May 262010
 

Plika ärkas üles ja nüüd on palavik 39.43. 39.5 on juba kõrge…

Hõõrusin teda Kessu soovitusel üle kere vee ja viina seguga, mis talle kohe üldse ei meeldinud. Nüüd suigatab diivanil, ihualasti ja lina all. Loodame, et viinast on kasu…

Juua ka üldse ei taha, vaevaga lonksukese võtab. No kuidas ma topin seda vett, kui laps on kägaras diivanil ja tukastab… Juua sellises asendis ei saa, teda kogu aeg istuma tõsta tundub nii julm.

Niuks.

Kui viin ei aita, eks siis Abikaasa peab töölt koju tulles miskit palavikualandajat tooma. Paratsetamooli küünlaid ju siinmaal pole… Beebide omad on mul tegelt ravimikastis olemas, aga need on vist kuni kuuekuustele. ei tea, ehk aitaks midagigi… No esialgu loodan viinale.

EDIT: Kuna Plika magas sihukeses asendis, et andis kraadiklaasi kaenla alla torgata, siis tegin seda. No minu meelest oli suht korralikult all ja tuli 38.95. Äkki siis on ikka natuke alla läinud. Kui ärkab, võtan sülle ja kraadime korralikult :)

EDIT 2: Korralikult kraadides tuli 39.06. Hõõrusin vahelduseks jälle viinaga. Paratsetamooli olevat vaja 15 mg iga kg kohta, seega ühele 10,6-kilosele Plikale oleks kohane panna korraga kaks 80 mg imikuküünalt, peaks sama välja tegema. Vast kannatab veel tunnikese, kuni Abikaasa koju jõuab – kahekesi on sellist operatsiooni kergem sooritada – mul liiga eredad mälestused viimastest taolistest kraadimisproovidest, üksi ei riski midagi toppima hakata…

  6 Responses to “Murelik”

 1. mina olen Gregorile neid kuni kuue kuuste küünlaid pand küll. Lihtsalt vajadusel olen järgmise küünla lühema aja pärast pand, kui juhendis kirjas.

  haigest lapsest on nii kahju. kui saaks, siis võtaks kõik tema haigused endale!

  kiiret paranemist :)

 2. Kui üldse ei lange ja laps väga loid, siis helista ikka kiirabisse ja vähemalt küsi, mis nad arvavad. See on juba väga k6rge palavik! Hirmus m6eldagi.

 3. Mina soovitan enne ikka korralikku rohtu anda kui kiirabisse helistada. Children's nurofen ja Calpol on need mida siin myyakse. Kyynlaid myyakse ka apteekis aga need on vaga kallid.

  Kiirabisse tasub siis helistada kui rohi palavikku alla ei vota voi kui laps eriskummaliselt loid ja 'not responsive' on.
  Ma ei tea mis nagu siinsed arstid teeksid kui sa neile viinasokkidest hakkaksid midagi seletama. Sama lugu nende eesti beebi kyynlatega. Esimene asi mida nad kysivad on kui palju palavikku on ja kas rohtu oled andnud.

  Soovitan rohu kindlasti igaks juhuks valmi osta kuna kes teab kui korgeks palavik oosel voib tousta. Siis oleks hea kui on kohe kaeparast votta.

  Loodetavasti ei ole midagi tosisemat.
  Kiiret paranemist

 4. Brrr… mul on selline tunne, et ma jään ise kohe haigeks..
  Jube kurvaks teevad sellised asjad. '

  Sõbral on 3-aastane poiss ja näen tema näost, mis tunne see on, kui laps haige on…

  Viinasokid on kõige levinum rohi tõesõna…

  Loodan, et su plika paraneb kiiresti!

 5. Ma jah ütlesin, et kui ÜLDSE ei lange, aga teinekord on ootamatu k6rge palvik väga suure ohu märk, iial ei tea, kui kiirelt tegelikult vaja tegutseda on. Olen vist liiga ettevaatlik, aga meil pole selline palavik ka igapäevaasi, et oskasks nii rahulikult suhtuda. Head paranemist. Murelik.

 6. Püüa talle ikka juua anda, ükskõik mis moel, kui toasooja vette ei taha, siis mõnda lemmikmahla. Kõik variandid on paremad vedelikupuudusest. Tavaliselt küll säärane palavik ruttu tuleb ja ruttu läheb, aga kui üle kolme päeva on palavik, siis peaks meditsiin juba sekkuma, sest siis on juba mingi bakteriga tegemist ja organismis põletik.
  Tavalise viirusega peaks lapse organism ise hakkama saama. Sellist juttu olen arstide suust palju kuulnud.
  Uhh, ma olen teoorias nii tugev, aga kui omal keegi kodus haige, olen kohutav muretseja ja laste hädade puhul on mul tavaks laps autosse ja kohe kusagile arsti juurde sõita. Sest pisikeses organismis võib kõik toimuda väga kiiresti, nõus Maideniga.
  Ja kui arst ütleb, et midagi ei ole halvasti, jääb üle vaid rõõmu tunda.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.