Oct 252009
 

Olen pea terve tänase päeva riidemähkmete maailmaga tutvunud. Arvasin, et tean neist piisavalt, aga tuleb välja, et neid süsteeme on ikka erinevaid – minul polnud mitmest asjast aimugi.

Hakkasin seda teemat uurima sellepärast, et Plikale on midagi juurde vaja – Eestist sai kaasa võetud ainult 6-7 mähet ja pealispükse on mul hetkel kolm paari, aga kahed neist ei ole niiskuskindlad ja Bambino Mio omad ka ei istu enam hästi – kinnitus vajub äärtest lahti (oleks nagu liiga suur – kilode poolest peaks sobima, aga Plika on peenike küll) ja mähkmed on seal sees kuidagi liiga väikesed. Ühesõnaga oleks vaja osta nii mõned pealispüksid kui ka mähkmeid juurde ja kuna siinmaal on tunduvalt suurem valik, mõtlesin veidi eeltööd teha.

Johhaidii, alguses olin ikka täitsa segaduses. Kõik need ingliskeelsed terminid, ma ei saanud üldse aru, mis värk on. Aga eks ma muudkui lugesin ja uurisin ja sattusin mitmetele asjalikele lehekülgedele, nii et nüüd on pilt juba peaaegu et selge. Ma pole küll endiselt kindel, millised ma peaksin ostma, aga täitsin ühel lehel mingi küsimustiku ära, et nad vastavalt minu vajadustele ja võimalustele parimaid variante soovitaksid – näis siis.

Siin lehel on väga häid ja põhjalikke teste tehtud (mitte ainult mähkmete, vaid ka kõikvõimalike muude titeasjade kohta – turvatoolidest ja beebimonitoridest lutipudelite ja rinnapumpadeni), erinevate inimeste arvamusi ja arvustusi on ka hea lugeda.

Kõige rohkem selgust sain ma aga sellelt lehelt (sealt ma küsisin soovitust ka). Seal tehakse kogu riidemähkmendus nullist väga selgeks – on palju erinevaid artikleid, fotosid, seletusi, õpetusi. Youtube’i videotest oli mul isiklikult vist kõige rohkem kasu – olin enne teooriat lugenud, aga videopildis sai see ka visuaalse ja praktilise poole pealt selgemaks.

Kui kiirelt kokku võtta see, mis ma täna uut teada sain, siis mähkmete sisu ei peagi olema ainult ristkülikuks volditud suur riidemähe, voltida võib sadat erinevat moodi, on olemas ka sellised mähkmesisud, mis on samalaadse kujuga ja kinnitusega kui pealispüksid või ühekordsed mähkmed, kinnitamisviise on ka peale krõpsude ja trukkide veel. Ööseks on võimalik panna lisaimu (extra booster) ja nii edasi. Ma ei oska kõike siin eesti keeles kirja pannagi.

Teine üllatav väide oli see, et riidemähkmeid ei pea vahetama kohe, kui need märjaks saavad – iga 2,5-5 tunni tagant olevat okei, sest märg mähe reeglina last ei häiri (kui just ülitundlik pole) ja punetust ei põhjusta. Hmm… Minu meelest on Plika pepu küll punaseks läinud, kui talle märja riidemähkme paariks tunniks alla unustan. Kas keegi vaidleb vastu või kiidab kaasa?

  4 Responses to “Riidemähkmendus on teadus”

 1. kuule, lase ise püksi ja käi 2,5h nende märgade pükstega ringi! on märg, on külm, on ebamugav. lapsel ka. lapsed lihtsalt kohanevad ebameeldivate olukordadega kiiremini. ma ei kujutaks küll ette, et ma väikesel inimesel oma pissi sees tunde liguneda laseksin…

 2. Kusjuures külm nagu pole olnud, nii palju kui ma olen märgi riidemähkmeid vahetanud ja tõepoolest, Plika EI tee välja sellest, laseb sama rõõmsalt edasi ringi.

  Et noh, ma ei tea. Ma ei oska endiselt seisukohta võtta.

 3. Mu vanem laps sündis riidemähkmete ajal ja tegelikult oli ta 10-kuuselt juba mähkmevaba. Mul olid endal õmmeldud marlitaolisest veidi paksemast riidest 20 mähet 90×90 ja hunnik traksidega sipupükse, kokkuvolditud mähe püksi ja kõik, ei mingit muud keerulist ja kallist pusserdamist.See aeg on lühike ja ma saan aru, et raha ju ka teil palju raisata pole.
  Ausalt öelda naudin kogu see noorema lapse kasvatamise aeg ühekordseid mähkmeid. Mul on oma ajaga tunduvalt rohkem midagi asjalikumat teha (töötasin kodukontoris edasi kohe peale sünnitusmajast tulekut ja mul maamajapidamine koos aia ja kasvuhoonega, võib-olla sellepärast oli aeg piisavalt oluline)
  Aga jah, märjad riidemähkmed peab ikka kohe ära vahetama.
  Ja oma nooremat last ei ole senini päris mähkmevabaks saanud, nii et oma kasutegur on riidemähkmetel küll.

 4. Kuule, uriin on ju happeline, kui sul endal tagumik kaks tundi uriini sees oleks, läheks ka punaseks. Ma kujutan ette, et ega see märg mähe eriti meeldiv tunne ei ole, aga lastel on ju igast kahtlastest asjadest suva…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.