May 132010
 

Ma olen viimased paar aastat tellinud oma läätsed ühelt odavalt UK lehelt – see on tegelikult Rootsi firma, aga Eestisse tellida millegipärast ei saa. Tellisin enne Plika sündi Eestisse kolides sihukese varu, et siiani jätkus, nüüd on aga viimased silmas. Eestis on hinnad mitu korda kallimad.

Nojah, nüüd ma vaatasin, et kuuene karp ei maksa enam £30, vaid £45. Lähemal uurimisel selgus, et tegu on uuendatud versiooniga, Ciba Vision Air Optix Day & Night Aqua (vanasti Aquat lõpus polnud), peaks olema mingi parem süsteem, aga arvustuses tehakse uusi rämedalt maha. Seega – uusi ei julge tellida, kolmandiku võrra rohkem maksta nagunii ei taha.

Põhimõtteliselt on mul nüüd kaks varianti – kas proovida mingeid muid läätsi, mida kuu aega järjest silmas hoida võib või otsida kuskilt praeguste vana varianti. Pure Visioni saaks 6 tk £31 eest, oma vanad kõige odavamalt £40 eest. Ma kohe ei teagi. Uusi ei julgeks mingil juhul aasta varu ette tellida, tahaks kõigepealt katsetada. Arvustused on ka nii ja naa… Ilmselt oleks targem siiski vanad tellida, mis siis, et väheke kallimalt. Vähemalt on garanteeritud sobivus. Lõppeks pole ju £10/180 kr kuue läätse pealt lisaks maksta ju nii hull… Ilmselt parem variant, kui hakata uutega katsetama.

Vaatasin Norman Optika kodulehelt järele, seal maksab 6 läätse endiselt 1800 kr ehk £100. Absurd! Otsustatud, tellin tolle £40 variandi. Õigemini õeke uurib praegu Rootsi lehti, ehk saab väheke odavamalt, siis tellingi siit.

Kunagi, kui olen poisi imetamise lõpetanud, tahaks ammu planeeritud opi ka lõpuks ära teha… Kui mul siis muidugi 38k kuskilt võtta on. Tea, kas masu silmaopi hindu alla ei aja?

EDIT: Rents juhtis mu tähelepanu Eesti oma lehele lenses.ee, kus hinnad ka palju soodsamad, kui poes – sellest ei teadnud ma midagi. Minu läätsed paistavad seal paraku ka uuem versioon olevat – nimes Aqua pole, toote paki pildil aga küll. No ja igatahes on UK-s veidi odavam. Igaks juhuks peaksin ilmselt enne tellimist üle küsima, ega nemad ka vana nime all uut varianti ei müü.

EDIT 2: Odaval Rootsi lehel olid halvad arvustused, nii et sealt ei telli. Leidsin ühe sutsu odavama UK lehe, kus 3 tk maksab £18.99 (vs too esimene variant 6 tk £40). Saatsin meili, et saada kinnitust, kas tegu on ikka kindlasti vanema variandiga – kui on, tellin sealt. Odavamalt ei tundu kuskilt saavat :)

  4 Responses to “Häda ja viletsus”

  1. Kas sealt pikemaid kui kuuseid ei saagi tellida? Mulle oleks ka ju hädasti vaja. Või peaks ehk kah lihtsalt alustuseks kaks paari kuiseid võtma ja edaspidi hakkama nagu nõuka ajal soome sõbra kaudu tellima. :D

  2. MASU on läbi, Tikker!

  3. Viimati ostsin Eestist 6 paari = 12 läätse 900 krooni eest. Poest. Johnson & Johnson Acuvue kuuajased läätsed. Mulle sobiva miinusega (üle -10) ja silindriga.

    See on 900/12 = 75 krooni ehk 4 GPB lääts. Palju? Vähe? Paras?

  4. Kui need on sihukesed, mida ei pea ööseks välja võtma, vaid võib kuu aega järjest silmas hoida, siis on odav küll.

    Hetkel on minu parim variant 3 paari £40 eest ehk £6.66 lääts. Otsin edasi, äkki on kuskil soodsam…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.