Jabur öö

Plika ei jää viimasel ajal enam õhtuti tissi otsas magama. niisama muidugi ka mitte. Nii ta siis hängibki kauem, kuni meie ka magama läheme, meie vahel jääb siis tuttu. Aga no see ei juhtu kunagi kell üheksa, eks. Ma küll noil päevil väga kaua üleval ei ole, üksteist on enamasti tagumine aeg, mil ära vajun, pigem isegi varem.

Eile hommikul magas Plika poole üheteistkümneni, lõunaund neljast poole kuueni. Ebanormaalne, eks. Õhtul jäi üldse ilma tissita magama, ka mingi poole üheteistkümne paiku vist.

Mina ärkasin miskipärast öösel kell pool neli üles ja ei saanud enam magada, vahtisin poolteist tundi lakke. Viie paiku jäin lõpuks mõnusalt uniseks. Veerand kuus hakkas Plika jorisema. Saatsin Abikaasa temaga tegelema, sest tahtsin ise lõpuks ometi nats puhata. Plika nuttis nii kõvasti, et Abikaasa pidi ta üles ajama. Istusid siis kell pool kuus kahekesi arvutis 😀

Mina ei saanud ikka mitu tundi magama jääda, suigatasin ja tukkusin seal kuidagi. Abikaasal õnnestus Plika pool kaheksa uuesti magama saada, ise ta vist ongi veerand kuuest saati üleval…

Päriselt magada sain ma pärast poole neljast ärkamist… No ütleme tunnikese hommikul. Ja nägin rõvedaid unenägusid.

Ei tea, mis värk siis nüüd on 😀 Ega ma väga ei kurda, pole põhjust eeldada, et see väga korduma hakkaks.

Plika graafik tuleks muidugi korda saada… Aga no mis ma teen, kui talle ei meeldi õhtuti üksi magama jääda. Ja no TEGELIKULT pole mul ka midagi selle vastu, kui mina hommikul enne teda ärkan, nii et saan kõigepealt rahus oma asjadega tegeleda ja alles siis talle putru keeta. Oh jah.

Aga mis selle teemaga on, et aju toodab kasvuhormooni õhtul kümnest öösel kaheni? Vaevalt et aju midagi ajavahedest teab. Kas ma siis peaks eeldama, et ta toodab seda Eesti aja järgi? Sel juhul on küll halvasti 😛

EDIT viis minutit hiljem: ja see unimüts ärkas lõpuks üles 🙂

5 thoughts on “Jabur öö”

  1. Oh jah, meil on 3 jaburat ood olnud. Oliver jaab magama peale natukest nuttu ja patsutamist ikka tavalisel ajal 7 paiku aga juba 10st voi 11st hakkab jaurama ja veedab siis ulejaanud oo meie voodis iga tunni tagant nuttes ja vahepeal meid pea/kate/jalgadega tagudes (kuni 6:30). Arumaisaa kuidas monele inimesele MEELDIB lastega uhes voodis magada 🙂

  2. Mina ei seedi lastega ühes voodis magamist. Pole seepärast maganudki 😛
    Aga võib olla ka sellepärast meie lapsed teavad, et neil on oma voodi, on oma rütm ja kellaajad juba imikust peale, millal magama jääda?
    Rutiin sobib lastele.

    Hiline lõunauni aga mitte. Kui tahad seda korda saada, siis ärata laps hommikul üles, pane normaalsel ajal lõunaunne ja ka ööunne. Küll paika läheb.
    Naudi parem õhtuti oma aega 🙂

  3. Lastega ühes voodis magada on väga nunnu… Kuni nad liigselt siplema hakkavad. Plikaga vahepeal üldse ei tahtnud koos magada ja ei maganud ka, nüüd on mõned korrad olnud ja ta on kuidagi rahulikum… Pisike nohisev inimene kaisus ON nunnu 🙂 Kuni peksma hakkab 😛

    Jajaa, ma tean, et rutiin on hea ja hiline lõunauni halb, ega ma kuu pealt kukkunud pole. Lihtsalt hetkel teatud asjaoludel ma EI VIITSI veeta tunde Plikat õhtul magama pannes, kuna tissi otsa ta enam ei jää ja ilma meieta ka mitte. Eks kõik loksub kunagi paika… Kui ma virgemaks muutun 😛

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top