May 032010
 

Oleks natuke shopata vaja ja mõtlesin, et äkki keegi oskab mõningate asjade koha pealt tarka nõu anda.

Esiteks – kus müüakse imetamisrinnahoidjaid? Mothercare’is ja H&Mis olen käinud. Mul on vaja 38/40 B/C suurust – 38 ehk Euroopa 85, mis peaks mõõtude järgi mu suurus olema, on miskipärast sageli kitsas, aga 40 otsi tikutulega taga. Mothercare’is tegelikult on, aga seal ei sobinud ükski lõige. H&Mis üle 38 ei näinud – muidu väga ilus ja istub hästi, aga kitsas :(

Mmm… Dorothy Perkinsil ja Topshopil on ka maternity, tuli meelde, nende tall sectionid on nagunii plaanis üle vaadata, kaks kärbest ühe hoobiga siis. Plika ootamise ajast on küll meeles sama probleem, et 38 on kitsas ja 40 lihtsalt puudub. Äkki on vahepeal midagi muutunud. La Senzal on online‘is maternity olemas, poodides kuskil sees pole, proovimata küll osta ei julge.

Aga kust veel vaadata? Mingit hingehinda pole nõus maksma, ideaalis üle £15 ei tahaks kulutada, samas kui eriti hea leiaks, sobiks vast £20-25 ka.

Teiseks – kust leida võimalikult odavat (aga siiski normaalset) voodipesu ning köögi- ja käterätte? Peale Primarki ei teagi ühtki kohta, Woolworths läks ju pankrotti.

Kolmandaks – kust peale Primarki leiab odavaid titeriided? Asdast olen palju kuulnud, aga kodu lähedal pole ühtki, olen vist kogu Londonis elatud aja jooksul sellesse ketti ehk kaks korda sattunud, kaubavaliku või titeriiete olemasolu kohta ei mäleta loomulikult midagi. Nende kodukalt saan poodide asukohad välja vaadata, võiksin minna, aga kas kõigis on üldse titeriideid? Sainsburys nt peab ikka väga suur pood olema, et sealt riideid leiaks… Samas kui asda superstore‘id on kõik Londonist väljaspool. Et kas mõni Londoni oma ka on, kust titeriideid saaks?

H&M ja Next on minu jaoks natuke kallid, Primarkiga niivõrd ära hellitatud :P Mõningaid asju võib sealt osta, enamasti põlgan aga jah liiga kalliks, vaatan selle asemel eBayst ja kaltsukatest. Soodukate ajal oleks teine asi, aga praegu neid eriti pole.

kingadNeljandaks – kust osta korralikke titejalatseid, mille eest ennast pooleks maksma ei peaks? Ecco ja Clarks on na kallid, ma ei raatsi enda kingadegi eest üle £20-25 maksta, saati siis £40 jalatsite eest, mida laps kannab ainult paar kuud! Minu meelest oleks õiglane hind nii £10 kandis, kuni £20 olen nõus hea asja eest maksma, £26-28 jääb juba kalliks (Clarksist ma selle raha eest midagi leidsin). Sihukesi kingi oleks vaja, mille kand on tagant kinnine, kindel ja tugev ning nina eest kinni, aga kuna suveks, siis peavad siiski samas ka lahtised olema. Illustratsiooniks Kessu plika blogist laenatud pilt – sihukest tüüpi on vaja. Varbad 21 suurusel täitsa vastas juba, 22 paistab vahele jäävat, nii et 23/6 suuruse jahil olen.

Rohkem küsimusi ei ole :D Shoppama tahaks juba homme minna, kui vähegi jõuan… Lükkasime nimelt oma laupäevase toidupoes käigu ka esmaspäevale – laupäeval sai ju terve päeva Croydonis shopatud, täna oli hirmus s*tt ilm ning Plika käru vihmakile on kadunud. Kui homme Sainsburyst tagasi jõuame ja ma pärast väikest puhkust ennast jälle elusana tunnen, siis on kavas poode rünnata.

Ahjaa, kui keegi oskab soovitada mingit head shoppamispiirkonda Londonis, kus kõik olulised poed olemas oleks? Oxford Street on alati nii ülerahvastatud, sealses Primarkis tekivad mul paanikahood :P Tavaliselt käime Croydonis, aga seal ka kõike pole. Kus oleks mõnel tööpäeva hommikul veidike rahulikum, aga kõik head poed olemas? Võimalikult suur Primark, soovitavalt ka võimalikult suur TK Maxx, H&M, Next, Peacocks võiks olla… Ah, no ja mis iganes odavama klassi riidepoode + võimalikult hea valik odavaid titeriideid ja imetamisrinnahoidjaid :P Hammersmith tundub variant olevat, samas ma ei ole kindel, kui suur sealne Primark on ja kas on siis ikka nii palju vaiksem, et tasuks seda Oxford Streetile eelistada. Tottenham Court Roadi raamatupoodidesse läheme nagunii, seega Oxford Streeti kanti on asja. Aga kui kuskil mujal oleks võrdväärne kaubatänav, kus oleks vähem inimesi ja rahulikum, siis oleks rõõmuga nõus veidi kaugemale sõitma.

Side lõpp!

  7 Responses to “Shoppamisteemalisi küsimusi Londoni emadele ja (pere)naistele”

 1. Alati võimalus 38 suurus osta ja sinna klambrite vahele pikendus lihtsalt.

  Lindexit teil vist pole? Seal muidu ilusad ja odavad..

 2. Ida London on teist muidugi kaugel aga muidu on romfordis (tkmaxx on/oli viimati 3 kordne ja veel suur suur tjhuge) suur korralik shopping ja siis linnast valjas muidugi lakeside kus on hasti suur primark ja koik nuud high street poed. Titeriideid soodsalt ja lahedaid on pumpkin batchis (oli vist nii kirjutatud) ja Adams kidsis kah. Debenhamsist maksab rinnahoidjat vaadata, seal suur valik erinevaid brande ja hasti tihti palju ilusat pesu alla hinnatud! Ja maternity on olemas tavaliselt.

 3. tervitused Austraaljast! :D Oxford str Primkasse tasub minna ainult e-k avamisest, kuni hiljemalt 3pm, siis on veel enamvähem talutav ja leiab ruumi ringi käia, hiljem on too crowded.
  Voodipesu koha pealt võiksin soovitada East Str Marketit. See on selle koha lähedal, kus ma elasin. Camberwell Rd-il. Voodipesu komplekti sai vanasti pmst 3-5naelaga. Rätikuid kindlasti ja mine tea veel mille otsa võid komistada…
  täiega ootan oma tagasitulekut Londoni juba! ;)

 4. Käterätid, voodipesu, titeriided ja kõike muud head leiad Matalanist. Hinnad natuke kallimad kui Primarkis, aga valik hea :)

 5. Kui sa odavama klassi poode otsid siis Matalan on jah Primarkist jargmine kus taiesti normaalseid asju voib leida. ASDA myyb aga vahest toeliselt ilusaid lasteriideid ja titepesu, pidzaamasi ja muud vidinat odavalt. Minu arust on neil ilusam valik kui naiteks Sainsbury lasteriietel. Moni asi veel ilusam kui Nextis.
  Kui sa odavaid jalanousi tahad siis tasub samuti kas Sainsbury voi Tesco suuremates poodides otsimas kaia, seal ei maksa yle 10 naela suurt midagi.
  Selliseid sinukirjeldatud sandaalikingakesi aga leiad Soomest Citymarketist 14 euro eest…mitte et sa nyyd sinna satud aga mina ei suutnud midagi selle sarnast siit leida alla 30 naela ja seega palusin Soomes elava sobrantsilt abi.
  Voodi pesu ja kateratte saad ka odavalt suurtest toidupoodidest kuigi seal enamuselt vist koik yhevarvilised ja ma ei tea kui hea kvaliteediga. Odavat voodipesu aga IKEAst.
  good luck

 6. Jalatseid ikka ebayst, kui sa tead millist Clarksi mudelit tahad, siis seal ikka liigub. Mida v2iksem lapse jalg seda suurem ja parem valik ja odavam l6pphind.

 7. Anu, tänud meelde tuletamast, teadsin tegelikult küll, et pikenduse jubin eksisteerib, aga olin täielikult unustanud. Seega on mure põhimõtteliselt lahendatud :)

  Matalanist olen palju head kuulnud, aga pole seni üle vaatama jõudnud. Nüüd lähen kindlasti. Asdasse kah. Ja Debenhamsi maternityt kaema.

  Igapäevajalatsid peavad uued olema, neid kasutatult ei osta. eBayst vaatan kogu aeg, 5 suuruses paar tükki leidsin, 6 ei ühtki… Igasugu saasta on sadades, aga anatoomiliselt häid jalatseid otsi nagu tikutulega taga. Imestan, et enamik titeriiete poode ainult seda jama müüb ja et nii paljud vanemad ostavad… Alla kolmeaastasele sealt eriti midagi jalga osta pole.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.