Oct 062010
 

Tallinnas võivat lasteaiajärjekorda panna ka neid lapsi, kes pole linna sisse kirjutatud – oluline on, et sissekirjutus oleks selleks ajaks, kui ta reaalselt aias käima hakkab.

Kas see on ainult Tallinna teema või igal pool nii? Ehk siis täpsemalt, kas Pärnus ka nii saab? Äkki keegi teab?

  12 Responses to “Küsimus pärnakatele”

 1. copypaste Pärnu LV kodulehelt (http://www.parnu.ee/index.php?id=40): "Lasteasutusse võetakse esmajärjekorras Pärnu linna rahvastiku registrisse kantud lapsed.
  Vabade kohtade olemasolul võetakse lasteasutusse lapsi väljastpoolt Pärnu linna, eelistades esmajärjekorras Pärnu linnas töötavate vanemate lapsi."
  Selle järgi saab küll panna järjekorda ka last, kes ei ole Pärnu linna elanik.

 2. Nüüd on päris häbi, et ise seda ühte klikki ei teinud. Ma olin sealsamas alajaotuses lasteaedade nimekirja uurimas :D

 3. tead, nende asjadega ongi see, et "vabade kohtade" olemasolul saab laps lasteaeda. aga kas pärnus jääb neid kohti üle? tartus poleks kindlasti lootust, sest isegi sünnist saadik järjekorras olnud lapsed saavad lasteaeda u 3-aastaselt.

 4. Praktika näitab, et oleneb juhatajast, mõni võtab nimekirja ja teine mitte.

 5. mõnda lasteaeda on raske kohta saada (nt Päiksejänku, Kesklinna, Männipargi) sest nad head lasteaiad ja/või on neil füüsiliselt vähe rühmaruume, teistesse saab lihtsamalt.

 6. No järjekorda vähemalt pannakse ja loogiline on, et kui minu "järjekorranumber" lõpuks kätte jõuab, siis vaadatakse see sissekirjutuse asi uuesti üle. Ega ma enne kahte-kolme aastat Poissi nagunii aeda panna taha, selleks ajaks on ta kindlasti juba pärnakas.

  Selles lasteaias, kus mina omal ajal käisin, on ikka sama juhataja, lähen vast tema jutule, uurin tagamaid ja küsin natuke nõu :)

 7. Kastani, Mai ja Pöialpoiss on need, kuhu tahaks avaldused viia. Eks loodab, et kuskile ikka saab :)

 8. uuri tagamaid tõesti. mina tean seda süsteemi teistmoodi. ehk siis järjekorda panek tähendaks nagu seda, et kui sissekirjutusega lapsed on kohad saanud vastavas vanusegrupis, et alles siis hakatakse kohti pakkuma neile, kellel sissekirjutus puudub. seetõttu nagu puudubki sissekirjuseta lastel lootus lasteaeda pääseda, sest lapsed, kellel on sissekirjutus olemas on pmst järjekorras eespool.
  uuri järgi. ma loodan, et Pärnus on asi teistmoodi :) .

 9. Miks poiss kohe ei või pärnakaks hakata? Paberite järgi kah, sest reaalselt ta juba ongi ju.

 10. Sest Tartu linna sünnitoetuse viimane osa tuleb lapse 2-aastaseks saamisel :P

 11. Minu lapse rühmas on näiteks hetkel 2 kohta täitmata, ma ei saagi aru miks?! Praegu on juba oktoober. Ei taha hästi uskuda, et pole kellelegi neid kohti pakkuda. Ma arvan, et need kohad hoitakse "kellelegi" juhataja tuttavale. Sest Tartu lasteaiajärjekorras ju pole ometi tühjus? Kevadel ka vabanes üks koht rühmas, soovitasin tuttaval juhatajale helistada. Oli saanud sõimata, et kust ta sellise info sai ja teiseks niimoodi küll kohti ei jagata.

  Aga ma ei vaata ka pooldavalt sellele, et elate Pärnus ja kasutate Tartu linna toetusi. Saan aru, et sama asja teevad siin linna lähedale maale asunud noored (nad lihtsalt ei kirjuta ennast a`la Luunja valda või kirjutavad siis, kui lasteaiakohta vaja).

 12. Lihtsalt juhtus nii, et varem elasime Tartus ja sissekirjutus on tervel perel veel seal – ei näinud mõtet hakata seda enne muutma, kui oma elamine olemas. Ei olegi aru saanud, kas järjekorras olemise ajal mujal sissekirjutuse omamine on miskis mõttes kuritegu, sest selleks ajaks, kui laps aias käima hakkab, on ta juba kindlasti pärnakas :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.