Oct 272010
 

Olen maininud, et kõik mööbel jääb meil uude koju sisse ja eelarvesse tubade mööbel nagunii ei mahuks, aga on siiski üks erand – voodi. Selle peame kohe ostma.

Sellega seoses ja ka tuleviku tarbeks kõrva taha panemiseks uurin, kas kellelgi on häid kogemusi Eesti mööblitootjatega – võimalusel (loe: kui hind lubab) eelistaks kindlasti kodumaist.

Voodi on selline asi, mida kasutatult osta ei tahaks ning üldise kolimisega on laste ja Abikaasa töö kõrvalt tegemist nii palju, et ise nikerdama (euroalustest vms) ka ei hakka.

Pesa24 lehte tean, sealt vaatasin, et kõige odavam lihtne voodi oli 1915 krooni. osta.ee-d kammides jõudsin aga ühe kuulutuseni, kust sain teada, et Tõrvas tehakse voodeid ja 1900 krooni eest saaks tunduvalt ägedama, mulle need treitud jalad ikka väga meeldivad. Mõlemal puhul siis tegu 160 cm laia männipuidust voodiga.

Igatahes – kui keegi teab veel miskeid toredaid kohti ja tegijaid, andke aga teada (ja ikka täispuitu rihin, eks). Ilmselt mahuvad eelarvesse veel ka öökapid (võiks ju voodiga sobida) ja ehk isegi veel midagi… Aga seda peame veel arutama ja arvutama, voodi on ainus, mida 100% kohe vaja.

Kohe tähendab siis veidi vähem kui kolme nädala pärast. Ongi paras aeg otsima hakata, isegi tellimustöö jõuaks valmis.

  15 Responses to “Eesti mööbel?”

 1. meie oleme osa oma mööblist ostnud pesapuust. ilus ja vastupidav. aga see sind vist ei aita, nad on ainult Tallinnas ja Tartus?

 2. Kas teie ehitajamees ei oskaks ise seda kokku panna? Siis on vaja vaid natuke puitu osta, natuke jullasid ja paari tunni jagu palka.

 3. Juppide KOKKU panemisega saaks ma isegi hakkama, järele proovitud. Aga neid päris nullist treida meie ehitusmees vist siiski ei oska… Või kes teab, pole küsinud :D

 4. Mina ostsin ka kunagi pesapuust (ehkki seal ei ole muide ainult Eesti mööbel!), oli Võru meistrite töö. Veidi kriitikat teeks küll – jupid ei sobitunud täpselt kokku (polnud vist lastud puul korralikult ära kuivada enne) ning üks võret toestav jalg läks ka katki (õnneks sai ära parandada ise). Aga muidu olen Eesti mööbliga rahul ja soovitan küll – voodi ongi ainus, millega mul ebaõnne on olnud. Olgu siis poe- või tellimusmööbel.

 5. Kvaliteetne ja täispuidust mööbel on hirmkallis. 5a tagasi sai Incognitost voodi ja palju muud kaupa ostetud. Väga kiidan nende tööd ja mööblit. Mäletan, et voodi oli nii raske,et 3 meest tassisid seda tuppa nii et higimull otsa ees :D

 6. Mulle väga meeldib Akko toodang. Täispuit ja vbolla kallis, aga korralik, vastupidav ja igati kena. Ja asub Pärnus kah ;)

 7. Minu õde lasi endale voodi Tõrvas teha. Tundub, et jäi rahule, sest kui omaette elama kolis, laskis uue (ja suurema) voodi samal meistril teha.

 8. oi, meil on taoline voodi nagu Tõrvas tehakse. Aga meil maailmarändur ta – Rumeenias tehtud ja elanud tükk aega Inglismaal ja nüüd siis Eestis :D

 9. Kusjuures ma mõtlesin, et pesapuu ja pesa24 on sama asi, aga ei olegi :D

  Tundub, et Tõrva läheb vist käiku – kena voodi soodsa hinnaga ja nüüd kuulsin positiivsest kogemusest ka.

 10. Unolik müüb Tallinnas ja Tartus kasepuidust mööblit. Ok, hind on kallim, kui pesapuu männimööblil, aga kask on kindlasti vastupidavam ja unolikis on ka kauplemisruumi. Kui tahad aastateks korralikku täispuitasja, piilu pigem kasepuust tooteid. Ahjaa, unolikil on kodukas ka, otsing annab selle kenasti kätte!

 11. Väga soliidne hind, suurepärane kvaliteet. Lasksime teha erimõõtudega voodid (2 x 2,4).

  (Türi Puitmööbel OÜ) Aivo Lillepalu, alillepalu@hot.ee,
  +3725157128

  Kui huvi tunned, siis võin oma arvutist otsida, mul peaks pilte ja värke ka olema mööblist.

 12. Võimalusel laseksin ikkagi 200x180cm voodi teha. Kui ikka kaks last hommikuti kaissu poevad, on hea, kui rohkem ruumi! :)

 13. Meil on üks 2x2m voodi (maal) ja 160 cm voodi (linnas). Ja no tõeliselt välja puhkab ikka selles kahemeetrises. Sinna saab tõepoolest ka lapsed võtta ilma et kellelgi kitsas hakkaks. Kui toas ikka ruumi on, siis ei tasu seda mõndakümmet sentimeetrit voodi arvelt kokku hoida vist.

 14. Ma olen viimased aastad 160 cm laias voodis maganud ja kitsaks pole kunagi jäänud, ka lastega mitte. Voodi voodiks, pmst võiks vabalt lasta laiema teha, aga voodipesu vaja ju ka hiljem osta :)

  Eestis saadaolevatest suurustest ei tea ma praktiliselt mitte midagi, aga ma näiteks ei kannata tavalisi linu, peavad olema kummiga, nö fitted sheet – nende valik on Eestis väga niru, vaevalt et 2x2m voodile leiaks. Meie voodipesu pärineb kõik UK-st, peamiselt Primarkist – levinuim suurim suurus on seal ikkagi king size, mis ongi 160 cm. Ei viitsi neid veel suuremaid erandeid taga ajada, aeg ja raha on kallimad, nii palju need ekstra 20/40 cm minu jaoks väärt pole :P

 15. 160 / 4 = 40 cm igale inimesele :) No praegu olete veel noored ja mahute ära :) :)

  Voodipesuga on jah kehvasti, kallim on ja vähem valikuid. Kummiga linu ma ise ei kasuta ja ei oska kommenteerida, aga linu ja tekikotte siiski leiab. Minu lemmikud on puuvillsatiinist, ja neid õnneks täisa on sobivas mõõdus.

  Enne 2 m laiuse voodi proovimist ma kah arvasin, et 160 on ju piisavalt lai ja täiesti piisab ;) nüüd aga oleksin veelgi rohkem nõus maksma nende lisa 40 cm eest :P

  Hetkel laiutan 160 cm peal oma kolmekuise beebiga kahekesti, aga kunagi tahaks oma mehe teisest toast siiski kätte saada :D ja ega siis pojakest sellegipoolest päevapealt ja lõplikult meie voodist välja ei taha ajada. Nii et mõtleme 2meetrise voodi maalt linna toomise peale…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.