Jan 312011
 

Turvahälli saime laupäeval Abikaasa sõpradelt laenuks – nende tips saab kohe-kohe aastaseks ja on suuremasse ümber kolinud. Me pole varem nii peent hälli kasutanudki – miskine uuem Maxi-Cosi mudel.

Aga tegelikult ma tahtsin hoopis selle üle arutleda, et kui Poiss nüüd ka paari kuu pärast hällist välja kasvab, siis peaks ta teoreetiliselt Plika tooli endale saama, Maxi-Cosi Priori XP on tal. See on 9-18 kilo, vaatan… Et pmst saaks ta sellega veel mitu head aastat läbi. Tea, kas peaks siis teise samasuguse muretsema või oleks mõttekam Plikale mingi selline tool võtta, mis suurematele lastele mõeldud, kuni 36 kg vms? Ma ei tea noist asjust endiselt suurt miskit :)

Kui keegi oskab miskit tarka öelda, siis palun väga, kuulan huviga. Ise veel uurida ei viitsi, natuke ju aega on :P Koguks kõigepealt teiste kogemusi…

  12 Responses to “Turvatoolist”

 1. Meil oli lapsel ka maxi-cosi priori xp. Väga rahul.
  Kui oli üle kolme veidi ja noorem õde turvahällist välja kasvanud, ostsime selle ja oleme rahul.

  Aga kindlasti on prior xp turvalisem. Ja lapsel mugavam magada. Samuti ei saa sellel ise veel rihmasid lahti.
  Rodi'ga saab nüüd hakkama seni, kuni ta mingitki tooli autos vajab.
  Samas on laps nüüd liikuvam. Kui tahab, teeb ise rihma lahti (positiivne, et saab ise kinni ka). Meil on laps muidugi senini olnud turvalisuse pooldaja ja karjub kuni kõigil teistel on rihmad kinni, aga autost püüdis jalga lasta liiga vara paar korda ikka, enne kui autol lapselukud kasutusele võtsime.

 2. Ma ostaks priori. Minu arvamus, et mida kauem ta on 5 punkti turvavööga kinni seda parem. Mul poiss kolis suuremasse tooli alles, 4.5 aastaselt. Ja ikkagi tundub väike. Ja no magades vajub muidugi ära.
  Kui osta mingine, siis 9-..midagi. Aga no see maxicosi oma tundub kõike soodsam. Hinna ja kvaliteedi suhte osas. Meil on olnud ka Concore Trimax, se siis 9-32. Mis iseenesest polnud ka muidugi paha tool aga tema viga oli see, et kui tooli turvarihmad ära võtta, siis jäi ainult istumislaus. Et siis jälgida suurema kilodevahega tooli puhul, milline see välja näeb ilma rihmadeta, kas ainult alus või nagu rodi.
  Sellised mõtted siis siit.

 3. me ostsime kutile britax highway ja oleme väga rahul – poiss magab seal ilusasti ning testide tulemused on ka üle prahi. teises autos on besafe izi kid x3, mis on paljude testide võitja, aga julmalt suur. selle mugavus jätab kahjuks soovida, aga turvalisemat tooli ei anna leida.
  andmed rootsis müüdavate toolide omad, ei tea üldse, kas eestis selliseid on.

 4. Plika üritab kogu aeg ust lahti teha, ilma lapselukuta ei julgeks kuidagi. Loen foorumist ka, et rodi muidu tore, aga magamiseks kehv. No ja Plika pole veel 15 kg täis, miskine 13,5 vist.

  Järelikult pole muud varianti kui teine Priori osta. Või tegelikult on ju mingid 9-25 või 36 kg ka…? Aga vist räägitakse, et mida suurem vahemik, seda ebaturvalisem…?

 5. Kuna meil on sama vanuse vahega lapsed, siis meil kolis piiga poja turvatooli kui hällist välja kasvas ning pojale ostsime MC Rodi (kuni 36 kilo) ja kui piiga ka MC Priori XP-st välja kasvas, ostsime teise Rodi veel. Kuigi poja ei olnud veel 15 kilo – siis mingit ebaturvalisust ei märganud. Küljelt saab reguleerida tugesid ning magavad täiesti normaalselt nendes toolides, turvarihma ka lahti ei kisu ning kui see õigesti kinnitada, siis ei kipu ära ka libisema.

 6. Meie ostsime nüüd Maxi-Cosi Tobi. See pidi täiustatud variant olema Priorist, kallim ka. Aga meie saime selle sooduka ajal nii, et tuli Prioriga üks hind. Siiamaani olen väga rahul. Ei oska midagi negatiivset öelda.

  Ja see häll on Maxi-Cosi CabriFix :)

 7. Meil on aga hoopis mõlemasse sõidusuunda pandav tool. Ma olen arvamusel, et alla 2-aastase lapse kael ei pea vastu kokkupõrkel ning vaja oleks niikaua kui saab seljaga sõidusuunas olevat tooli. Selletõttu jäi Priori meil ostmata (ok, hind on ka ikka suht räme ja meil ju tuleb osta veel 2 tooli) ning ostsime Berberi 9-18 kg tooli. Ebamugavam on küll, aga minu jaoks on olulisem turvalisus. Eks näis, kaua nad mahuvad seljaga sõidusuunas olema, eks siis keerame ümber.

 8. Ära üldse hakka! Ma Plikale tooli valides juba mõtlesin ennast sel teemal lolliks, lõpuks valisime ikkagi odava ja kasutatud, kuna sõitsime vähe.

  Plika on nüüd üle kahe ka :P

  Ma eile uurisin pool ööd foorumeid ja teste ning leidsin paar mudelit, mida osta tahaks, aga tõsi on see, et mitte ükski pole kahesuunaline… Mõtlesin seda teemat täna edasi uurida. Või millalgi.

 9. Kuule minu arust ei ole sul motet ennast selle tooliga jalle hulluks ajada. Ma saan aru kui te veedaksite hasti palju aega ja teete pikki soite autos aga te ju ei tee seda. Selle paari korra jaoks millal te seda kasutate on mis tahes tuntud firma tool taiesti turvaline. Vali tool selle jargi mida saab eraldi lamavasse asendisse panna et lapsel oleks mugav magada aga ega seal ka mingit suurt valikut teha ei ole vaja kuna tanapaeval teevad seda pea koik turvatoolid.
  Kui sa siin selle jutuga pikalt edasi venitad siis tasub sul HULL su pealkirjas Tikri ette tagasi panna :)

 10. mul istub nüüdseks 2- aastane, aga vaid 13 kilone tüdruk juba septembrist saati 15 kg mõeldud toolis ja kõik on okidoki. Müüja väitis et pikkus on kilodest olulisem. Mudel on miskine cybex (solution vist oli). Tartu kaupsist ostsime sooduka ajal.

 11. plika on üle kahe aga poiss ju pole. hoopis poisile peaksid kahesuunalise ostma. meil on concord ultimax, kahesuunaline, kuni 18 kilo (seljaga sõidusuunas kuni 13 kilo), saab lasta täislamavasse. kass oli seal kolmeaastaseni, siis sai mingi -36kg recaro. kiidan taevani ja ma hoiaks neid ka niikaua kui võimalik seljaga sõidusuunas ülaltoodud põhjusel. tool võib ju turvaline olla, aga ükskõik kui hästi kokkupõrkele vastu panev tool või head rihmad ei tee lapse kaelalülisid tugevamaks kui nad on.

 12. […] ma olen juba paar korda kirjutanud, siin ja siin. Huvitaval kombel jäi aga täiesti mainimata veebruarikuine uue turvatooli ost… No panen […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.