Dec 092010
 

Käisime ju nädalavahetusel üle pika aja väikesel reisil, aga tagasi jõudes tulid haigused ja muud jamad järjest lahmaki-lahmaki peale, nii et heast ei saanudki kirjutada.

Olin reedest pühapäevani Jõgeval, Abikasa käis laupäeva õhtul-öösel Tartus sõprade juures. Ma isegi ei mõelnud kaasa minna, lastega oleks mõttetu olnud. Chillisin parem vaikselt Jõgeval ja lasin Abikaasal rahus puhata.

CIMG2204

Jättes kõrvale minu energiapuuduse, mille tõttu ma kõigest kiirelt väsisin, ning Plika koduigatsusest tuleneva tujukuse (poleks vist ikka tohtinud mitut ööd järjest kodust ära olla, ta oleks tahtnud kiiremini tagasi tulla… Aga varem on talle Jõgeval väga meeldinud, seekord meeldis ju enamik ajast ka), oli mõnus nagu alati. Sain lõpuks ometi üle vaadata nüüdseks juba kahekuuse põnni, kellest ma polnud isegi mitte pilti näinud. Oo, ja ta oli muidugi armas, kuidas teisiti oleks saanudki. Poisist pealtnäha poole pisem, ehkki see mulje jäi peamiselt tänu Poisi suurele peale :P Novot, igatahes olen ma nüüd suisa neljakordne tädi!

Ja kujutage te ette, ma unustasin tittedest koos pilti teha! Peaaegu üldse unustasin pildistamise ära, ainult paar üksikut klõpsu oma lastest tegin.

CIMG2206

Aga muidu oli tore. Sai kõigest räägitud – tittedest ja elust, muredest ja rõõmudest… Sain ajakirju lugeda :D Ma seda alati sinna sattudes teen, kõik värskemad pered-kodud-värgid ahmin sisse. Leidsin ühe ülihea artikli kaheste kohta, mis mind ülihea raamatuni juhtis, sain valgustatud oma vitamiinipuuduse kohta, sain tittesid nunnutada, sain niisama vedeleda.

Abikaasa sai saunas käia ja Tartus käia ja sõpradega olla.

Aga tagasiteel tegin endale liiga, lippasin mantlita auto ja majade vahet (meil oli enne kodu kolm vahepeatust). Esmaspäeval tuli hirmus palavik, teisipäeval toibusin, eile oli juba suht hea, öösel jäi Plika haigeks, minul on seljavalu ja muud väiksemad hädad, mis teotahte ära võtavad ja adekvaatset lastega tegutsemist pärsivad. Õnneks sai Abikaasa peale ühte töölt tulema (elagu ületunnid), seega on ta mul siin abis olnud.

Aga Plikaga on üpris kehvasti, palavik ja nohu ja väike köha ja silmadest tuleb ka mingit jama. Homme hommikul on Poisil massaaž, ema läheb temaga, mina samal ajal Plikaga perearsti juurde, kellel ka õnneks hommikupoolne vastuvõtt. Vast ei ole midagi liiga hullu, vast ei tule ka täna väga kehv öö… Praegu õnneks magab.

Oo, ja me saime lõpuks oma voodi kätte! Aga sellest pikemalt mõni teine kord, praegu rohkem ei jõua.

CIMG2216

PS. Kas ma olen naiivne, kui loodan, et saan Plikal tuka välja kasvatada – et kui see teda tõeliselt segama hakkab, on ta nõus klambreid/kumme üle paari minuti peas hoidma? Või peaks lihtsalt alla andma ja jälle tuka lõikama? Nii tahaks välja kasvatada…

PPS. Kas infrapunatermomeetril peavad tingimata olema vahetatavad otsikud, kas seda ühte siis ei saa puhastada? Leidsin ühest Pärnu apteegist sellise, raha on jube vähe ja nii edasi. Plika keeldub tavalist kraadiklaasi endale ligi laskmast, meelita, kuidas tahad…

  4 Responses to “Reisimuljeid ja muud”

  1. meil on Gerathermi infrapuna termomeeter http://www.vivax.ee/catalog/product_info.php/products_id/6242?osCsid=cdf15a09eff645c91f366350b3873368 . komplektis on üks otsik+ puhastamiseks lapike. mulle ei meenu kasutusjuhendist, et seal oleks olnud nõutud eraldi otsikud.
    meil seisab see termomeeter hetkel suht kasutuna, sest mulle tundub, et see näitab aiateibaid. vähemalt u 40-kraadist palavikku sellega ära ei saanud mõõdetud. peale seda pole keegi meist palavikus olnud ja pole rohkem katsetada saanud.

    apteegis nägin veel ka mingit.. no kuidas ma seletan.. pabeririba moodi asja, mis pannakse lapsele kaenla alla. lastele oli tegelt lausa selline variant, et see pabeririba kleebitakse kuidagi kaenla alla ja siis lapsevanem vastavalt vajadusele saab vaadata, mis temperatuur parasjagu on. hinnad olid neil a la 40-50 kr.

  2. kui su laps on nõus klambreid ja patse kandma, siis kasvata välja. kui ei ole, siis hoia tal heaga tukk ja suht lühikesed juusked – sorgus juustega pisimimmusid näevad ikka ekstrahirmsad välja – patsida nad juukseid ei luba ja siis jooksevad ringi kõik suud-silmad-kraevahed on karvu täis.

  3. küll ta patside ja klambritega ära harjub, peaasi et haiget ei teeks (mõned klambrid kohe on sellised vastikud et isegi endale ei paneks juustesse). kui muretseda aksessuaarid sellised huvitavad, piltidega, siis ta tahaks ise neid endale juba panna ja kauem peas hoida :) muidugi see tuka kasvatamine 1 paras vaev ole, jäävad ju juuksed pisikesele silmade ette ja segavad mängimist, aga kui ära lõigata siis see mure tuleb ju varsti jälle tagasi :)

  4. No eks selle postituse pildi pealt ole näha, kuidas hetkel lood on. Moekas väljakasvanud tukk :P Meil on mõned sätendavad väikeste tüdrukute kummid ja mõmmi ning lepatriinuga klambrid, haiget ei tohiks küll kuidagi teha. Vahel saab natuke peas hoida, siis kisub ära.

    Talvel on väljas käies nagunii müts peas, saab tuka sinna alla lükata. Arvan, et katsetan veel, ehk harjub ära. Aga kui ilmad soojemaks lähevad ja ikka kuidagi klambritega läbi ei saa/juuksed kõrva taha ei ulatu, siis ehk lõikan jälle tuka ette.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.