May 272010
 

Kraadisin viimati kümne paiku, 38.64. Pärast mõningat kõhklust otsustasime siiski ööseks kaks küünalt panna (need imiku omad, eks, et tema kaalule vajalik kogus kätte saada) – neid tohib kasutada kuuetunniste vahedega, seega minu loogika kohaselt nii kaua toime kestab… Ei viitsi iga kahe tunni tagant kella peale tõusta ja kraadida, nüüd saab ilma selleta hakkama. Öö tuleb ilmselt rahutu nagunii, usun, et varahommikul ma ärkan niisamagi üles.

Seekord läheb Eestisse kaks suuremat kasti, kohvimasin, suur kott voodiriietega, Plika voodi ning söögitool. Otsustasime ikka mõlemad kaasa võtta, lisaks elutoa laua – saime diili, et 50 kg asju + kolm mööblieset läheb kokku £100, seega jällegi paras allahindlus – asjad üksi oleks ju hinnakirja järgi juba £75 olnud. Voodi ja tool kaaluvad kokku tõenäoliselt umbes 15 kg, massiivne täispuidust laud – ei taha mõeldagi. Kõik mööbel käib muidugi ilusti tükkideks lahti ja ei võta seega suuremat ruumi, ses mõttes on soodukas täitsa õigustatud.

Laud läheb küll järgmise koormaga, aga ega meil kiiret pole, elamise otsimisega läheb nagunii aega.

Oeh. Aga põhiline on ikka see, et Plikal homseks parem oleks. Pöidlad pihku!

  10 Responses to “Veidi parem”

 1. Kuus pöialt erinevas mõõdus pihkudes siinpool!

 2. Kas sa muidu tarbid sageli tablette koos alkoholiga?
  Ja kui ei,siis miks sa oma lapsele seda teed???

 3. Kuule bettani, sa loe kõigepealt läbi mida Tikker kirjutab ja siis tule targutama (kui vajalikuks pead). Keegi ei ole kellelegi viina jootnud ega tablette sisse söötnud. Viina peale määrimine ei ole tarbimine ja küünlad ei ole tabletid (eriti veel mitu tundi hiljem peale viina PEALE määrimist)

 4. Paracetamoli küünal ei ole võrdnetabletiga st.ravimiga??
  Kui kiiresti väiksel lapsel alkohol veres lahtub,jääke jääbalati verre.
  Küsi mõne korraliku arsti käest,et kas viinaga hõõrumist ja paracetamoliküünlaid võiks lapsel koos kasutada?
  Meilt küsis arst selle peale, et kas meie võtaksime tabletti ja viina samal ajal.

 5. Sry, Bettani, aga siinkohal ma saadan su arsti arvamuse pikalt. Viinalahusega hõõrumine, et see nahalt aurustuks ning kuumust kaasa viiks, ei ole kuidagimoodi võrreldav viina joomisega.

  Rääkimata lugematutest väikelapse palavikku käsitlevatest artiklitest (nt see), kus kõrgemapoolse palaviku puhul nii viin kui küünlad alati esimeste soovituste hulgas on ning sugugi üksteist ei välista.

  Mina, muide, hõõrusin viinaga tubli mitu tundi enne küünalde panekut. Mitte sihilikult, lihtsalt juhtus nii. Ei arva sugugi, et oleks midagi halba olnud, kui need tegevused oleksid lähestikku jäänud.

 6. bettanile: viinaga (välispidiselt) hõõrudes ei satu alkohol verre, sest viin aurustub palju kiiremini, kui jõuab kehasse imenduda. seega ei ole ka ohtu ravimite tarvitamisel.

 7. Huvitav, et seesama Mare Liiger ei asuta oma laste palaviku alandamisel kunagi paracetamoli, sest ta teab, et paracetamol tekitab kehas rohkem kahju kui kasu.
  Huvitav on ka see, et kiirabi õdede meeskondades võetakse sageli palavik alla viina ja paracetamoliga ja kiirabi arstide meeskond teab, mida see lapsele teeb ja on sellele kategooriliselt vastu.
  Võib ju tunduda, et viin aurustub nahalt täielikul, aga kui täiskasvanud inimene suudav pärast viina-vee lahusega höörumist promilli välja puhuda siis huvitav kuidas see võimalik on.
  Lapse keha on ju kordades väiksem ja alkohol temale palju kangem. Ja paracetamol ravim, mis kahjustab rohkem maksa kui palavikuga tegeleb.

 8. Põhimõtteliselt me võiks igavesti vaielda, aga ma tõesti ei viitsi. Igaühel on õigus oma arvamusele ja mul on väga hea meel, kui seda minuga jagatakse… Iseasi, kas nii ründavas toonis.

  Üks asi on arvamuse avaldamine, teine asi selle peale surumine ning väitmine, et see on ainus tõde ja kõigil teistel pole kohe kindlasti õigus.

  Maailm pole mustvalge… Ja mina pole kohe kindlasti selline ema, kes teeks pimesi oma lapsega igasugu mõtlematuid asju. Nii et ma pole ka kohe kindlasti inimene, keda sedaviisi ründama peaks. Ometigi on see juba kolmas kord, kui ma ennast sinu kommentaaride pärast häirituna tunnen – ka luti ja tissitamise teemadel lähevad meie arvamused väheke lahku.

  Meil elupõhimõtete lätted on tõenäoliselt suht samad, aga sinu maalähedased põhimõtted tunduvad olevat äärmuslikumad, kui minu omad. Ma ei pane absoluutselt pahaks, et sa neid minuga jagad, küll aga panen pahaks seda tooni, millest tundub, et kui ma sinu nõuannete järgi ei toimi ja täpselt samasugust elu ei ela, olen ma automaatselt halb ema.

  Ei, ma ei arva, et ma teen midagi valesti, kui ma mõistlikkuse piires lutti kasutan. Ei, ma ei arva, et see on lapsele halb, kui ma teda üle aastasena (öisest) tissist võõrutan. Ei, ma ei arva, et ma oleksin Plikale midagi halba teinud, kuna hõõrusin teda viinaga ning kasutasin hiljem ka paratsetamooli küünlaid.

  Ja ei, ma ei tahtnud sind solvata. Enamasti on su kommentaarid väga toredad, palun avalda edaspidigi arvamust. Ehk ainult veidi lahkemas ja mitte nii absoluutses toonis.

  Lihtsalt üritan võimalikult aus olla…

 9. Viina ja paratsetamoolisojast hoian eemale :) ja kysimus hoopis teisest toaotsast. Kui saladus pole, siis mis firma kaudu Eesti asju transpordite? Vaga odav tundub olevat, mis tekitas suurt uudishimu kuna on suur hulk asju pooningul, mis koik Eestis kasutust leiaks aga postiga vaga ei raatis saata.

 10. On üks eestlane Peeter, kes sõidab oma kaubikuga kord-paar kuus Eesti vahet, mõlemat pidi saab asju saata. Mõistlikkuse piires tuleb Londonis ise järele ja viib Eestis kohale (vähemalt suurematesse linnadesse), aga see on juba omavahelise kokkuleppe küsimus. Võtab £1.50 kilost, suuremate koguste pealt teeb soodsamalt ka.

  Kõik tema kontaktid on olemas näiteks Orkuti Estonians in London kommuuni foorumis, minu käest saab ka, kui meili teel küsida – aadress on paremal ääres täitsa olemas :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.