Oct 302009
 

Mina ei saa aru, mis sunnib intelligentset inimest tegema tööd, mille sisuks on kirjutada toimetaja etteantud teemadel provokatiivseid ja/või mõttetuid idiootsusi, mida ta ise kindlasti ei mõtle või mis talle endale kohe kindlasti korda ei lähe, aga mis tema mainele vähemalt minu silmis küll suuresti kahju teevad. Masu? Nojah, vahet pole, see on ainult minu arvamus ja minu arvamus ei loe sellele inimesele mitte midagi.

Ma kirjutasin ennist kaks ülipikka nimelist ja kritiseerivat teksti, aga kustutasin need siis üksteise järel ära, sest tundusid liigse lahmimisena. Ei taha samale tasemele laskuda.

Vihjeks arvamuslood ühel naistele suunatud lehel. Esimese lingi saatis kunagi sõbranna, teisele sattusin just natuke aega tagasi poolkogemata (ei saa öelda, et täiesti kogemata, ma ju klikkisin, eks) läbi Ekspressi. Meelega ei pane linke. Rohkem enam ei loe ka.

Kurb lihtsalt, muud midagi. Minul oleks küll vastik tunne, kui peaksin rahateenimise eesmärgil oma nime alt sellist väljamõeldud kräppi kirjutama. Need üksikud asjalikud mõtted, mis lahmimise sees peidus on, lähevad sel viisil paraku kaduma. Elagu rämps online-ajakirjandus, mis elatub klikkidest.

  5 Responses to “Kesköine irin”

 1. Ma ei ole küll ajakirjanik, aga tean, et kui arved on vaja maksta, siis teen hoolimata oma haridusest ja veendumustest ükskõik millist seaduslikku tööd.
  Sa oled veel nii noor lapsevanem ja pole tõenäoliselt olnud veel kunagi sellises (raha)hädas, et suudaksid seda kõike mõista. Nooruse ideaalides olime me kõik põhimõttekindlad ja see on loomulik.
  Aga kui Su lapsel on vaja maksta ekskursiooniraha ja ta on välja kasvanud senistest riietest ja korterikulud vajavad tasumist, aga su tööandja pole enam paar kuud töölepingu järgset palka maksnud (minu olukord umbes 10 aastat tagasi), siis teed kõike.

  Kui nüüd targutada, siis Sinu emapalgaaega pole ju ka enam väga kaua jäänud ning kui Eestisse tagasi tulete, võib karm reaalsus sundida Sind igasuguseid töökohti vastu võtma ja mine tea, mida paari aasta pärast kirjutad :)

 2. Mhm, ma olen täiesti nõus. Sinu kirjeldatud oludes teeksin ma kõike, lapse heaks olen ma kõigeks valmis. Lihtsalt too inimene toonitab nois lugudes, et on pea kolmkümmend, aga ei kavatse veel niipea abielluda ega lapsi saada (mis on fine by me, jumala eest, ma saan sellest väga hästi aru ja oleks ise ka selline, kui saatus poleks vingerpussi mänginud ja ma poleks avastanud, et teistpidi on ka üllatavalt chill). Aga võin ka omast kogemusest öelda, et üksi on väikese rahaga peost suhu elades tunduvalt kergem ja muretum hakkama saada.

  Kui selle töö vastuvõtmise aluseks oli tõesti autori meelehärm, et pole raha arvete maksmiseks ja söögi ostmiseks (mitte lihtsalt rahapuudus, see on meil kõigil, eriti masu ajal, aga just see eluline puudus) siis ma vabandan siiralt ja ausalt.

  Aga üldiselt on mul sügavalt savi. Nagu öeldud, tavaliselt ma sellist kriitikat ei tee, lihtsalt eile öösel tuli tuju. Kaldusin kõrvale iseenda kuldsest reeglist – kui ei meeldi, ära loe. See reegel on mul küll eelkõige blogide puhul, aga no arvamuslugu on ju põhimõtteliselt sama asi. Lähengi nüüd tagasi oma elu elama.

 3. Kuna ma nimetatud artikleid lugenud ei ole, siis lahmisin oma esimese kirjutisega samamoodi ja kui sind solvasin, palun vabadust :)

  Laste ja perekonnata, ainult iseendale elavate pea keskealiste naiste maailmavaadet ei oska ma kuidagi mõista ega tahagi nende käitumist õigustada ning tõenäoliselt arvaksin sellisel juhul sama mis Sina. Üksinda elades saab ikka hakkama ja ei ole vaja raha pärast igasugu jamaga tegeleda.

 4. No minu puhul ei ole asi kindlasti selles, et ma ei mõistaks tema maailmavaadet – vastupidi, ma mõistan seda väga hästi, veel paar aastat tagasi oli see mul samasugune ja oleks teistsugustel asjaoludel praegugi. Mulle käib lihtsalt närvidele see, et tegelikult nii normaalne inimene ja hea ajakirjanik kirjutab raha pärast nii tobedaid artikleid, mis jätavadki tema maailmavaatest VÄGA ebatõese mulje. Halva mulje, vähemalt minu jaoks.

  Aga nagu ma juba ütlesin, tegelikult pole see absoluutselt minu asi :)

 5. Ma ei saa aru, miks sa arvad, nagu ta ei võiks nii mõelda, et miks peaks miski teda sundima nii kirjutama. Mulle ei lähe küll sugugi korda, kas naist peetakse mehega võrdseks või mitte, kuid kõige muuga olen täiesti nõus.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.