Mar 242010
 

Ma olen nüüd mõnda aega seitset kasutanud ja nagu arvata oligi, siis Vistat taga ei igatse. Küll on aga paar pisiasja, mis minu meelest Vista puhul paremad olid.

Esiteks gadget bar – mulle hirmsasti meeldis, et ma sain selle Vistas panna always on top, sedaviisi nägin alati kella, kalendrit ja ilma ning muud aknad polnud nii piklikud. Seitsmel on aga tobe floating gadget bar, kus seda riba ennast polegi, ikoonid on igaüks eraldi ja kui ka valida, et need oleks always on top, tulid need teiste akende peale. No selle puhul oli lahendus lihtne – Google Desktop :) Täpselt samad võimalused, toimib nagu Vista gadget bar. Tegelikult oleks vist olnud ka kuidagi võimalik Vista gadget bar saada, aga see oli keerulisem, ma täpselt enam ei mäleta ka.

Teiseks suurimaks ärritavaks asjaoluks oli see, et MSN ei olnud enam all paremas nurgas, vaid taskbaril – võttis seal palju rohkem ebavajalikku ruumi. Mulle näiteks ei ole kunagi meeldinud, kui taskbaril on näha ainult MSNi ikoon ja ma pean sellel klikkima, et valida kontaktide akna või lahtiolevate vestluste vahel, seega kasutan varianti, kus kõik aknad on taskbaril kõrvuti näha ja sel kombel oli MSNil taskbaril kaks nuppu, millest üks tähendas pmst ainult seda, et MSN on sisse logitud ja kui selle peal klõpsata, tuli kontaktide list teise nupuna lahti – eriti idiootne süsteem mu meelest.

No enivei, MSNiga ma harjusin ära, sest kasutan seda siiski tihti. Eile viitsisin lõpuks Skype’i installida ja kui see ka taskbarile kinni jäi, siis sain kohe ilgelt tigedaks. Minu jaoks pole rahuldav lahendus logida Skype’i sisse ainult siis, kui mul on vaja seda kasutada – ma tahan olla kogu aeg sisse logitud, aga kindlasti mitte nii, et jurakas ikoon mu taskbaril kogu aeg vastu vahib ja ruumi võtab. Nii ma siis googeldasin natuke ja leidsin oma murele lihtsa lahenduse – parem hiireklõps desktopi ikoonil või start menüüs vajaliku programmi nimel -> properties -> compability -> linnuke run this program in compability mode for ette -> valida Windows Vista service pack 2 (mul oli selle asemel näiteks XP service pack 3) ->  arvutile restart… Ja voilà – Skype’i ikooni näitab ainult paremal all nurgas, mitte taskbaril.

MSNiga töötas täpselt samamoodi. Saingi oma taskbari ebavajalikust jamast puhtaks :D

Sügav rahulolu.

  4 Responses to “Kuidas ma Windows 7 viimasest ärritavast pisiasjast lahti sain”

  1. Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt on mõtet 7 all hoopis nii teha, et kasutada Skype'i ikooni ennast ja pin-ida ta tavapärasesse kohta ära — ikoon on suurem ja näitab mulksusid ka ilusasti välja.

  2. Mina nii lootsin kunagi seda postitust kirjutades, et sellest kõigile eestlastele abi on, aga näed, ikka pidid kuskilt väljamaa saidilt vastuse leidma…
    http://nohikud.wordpress.com/2009/10/29/messenger-windows-7-all/

  3. Ma googeldan selliseid probleeme alati inglise keeles, kõik arvutiga seotu on mulle niiviisi lihtsalt loogilisem :D

  4. Ma ei saanud mitte midagi aru, aga mulle tundub, et need asjad ärritavad mind ka. Eriti see esimene variant.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.