Dec 112010
 

CIMG2245

Koduse mitte kõige täpsema mõõtmise tulemuste kohaselt umbes 8,3 kg ja 66 cm. Rõõmus nagu noor nirk. Keerata veel ei viitsi (vahepeal oli nagu rohkem huvitatud, nüüd keerab lihtsalt külili ja passib siis rõõmsalt), mul kah kiiret pole. Sünnipäevakingituseks haaras esimest korda oma varbad pihku – põnevust kui palju.

12-tunnised ööuned olid lühike ja mööduv nähtus, hetkel läheb magama 23 paiku ja sööb öösel umbes… Ma ei teagi, näiteks ühe-kahe paiku… Ja siis kuue-seitsme paiku. VIST. Kõik oleneb ööst kah. Ma pole eriti häiritud, ehkki mitte söömine oli muidugi mõnusam. Hommikul ärkab tavaliselt kaheksa-üheksa paiku.

Päeval magab ühe pika une (3-4 tundi) väljas ja kaks-kolm lühemat uinakut (30 min – tund) toas.

Vahel ei vaja terve päeva peaaegu üldse tähelepanu, passib rõõmsalt omaette või vaatab meie tegevusi, teinekord jälle viriseb ja on ainult süles rahul. Seda viimast juhtub eriti tihti õhtuti.

Magama kussutan teda 99% ajast endiselt süles – vahel jääb minutiga, vahel pean kümme korda voodisse panema. Tahaks leebet unekooli teha ja teda iseseisvalt magama jäämisega harjutada, aga ei näe hetkel võimalust asjaga süvitsi tegeleda – see nõuaks alati esimeste unemärkide jälgimist ja esialgu hullu voodisse-voodist välja tõstmist. AEGA ühesõnaga, Plika kõrvalt seda praegu nii palju pole. Kuna unede pikkusega olen rahul ja magama jäämine on pool ajast kah valutu, siis pole veel häda. kunagi hiljem…

Igati tore pöialpoiss on meil :)

  7 Responses to “Neljakuune põnn”

 1. Õnnitleme!

 2. Õnne jah! :)

  Ma peaagu võin kopi-peist teha, ja välja printida, ei peagi ise oma lapse kohta kirjutama hakkama :)

  Meil on peaümbermõõt kahtlaselt suur selle espumisani raamatuga võrreldes, mis mingi tasuta apteegipakiga tuli. Huvitav, kuidas sinu poisil on?

 3. Kolmekuuselt oli 43,5 ja nüüd mõõtes sain 44 (ei tea, kas tabasin kõige laiema koha ära) – aga ta ongi keskmisest suurema peaga, võrdlesin teda ju hiljuti viie teise augustis sündinud beebiga :P

 4. Meie beebil jälle tsefaalhematoom peas, ja ma muretsen (üle, võibolla) pea pärast…

  Ahjaa, kas su poiss naerab juba häälega, noh nagu suured, laginal? Minu meelest meie beebi suurem vend sel ajal juba ammu lagistas, aga praegune beebi on küll selline rõõmsameelne kuid rohkem rahulik, mitte ülemeelik. Aga me nii ootame… :)

 5. Meil ka naermisega sama seis, et muidu on ilus ja ülirõõmus tegelane, aga kui emme hakkab suuga kõditama teda, siis on häälega naer lahti. Noh ta ju vist oli pea 2 nädalat vanem ka :D

 6. Ta oskab juba mõnda aega laginal naerda küll… Aga ega ta seda niisama tee. Kui kõdistada või oma põske vastu tema oma hõõruda ja samal ajal tobedaid hääli teha vms, ainult siis meelitab päris naeru välja. Enamasti kah ainult naeratab laialt, nagu selle postituse fotolgi.

 7. seoses laste magamisega, siis loe siit: http://offbeatmama.com/2010/12/a-year-of-sleeping-dangerously
  on mingi arvutiprogramm, millega lapse magamist/ärkvelolekut kaardistada ja offbeatmama on muidu ka tore leht. edu!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.