Feb 162010
 

Mitmed inimesed on juhtinud mu tähelepanu sellele, et mul pole mõtet Eestisse üldse käru kaasa võttagi, jääksin sellega otsemaid lumme kinni. Njah, tõepoolest – MacLaren Techno XLRi rattad on tavalise kergkäru omadest küll suuremad, aga talvisesse kliimasse mõeldud vankrite ratastega ei anna kuidagi võrrelda… Ja isegi nendest polevat suurt kasu, nagu ma aru sain.

Ma lihtsalt ei kujuta hästi ette, kuidas ma peaksin Plikat terve see nädal aega ainult kõhukotis kandma – ma ei tea, kuivõrd ma seda teha tohingi, ta kaalub koos riietega ikka üle 10 kg ja rasedatel vist suuri raskusi kanda ei soovitata…

Tallinnas liigun ma ilmselt peamiselt ühistranspordiga, osaliselt ka sõprade autodega. Pärnus on auto, seal pole probleemi. Aga Tartus-Jõgeval käin küll piisavalt pikki maid jala, et natuke mures olla.

Ahjaa – võimalik, et läheme veel Rootsi kruiisile kah. Seal on ka kindlasti mingil määral jala käimist. Grrh.

Alati oleks variant võtta kaasa nii käru kui kõhukott, aga sel juhul peaksin ma halvemal juhul tassima kõhu peal last ning tarima järel tühja käru JA kohvrit. Keeruline…

Eks ma viimases hädas võtaks muidugi takso. Rahalist seisu arvestades tahaks seda aga võimaluse korral vältida.

Arvamusi, ettepanekuid?

EDIT: Saan kelgu laenuks ja võtan kõhukoti ka kaasa, las käru jääda siis maha. Aitäh, Marit!

  19 Responses to “Käruga liiklemise võimalikkusest Eesti lumeoludes?”

 1. Enam pole ju hullu lumega. Tartus küll valdavalt kõnniteed lahti lükatud.

 2. Peaks saama küll kärutada, kui just lund juurde ei saja. Sest ega sul beebikelku ka kuskilt vist võtta ei ole, sellega oleks kõige parem liikuda muidugi :)

 3. Laenad minult Ergo koti ja kannad seljas. Tallinnas ma hetkel kergkäruga liikumist ette ei kujuta.

 4. Mina soovitaks ikka käru võtta, on palju kergem liigelda. Vaevalt et need teed enam niiii hullud on. Kõhukotis ei soovita tassida, sest ta on ikkagi raske. Rasedus pole küll haigus, aga ettevaatus ei teeks paha :)

 5. Minu Manducaga annab ka seljas kanda. Ma pole muidugi kunagi Plikat sinna üksinda pannud, ikka on Abikaasa abiks olnud… Kõhu ja puusa peal kandmisega pole üksi probleemi, eks ta vist harjutamise küsimus ole, küllap saab ka seljas kandes üksi hakkama.

 6. ei ole hullu midagi, kõnniteed ikka suht viisakad. kui nüüd uut uputust ei tule midagi, lubatakse tuisku.

 7. kergkäru ma võin sulle laenata. no et poleks kaasa vedamist või nii…
  aga lumeolud on üldiselt keerulised, ei kujuta ette, mismoodi pisikeste ratastega läbi saab kõikjalt. beebikelk oleks küll hea mõte…

 8. Kusjuures olen ka kelgule mõelnud – võiksin põhimõtteliselt osta küll, kui kuskilt odavalt saaks (kasutatud oleks ideaalne). Või kui keegi nädalaks laenaks…

 9. Seljas võib kanda küll, ma ise rasedana kandsin üle 10kilost poissi seljal Ergo-kotis.
  Ainuke häda oli, et kõht jäi rihmade kinnitamisel väheke ette :)

 10. Ma laenan sulle kelku :)
  Punast värvi ja igati ilus. Kirjuta meilile, millal täpselt saabud, ehk saan kelgu isegi lennujaama organiseerida.

 11. kelku mul ei ole, aga kui käru tahad laenata, siis saada meil ;)

 12. Marit, saatsin sulle meili :) Loodan, et on ikka sama, mis aasta tagasi!

 13. Minu laps kaalub rohkem (kuid on veidi noorem) ja rasedus kõvasti suurem, siis nädal otsa süles või kotis kandmist ma küll ette ei kujutaks.

  Käru on meil ka sama, kui esirattad fikseerida, siis saab enamvähem hakkama. Rootsi kruiisil kuluks ju ka käru ära. Ja pakikorvis on hea asju hoida – muidu võta veel need ka selga.

 14. Kuna mulle tundub, et selle lumega on kelgu tirimine kergem, võtsin Mariti pakkumise vastu – ja kandekoti võtan ka kaasa. Rootsi kruiis jääb ära, sain just teada, sellepärast pole vaja muretseda :)

  Pool ajast liiklen nagunii autodega, kui kelk ka olemas, peaksime ilusti hakkama saama – seda on tunduvalt kergem tõsta/tirida/ühistranspordis kaasas kanda, kui käru. Ma vähemalt kujutan nii ette :D

 15. Küsimus mis jääb, on see, et kas su plika on nõus kelgu peal istuma. Tean paljusid lapsi, kes pole.
  Ja hädavajalik oleks korralik talvekombe (jah, KOMBE, mitte püksid-jope), sest kelgul hakkab kergemini külm ja seal nihverdades võib keha pükste-jope vahel paljaks minna. ning võimalusel lambanahk vms pepu alla.

 16. aga käruga ma küll ennast frustreerima ei hakkaks. :D

 17. Kombinatsioon kelk + ühistransport tekitab minus õõva :D

 18. Jaa, ma tegelikult nõustun Liisiga. Üsna tüütu on ühe kaenla all last hoida, teises käes kelku, kusagil tilbendab veel kott… ja siis bussi ronida. Siis on sul kelk ja nahk/tekk ja laps ja asjad, mille sa pead kuhugi bussis pakkima ja hoidma ja.
  Plussid ja miinused on nii kärul kui kelgul.
  Aga turvatooli saate kusagilt laenata autosõitude tarvis? Või on olemas?

 19. Lapsega on nii või teisiti ühistranspordis keeruline. Kui buss on täis, siis ei mahu käruga võib-olla üldse pealegi.
  Mina olen lapse koos kelguga bussi tõstnud ja siis ta istubki bussis kelgul :) Eks see ole võimalik tõesti ainult nende laste puhul, kes kelgusõitu naudivad, mul on ses mõttes vedanud. Kombeka seljasolemist mina ülioluliseks ei pea, sest rabelemisruumi on vähemalt beebikelgul küll ülivähe. Kui plaan ei ole kelgumäele minna, vaid ainult hädapärased otsad väljas liikuda, saab jope-pükstega ideaalselt hakkama. Üle muretseda ka ei tasu :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.