Feb 142010
 

Leidsin üle pika aja ühe tõsiselt hea ökoblogi – olen üht sealset sissekannet tegelikult varemgi lugenud, aga toona miskipärast ülejäänud blogi ei vaadanud. Nüüd leidsin sama sissekande lingi ühe Postimehe artikli kommentaaridest ja seekord hakkasin algusest peale lugema.

Oi, mul lõid kohe silmad särama! Mulle on selliseid blogisid pidevalt vaja. Ma võin pea kõike sellest infost põhimõtteliselt teada, aga kui keegi mulle seda pidevalt meelde ei tuleta, siis kipub kõik sama kergelt ununema ning elu loksub tagasi kiirtoidu ja mugava elu radadele. Eks ma mingist aspektist mõtlen keskkonnasäästlikkusele iga päev ja üht-teist ka teen, aga no… Liiga vähe! Mis siis, et ma alati rohkem üritan.

See blogi on ütlemata mõnus. Selle autor seletab kõike täpselt nii mõistlikult, nagu mina tahaks, aga ei oska. Ei oska sellepärast, et ma olen optimist, kes kõigest innustub ja ehkki ma ei usu pimesi kõike, mida mulle räägitakse, siis ma sellegipoolest vaimustun, lähen põlema… Ja no mu blogisissekanded tulevad ka enamjaolt nondest vaimustusehoogudest, mis võib jätta mulje, et ma usungi kõike :P Noo, lugege seda blogi. Lugege kohe algusest peale, nood paar esimest sissekannet määravad ülejäänud sisu tooni ilusasti ära. Mõistlik, läbimõeldud, maalähedane… Hea, nii hea!

Ja teate, ma olen ikka hirmus palju uut infot saanud jälle. Ja julgustust ise rohkem ära teha. Ma noist blogidest alati saan, aga see tundub kuidagi eriti asjalik. Kahtlemata leiaksid oma ala asjatundjad vastavaid teemasid käsitsevatest artiklitest faktivigu, loogikavigu ja muud taolist… Mina pole enamikel keerulisematel teemadel üldse asjatundja, nii et pean paratamatult oma parema äranägemise kohaselt teiste kirjutatut uskuma. Tundub, et selle blogi autor on ka palju mõelnud ja uurinud, et teda võib usaldada. Näete, noh, jälle läksingi põlema ja vaimustusin :)

Igatahes… Ma loen nüüd edasi. Lugege teie ka! Soovitan soojalt kõigile, kes tahavad keskkonnaprobleemidest ja mõistlikult rohelisemast eluviisist rohkem teada saada.

  5 Responses to “Tõeliselt hea avastus”

 1. Taiesti teema valine kysimus aga akki oskad aidata. Sa oled palju easyjetiga lennanud ja arvatavasti ka koos plikaga. Kas tead kas easyjet laseb sellist koige tavalisemat kokkukaivat lapsevankrit lennukisse kaasa votta – pean silmas sellega lennuvaljal ringi karutada ja siis lennuk ukse ette soita ning lennukisse kaasa votta?

 2. Lisasin endale ka listi – nii tore kui teiste kaudu vanu lemmikuid saab avastada :D

 3. Vihmavari-tüüpi kärud on kõigil lennufirmadel tasuta – isegi Ryanairil :P Varjatud konks peitub muidugi selles, et lapse PILET maksab neil £20, võrdluseks Easy £12.50 või Estonian Airi 195 kr + 10 kg tasuta lisapagasit… Aga mitte seda ei tahtnud sa teada :P

  Kuskilt lugesin, et käru peab käima kokku ja ei tohi kaaluda üle 20 kg – selle järgi võib ju tegelikult igasugu suuremaid monstrumeid ka kaasa võtta, peaasi, et natuke kokku panna saaks, enamikke vist mingil määral saab. Aga see võib juba küll konkreetsest lennufirmast sõltuda, tuleb nende reegleid lugeda.

  Ja Londoni vahet lennates võetakse käru mõnikord juba enne lennukit käest ära ning kätte saab vahel alles pagasilindilt. Millest see sõltub? Ei tea… Mul on mõlemat pidi olnud.

 4. erinevatel lennufirmadel on erinevad nõudmised. osadel vaid kaal ja et saaks käru väiksemaks kokku pakkida, osadel nii kaal kui kokkupakitud käru maksimaalsed mõõtmed.

 5. suured tanud!
  Estonia Airil on koik vaga selgelt teada aga selle Easyjetiga peab igalt poolt seda informatsiooni lausa luubiga otsima ja siis ka veel on vahel kirjutatud nii segaselt et lopuks ikka ei tea mis lugu…aga nyyd on koik selge :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.