Esimesed mähkmepüksid jõudsid kohale

Sain lõpuks uue pangakaardi kätte, seega avanes reaalne võimalus ammu välja vaadatud asju tellima hakata. Kuna pool kuud on juba läbi ja raha omajagu kulutatud, siis mõned kallimad ostud lükkuvad ilmselt järgmisesse kuusse. Igatahes tellisin ühed pealispüksid ja kümnese paki organic marlimähkmeid ära. Püksid jõudsid täna kohale 😛

Tegu siis Bambinexi one size pükstega – nii palju, kui ma olen oma uuringute põhjal aru saanud, siis BTB (birth to potty) mähkmed, mida annab erinevalt kinnitades kasutada sünnist potilkäimiseni, on suhteliselt levinud ja mitmete firmade tootevalikus juba ammu olemas, aga ühes suuruses pealispüksid on see-eest uuem nähtus ning nende reklaamimisel kasutatakse usinasti ära masu mainimist – noh, et pead vähem kulutama 😛

Mina, vana praktik nagu ma olen, tellisin muidugi ka kohe selle variandi – Plika on küll juba aastane, aga küll neid põngerjaid tuleb ajaga juurde, siis hea kasutada. Praegu teevad selliseid pükse vist ainult Totsbots ja Bambinex, mõlemal on õnneks lahedad erksad värvid, nag mulle meeldib. Bambinexi oma sain siis täna kätte (nende enda kodukal ma ei leiagi, et nad seda one size varianti mainiks, samas kui pildil on see küll olemas) – tellisin eBayst, sest sealt sain kõige odavama postikuluga. Mõned värvid olid mõnede müüjate juures isegi tasuta kohaletoimetamisega, aga ma tahtsin just lime‘i, nii et maksin rõõmsasti 75p juurde. Püksid ise maksid £8.99, kokku £9.74 ehk umbes 165 krooni. Bambino Mio püksid maksavad Taevakarva kutsu netipoes 140 kr (ei mäleta, palju poes, ilmselt nats kallim), nii et erilist hinnavahet pole.

Ja mulle meeldivad need püksid palju rohkem! Okei, alustuseks mainin kohe ära, et ma pole neid veel reaalselt proovida saanud, sest Plikal on praegu Moltex all ja ma ei viitsi hakata seda ilmaasjata ära kiskuma. Niisiis proovisime neid lihtsalt Moltexi ja sukkpükste peale. Aga istusid paremini! Kui Bambino Mio nr. 3 suurus püksid, mis peaks kaalu poolest sobima, on Plikale lihtsalt suured ja teoreetiliselt peaks saama neid krõpsudega pingutada, aga tegelikkuses on see kinnitav osa liiga lühike, nii et äär, mis enam krõpsu alla ei ulata, libiseb lihtsalt välja… Siis need Bambinexi püksid istuvad paremini – kuidagi tihedamini ümber jala ja ülevalt hoiavad hästi, miski ei libise kuskile. Ja materjal on ka mõnusam, kui Bambino Miol – samamoodi pissikindel ja seestpoolt kilejas, aga kuidagi pehmem, mõlemalt poolt kusjuures. Pealispind on eriti sametine. Miod on kuidagi jäigemad.

Tegin Bambino Mio omadega kõrvuti mõned pildid, võrdluseks – ma ei tea, palju neist kasu on, aga natuke ikka.

Kõigepealt seestpoolt. Bambinexi omal on pandud see krõpsu kinnitamise osa ka sisse, et oleks lihtsam pesumasinasse panna – kui lahti jätta, jääb krõps ju riiete külge kinni. Olulist vahet muidugi pole, võib püksid lihtsalt “päris” kinni panna – aga natukene kiirem ja mugavam. Kui te nüüd üldse aru saite, mis ma mõtlesin 😛

CIMG9469

Teiseks väljastpoolt. Nagu te näete, siis jalgevahele ei ole Bambinexil sellist eraldi kitsast osa küljele õmmeldud, aga ometi istuvad nad jalas paremini ja tihedamalt kui Bambino Mio omad…

CIMG9468

Kolmandaks kokkupanduna. Bambino Mio on viimase vindi peal, kõige laiemalt. Kui need krõpsud päris keskele kokku panna, nagu Plikale hetkel paras on, siis vajuvad nurgad alt täitsa välja. Bambinex on ka maksimumsuuruses. Need trukid, mis ees näha – ülemised saab kinnitada kas keskmistesse või alumistesse aukudesse – vastavalt sellele, kui väikseks vaja mähet teha on. Ja see krõpsu pehme osa, mis vasakul üleval on, on ka selleks, et vastsündinule suureks ei jääks, need kinnitused saab üksteise peale panna ja seega püksid veel väiksemaks teha.

CIMG9475

Siin on näha Bambinex kõige väiksema variandina:

CIMG9473

Lõpetuseks need Eleni ja Anni tehtud püksid, mis ma Plikale kunagi otsin. Näevad jube vahvad välja, aga pole paraku nii praktilised, kui minusugusele laisale vaja. Kollased on niiskuskindlast materjalist, aga lasevad suurema pissi korral siiski niiskust natuke läbi. Lisaks on neil liiga palju kroogitud osa, kehale jäävad jäljed. Rohelised istuvad super hästi, aga on täiesti tavalisest puuvillast, nii et peab eriti peale passima, muidu on riided kohe märjad. Ja vooder on neil mõlemal puuvillane, mis jääb jällegi niiskeks, nii et peab kas kuivatama või kohe pessu panema. Nad võiks hakata sellest spets materjalist õmblema, millest siin kõik püksid on (Miod ka ilmselt) – PUL on lühend, mingi polüester vms – laseb õhku läbi, aga on täiesti pissikindel. See on muidugi point, et puuvill on ikka kõige nahasõbralikum… Aga mina olen liiga mugav – tahan täiesti pissikindlat, mis niiskeks ei jää.

CIMG9479

Eks ma proovin neid uusi pükse mõnda aega ja siis vaatame, kas arvan neist ikka veel sama hästi 😛 Hoian teid kindlasti kursis.

Ohh, nii äge, et siin on nii palju valikuid ja saan igasuguseid erinevaid variante katsetada!

EDIT: Proovisin pärast vanni korraks uusi pükse koos mähkmega, istusid suurepäraselt. Ööseks läks muidugi Moltex alla, nii et eks homme tuleb pikem proov. Lõpliku hinnangu saab ilmselgelt anda alles pärast paari s*talaadungit – näis, kui hästi ta seda kinni peab.

3 thoughts on “Esimesed mähkmepüksid jõudsid kohale”

 1. Pissikindlad mähkmepüksid – mina arvan, et laps läheb siis seal sees üsna ruttu hauduma, muidugi kui sa kohe peale pissimist mähet ära ei vaheta.
  Vanema lapse ajast mäletan, et peale iga pissimist saidki lapse püksid ja mähe märjaks ning need tuli kohe ära vahetada ja kuna siis oli lapsel ebamugav märjana olla, hakkas ta pissi kinni hoidma ja väga varakult ka ise potile küsima. 80ndate lõpus olid enamus 1-aastaseid juba potti pissivad lapsed. Jutt, et laps seda enne 2 aastat ei olegi võimeline ära õppima, on kaasaegne legend. Mul on õnn olnud olla lapsevanem nii marli- kui ühekordsete mähkmete ajal ja võin oma kogemusest öelda, et kui lapsel on ikka kuiv ja hea olla peale pissimist, tuleb varuda palju kannatust ja aega, et laps hakkab oskama potil käia. Oma pisemaga lasin õige aja mööda ja tunnen juba tõsist muret, kuidas sellega nüüd toime tulla. Kodus oleme lahendanud asja nii, et hoiame teda ilma mähkmeteta. Siis ta lihtsalt ei pissi, kannatab ja kui häda tuleb, nõuab mähet, potti ei taha pissida, ilma mähkmeta püksi ka mitte – seisab ja röögib kaka, kaka.
  Jabur olukord. Muidu on ta meil selline tubli ja hästi arenenud nutikas laps, kuid see potiteema ..
  Meie peres on must huumor, et meie laps läheb ka kooli mähkmed kotis.
  Õnneks on küll koolini veel 5 aastat ja tegelikult üritaks ikka varem hakkama saada, aga praegu olen enda peale vihane, et ei hakanud sellega kohe siis tegelema, kui laps istuma hakkas. Vabandusi leidus alati: töö ja majapidamine ja haigused jne. Sellised laisa inimese vabandused kõik.

  Kui Sul vähegi aega ja tahtmist on potitamisega tegeleda, siis arvan, et plikaga on selleks juba õige aeg, tüdrukud harjuvad ka kiiremini.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top