Jul 182010
 

Ema juures elades olen saanud üle mõistuse palju laiselda ja logeleda, täna oli vahelduseks usinam päev. Plika oli hommikupoolikul jälle suuresti vanaema-vanaisa hoole all, sõi koos nendega, käis nendega poes, minul oli vaba voli teha, mis tahan. Arvutis istumisest ja lugemisest sai õige pea kõrini, nii tuligi hirmus koristamistuju.

Terve tuba sai ära sätitud ja tolmuimejaga puhastatud, palju asju ära pandud. Nüüd on kohe hea olla. Abikaasa lasi end õnneks mu tujust kaasa haarata ja aitas igati, muidu poleks kindlasti nii palju teha jõudnud.

Pesin kolm masinatäit pesu, sealhulgas 95 kraadi ja pudeli äädikaga kõik mähkmed. Desinfitseeritud on need nüüd küll, aga krt, plekke on ikka omajagu…

Sellest tulenevalt jõuan jälle tagasi ammuse idee juurde, et oleks vaja üks hea valgendaja osta. Mitte tavaline keemiapomm muidugi, ikka ökopoest vms. Vaatasin, Loodusperes oli Ecoveri oma, aga nende poodi Pärnus pole. Eks pean minema ja kohalikest poodidest lihtsalt küsima, kindlasti midagi müüakse.

Teine asi, mida hirmsasti tahaks, on spreiga plekieemaldi. Nii mugav oleks igasugu plekke ja rohkem määrdunud riideid üle pritsida, selle asemel et tavalise plekieemaldiga mässata või sapiseebiga hõõruda. Aga mul pole õrna aimugi, kas Eestis müüdavate ökotoodete hulgas midagi sihukest üldse leidub. Ema juures olen kasutanud GNLD Super 10-t, aga no olgem ausad – see võib küll keskmisest parem olla, aga pole päris see, mida endale tahaksin. Ei teagi. Eks küsin jälle poest.

Igatahes – kui keegi peaks teadma soovitada, siis igasugune nõu on teretulnud! Eks ma üritan võimalikult ruttu ise ka poodi jõuda.

  One Response to “Koduperenaise mõtisklused”

  1. kui sapiseep ei aita, siis aitab lauspäike! pesud otse masinast päikese kätte kuivama ja kõik plekid on väljas! (rõdule kasvõi, kui sinna päike paistab?)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.