Milline on parim piparkoogitainas?

Siinmaal minu teada piparkoogitainast ei müüda, aga isu ju on. Mõtlesin, et võiks siis ise taigna tegemist proovida.

Vaatasin erinevaid lehti, võrdlesin Nami-Nami, Toidutare ja kaht foorumist leitud retsepti. Esimene neist tundus kõige normaalsem olevat ja kiidetakse ka…

Ma ei saa ikkagi hästi aru, kuidas saab ühes retseptis olla poole rohkem suhkrut kui teises (mhm, ma arvestasin valmis taigna koguste järgi, oli topelt). Ja enamikes on muna sees, ühes pole, ühes on ainult munakollased. Ühes on vahukoor, teises on hapukoor. Hapukoor peaks muredamaks tegema, lugesin, okei. Aga milleks vahukoor hea on? Või mis vahet on, kui muna pole? Ühes retseptis on kardemoni asemel pomerantsikoor. Nagu riivitud apelsinikoor või? Pigem mitte 😛 Ja kas sooda asemel küpsetuspulbrit võib panna? See oleks mul kodus olemas. Ühes retseptis neljast oli nagunii sidrunhape lisaks, küpsetuspulber ju neist kahest koosnebki, kui ma õigesti mäletan…

Palju küsimusi, vähe vastuseid. Teadjamad, jagage kogemusi 😛

6 thoughts on “Milline on parim piparkoogitainas?”

  1. ma paneks kardemoni asemel seda pruuni maitseainet, mille teile jätsin (cinnamon), peaks küll olema kaneel, aga minu meelest ei meenuta seda üldse, vaid hoopis kardemoni, panin seda ka kaneelikatesse

  2. Ma tegin eelmine aasta Nami-Nami retsepti järgi ja ütleks et ühed parimad piparkoogid, mis ma iial saanud olen. Esimest korda tegin ise tainast, Eestis sai ikka poest ostetud.

  3. Info mõttes siiski: piparkoogitainast peaks saama osta Soome kirikust (sügavkülmutatult). Ühtlasi saab seal saunas käia. Asub Canada Wateri lähistel. 33 Albion St, London, SE16 7HZ

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top