siiski lahtisteks, paar uut küsimust tekkis ka. Teen siis uue postituse, vana läheb lukku :P

1. Nende kivi kõrval kasvavate isendite (minu meelest nõgese-maasika hübriidide) kohta pole keegi midagi tarka öelnud. Kui ma lähemalt vaatan, siis seal oleks nagu äkki isegi kaks erinevat taime?

2. Selle lillega on asi endiselt lahtine. Kaks korda on pakutud kannikest, ükskord semperbegooniat. Kas keegi teab kindlalt?

3. On see ebaküdoonia või mitte?

4. Sihukesed taimed leidsin veel ühe seina äärest. Teab keegi, millega tegu?

5. Ja siis see lilla lill, selle nime ma ka ei tea. Karvane leht paistis ka lähivaates nii võõras, et läksin üle vaatama, aga oli mooni oma :) Ja nood teised väiksed lehed, mis ümberringi näha, on vist ikka kirikakar, jah?

Oi, aga üldiselt ma ikka leian, et blogimajandus on lahe. Kust mujalt ma nii kiiresti kõike vajalikku teada saaks? :D

  12 Responses to “Noh, aiatargad… vol 2”

 1. vot see lilla lill on võõrasema :)

 2. seda ebaküdoonia kandidaati tahaks lähemalt näha.
  Minu köögiakna alune ebaküdoonia näeb välja nii: http://liina.koks.pri.ee/2009/05/10/puhapaev/

 3. neljandal pildil on piparmünt

 4. Ei ole piparmündi osas päri. Süüa seda küll ei soovita. Ausalt.

 5. Tead, ma soovitan sulle eesti taimede välimäärajat raamatukogust võtta, sest seal saad lihtsalt ja kergelt teada mis taimedega sul parasjagu tegemist on ja samas sa ei pea iga taime eraldi siin küsimas käima ;) Ja sellel esimesel on tõesti kaks erinevat taime, ühel peaks vist karedad lehed olema ja õied peaksid lillad tulema, praegu veel neid sealt näha ei olnud. Mul aias on kõik need taimed olemas, aga peast kahjuks nime öelda ei oska. võõrasema on tõesti võõrasema ja piparmünt peaks ka pildi järgi otsustades piparmünt olema. Aga kõige õigema vastuse saad muidugi taimede määrajast järgi vaadata, sest pildi järgi otsustades ei pruugi õige vastus tulla. taime peab ikka katsuma ka :)

 6. Ole normaalne, mind ABSOLUUTSELT ei huvita nii palju need taimed, et ma läheks kuskilt raamatukogust mingit raamatut laenutama ja siis seda nii kaua lehitseda viitsiks, kuni õige üles leian. Kaks minutit pilte klõpsida ja viis minutit blogi kirjutada on täpselt paras kogus vaeva mu uudishimu rahuldamiseks :D

  Ja absoluutselt mitte midagi ei muutu ka siis, kui mõne taime nimi jääb tundmatuks. Ma võiks kogu peenra ka üles kaevata, kui tahaks.

 7. Ma ka ei saa pildi pealt täpselt aru, kas on ebaküdoonia või mitte, tundub, et on ja samas ma väga kindlalt ei saa seda ka kinnitada. Kui õied peale tulevad, siis on pildi järgi ehk kergem tuvastada. Õied on ilusad, suured ja oranžikaspunased enamasti ja enamasti hästi palju. Ja enamasti on okste küljes astlad (teravad ogad).

 8. Ebaküdoonial peaksid praegu juba oranzikas-roosakad õiepungad okste küljes olema. Vähemalt mu emal aiamaal on. Üldiselt arvan, et ei ole ebaküdoonia, aga suuremat pilti oleks vaja, sellise väikse pealt ei saa aru.

  Üldiselt soovitus – oota ära, kuni taimed õitsema hakkavad, siis on kergem tuvastada.

 9. On küll ebaküdoonia põõsas. Praegu on jah õiepungade aeg, aga tundub et sinu omal lihtsalt selline kiratsemine sel aastal. Mõnel aastal osadel põõsastel ei tulegi õisi külge.
  Ja piparmünt peaks olema ka seal, mida eelpool mainiti. Kui kahtled, siis nuusuta lehti, peaks lõhnama :)

 10. esimese pildi sinakamate lehtedega lill on minu vanaema aias olnud umbrohu staatuses, rohitakse välja.

  teine on kannikese jaoks liiga suur…

  neljandal pildil ei ole piparmünt, vaid üks lill, millel peaks tulema roosakasvalged õied. nime ei tea, kutsusime lapsena seebililleks, aga see ta vist tegelikult pole.
  Piparmünt ei tohiks nii läikiv ja krobeline olla. (Vt http://www.aiamaailm.ee/310551.jpg)

  viimase pildi võõrasema ümber olevad asjandused rohib ka vanaema välja.

 11. sellepärast ma ei soovitanudki sul seda raamatust OSTA! Aga kuna sa siin taimi viitsisid pildistada ja neid netti üles riputada ning küsida rahva käest, et mis taimedega tegu on, siis arvasin, et nii palju ikkagi huvi on, et järele vaadata millega on tegu :P

 12. Äkki eelviimasel pildil on talinelk? Tundub kuidagi selle moodi lehtedega olevat…
  Teisel pildil äkki mingi priimula sort?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.