May 082010
 

CIMG0435

Kuna Plika on teise lapse sündides veel üsna noor ja ei pruugi olla nõus pikemaid käike omal jalal tegema, otsustasin meie kärule seisulaua tellida, kus ta sõita saaks, kui parasjagu ise käia ei viitsi. Vaatasin, et uus maksab £60 (Eestis sama hinnaga, 1050 kr), hoidsin eBays mitu nädalat kasutatute oksjonitel silma peal ja imestasin, miks inimesed on nõus maksma £56 kasutatud variandi eest, kui selle hind uuega praktiliselt võrdne on. Enamasti jäid oksjonite lõpphinnad £41-55 vahele, minul õnnestus saada £34/600 kr eest :) Jälgisin pärast ostu huvi pärast veel nädal aega oksjoneid, üks laud läks veel täpselt sama hinnaga, ülejäänud tunduvalt kallimad – nii et olin soodsa ostuga väga rahul.

Tuli siis laud kohale, ise ei viitsinud otse loomulikult hakata selle ühendamisega mässama. Palusin Abikaasat, meeste värk ju rohkem. Abikaasa siis vaatas ja proovis ja väitis, et neid ühendusi pole võimalik korralikult pingutada, nii et paigast ei läheks, mulle müüdi katkine asi.

No mis teha, pidin lõpuks ikka ise juhendi ette võtma. Ajasin aga näpuga järge ja katsetasin. Poolteist tundi mässasin, aga lõpuks olid kõik süsteemid täiesti selged, pingutada sai suurepäraselt, pärast viie erineva kinnituste asetuse katsetamist leidsin lõpuks ka sellise variandi, kus lauda on võimalik üles tõsta, kui see parasjagu kasutuses pole.

Kaks asja olid komplektist küll puudu. Esiteks pikenduste kruvid – juhendi järgi pidi selle käruga kindlalt pikendusi kasutama, aga ma leidsin võimaluse, kuidas ilma hakkama saada, see võimalus oli ühtlasi ka too ainus, millega lauda üles tõsta sai, muidu jäid alati mingid jubinad ette. Teiseks oli puudu spetsiaalne ühe klikiga laua külge kinnituv rihm, mis eest ära pandud lauda üles tõstetuna hoiab.

Nojaa, nagu öeldud, neid kruvisid pole mul vajagi, rihma saan hädapärast £4.25/75 kr eest juurde osta. Esialgu kirjutasin aga müüjale ja küsisin, ega tal need lihtsalt kaasa panemata ununenud, äkki olid kuskil teises kohas vms.

CIMG0428

Aga peamine on ikkagi see, et Abikaasa väitis, et ei saa ja mina tegin ära. Uhke tunne on :P

Eks siis paari kuu pärast ole näha, kas Plika laua peal sõitmisest üldse huvitatud on. Juhendi järgi on laud muidugi mõeldud 2-5 aastastele, seega ei tohiks Plika esimesed kuud seal peal veel sõitagi, aga esialgu saab ka nii hakkama, et väike on linas/kõhukotis ja Plika kärus… Ning kui ta peaks juba nooremana kindlalt kinni hoidma ja laual püsima, siis pole ju vahet. Loodame parimat.

  4 Responses to “Isehakanud insener”

  1. pildilt vaadates tundub, et ei saa kasutada käru lamavas asendis samal ajal seisulauaga. või paistab valesti?

  2. mina kasutasin seisulaua ühendamiseks ebasobiva käruga (vbolla kasutate siiski mõnd kapitaalsemat vankrit esialgu?) ehituspoes müüdavaid (keti) vahelülisid.

  3. kuidas sa lükkad seda käru, kui seisulaud paigaldatud? varbaid ära ei löö?

  4. Natuke ettevaatlikum peab olema, aga siis ei löö kah :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.