Feb 032011
 

Üks põhjuseid, miks ma alati väga-väga õekesele külla tulemise üle rõõmustan, on Västeråsi imemõnus lasteriiete kaltsukas. Pärnus ei pääse ma pea kunagi liikvele ja eriti midagi ei leia ka – hea küll, ütlen ausalt, et ma küll kogusin kohalike kaltsukate kohta andmeid, aga peale Papiniidu Humana pole mujale jõudnud, seal aga on lasteriiete valik minu käimiste ajal alati niru olnud.

Õeke ise ütleb ka siinse kaltsuka kohta, et valik on parem kui tavalistes poodides, mis uusi riideid müüvad. No ja otse loomulikult pole mingit haisu, mis Eesti kasutatud riiete poodidega pea alati kaasneb. Ja kõik riided on suuruste järgi ära jagatud, ilusti puude peal ja puha.

Nii me siis jätsime mehed lastega koju ning läksime ja tuulasime üle tunni aja. Kõige rohkem tuulamist nõudis üks suur kast, kuhu olid kokku kuhjatud eriti odavad riided.

Mul läks üksjagu raha, aga riideid sain terve kotitäie kah – eriti rõõmsaks teeb meele see, et emotsioonioste praktiliselt ei olnud. Nojah, nii palju küll, et ilmselt oleks rangelt võttes võinud üht tüüpi riiete arv veidi väiksem olla :P Aga no… Ilusad olid ju. Ja ma tegelikult arvan, et ma ei pingutanud üle.

Soovid olid mul konkreetsed – Plikale pikkade käistega pluuse (neid ta kannab kogu aeg, aga enamikust on nii välja kasvanud, et praeguseks hetkeks oli kasutuses vaid kolm, millest üks veel veidi suur) ja soojad kindad (unustasin tema omad Eestisse, need polnud ka nagunii väga head), Poisile pikkade käistega bodysid (kodune riietus on tal alati pikkade varrukatega body ja sukkpüksid, konkurentsitult kõige mugavam – ei pea mässama jalast ära tulevate sokkide või püksist välja tikkuvate särkidega) – paarist olemasolevast oli ta praktiliselt välja kasvanud, suuremaid mu varudes polnudki. Punaseid sukkpükse oleks ka Plikale tahtnud, aga tema suuruses polnud üldse midagi. Pole ka suuremat häda – teist värvi sukkpükse on tal siiski piisavalt.

Poiss sai kuus bodyt, Plika kuus pluusi ja kolm paari pükse, kindad ja saapad :D Kokku maksin 491 SEK ehk 870 EEK ehk €55 (no ma ei suuda veel väga hästi eurodes mõelda, veel vähem Rootsi rahas, nii et kasvõi enda jaoks panen kolm erinevat vääringut igale poole kirja).

Aga ega muudmoodi saa, kui peab ikka üksikasjaliku ülevaate andma.

Plika pluusid – 29 SEK/51 kr/€3.29, 3×35 SEK/62 kr/€3.97, 10 SEK/18 kr/€1.13. Esimesed neli suuruses 92, viimane 98/104, aga mõõtudelt suht sama.

CIMG2924

116 suuruses püksid, mis mulle lihtsalt meeldisid ja nii odavad olid (10 SEK/18 kr/€1.13), et tuleviku tarbeks ära ostsin. Nunnu värviline kampsik suuruses 98, mis üsna varsti parajaks saab (25 SEK/€2.83) ning mõnusad mugavad 92 suuruses püksid kodus kandmiseks (10 SEK/18 kr/€1.13) – sellistest on ka natuke puudus, sest ma üldse ei viitsi Plikale kodus mingeid nööbiga või seotavate vöödega pükse jalga panna, kummiga on mugavam, siis ta saab ise potil käidud jne. Kaks paari nunnusid sokke, need küll uued ja Lidlist, kaks paari 19.90 SEK/35 kr/€2.25 – ma koristasin just Plika sahtlit ja rookisin kõik väikseks jäänud sokid välja, alles jäi ainult kaks paari, punased ja kollased, oli veidi juurde vaja :P

CIMG2926

Ecco saapad nr 29 (129 SEK/229 kr/€14.62) – mul pole õrna aimugi, millal Plika neisse sisse kasvab ja vabalt võib juhtuda, et tal on 29 suurus südasuvel, nii et saapad jäävad kandmata. AGA. Need olid jube nunnud ja väga heas korras ja ma olen kindel, et sel juhul saan nad Eestis foorumis sama raha eest maha müüa, tõenäoliselt isegi kallimalt :P Ja punased kindad, ilusad ja ja praktilised, pika varrukaga, soojad ja veekindlad… Ma ei tea, kas oleks pidanud äkki  veel soojemad olema ja lukku varrukal ka pole, aga mul oli tõesti kohe vaja, välimus oli väga kena, sobivad kombega ideaalselt, hinnaks 45 SEK/80 kr/€5.10.

CIMG2929

Poiss kannab praegu peamiselt 74 suurust, aga kõik selles suuruses bodyd paistsid nii väikesed, et ostsin hoopis 80 – kodus sai selga proovitud ja täiesti parajad. Siin pildil on teine body 86 suurus ja 15 SEK/27 kr/€1.70, ülejäänud 80 suurus ja 10 SEK/18 kr/€1.13.

CIMG2930

See Plika pluus on 104 suurus, aga ka juba praegu üsna paras – pildilt pole näha, aga kaeluses ja käiste otstes on krooked – 39 SEK/69 kr/€4.42. Täitsa tavalised punased püksid – 5 SEK/9 kr/€0.57 ja Poisi bodydest absoluutne lemmik, LAMBAD ju! – suurus 80, veidi kallim kui ülejäänud, 29 SEK/51 kr/€3.29.

IMGP5920

Kui ma nüüd Plikale veel mõned punastes toonides sukkpüksid saaks, siis ma olekski üsna rahul ja absoluutselt igakülgselt varustatud… Vähemalt suveni, siis peab varud uuesti üle vaatama. Aga arvan, et enamik vajalikku peaks ka selleks ajaks olemas olema :)

  9 Responses to “Värviline rõõm, vol x”

 1. Vahvad asjad. Saabastega võib natuke aega minna. Minu kuuesel on praegu 28 jalg. 29-ga läheb tõenäoliselt sügisel kooli :)

 2. Minu viiesel on 32 jalg :P Lapsed nii erinevad :D

  Aga jube kallid hinnad minu meelest kaltsuka kohta…

 3. Plika kannab praegu 24 suurust – pakun, et 29 päris kooliajal ei tule. Mis hindadesse puutub, siis tõepoolest – kaltsukast eeldaks ju eelkõige paarikümnekrooniseid asju. Mul pole aga olnud aega Pärnu kaltsukaid avastada ja Humanas on hinnad sama kallid, lihtsalt valik kehvem.

  Ühesõnaga tunduvalt odavam kui uuena osta, selles eriti odavas kastis on ka tõesti odavad. Mina olen rahul :)

 4. Tore on ikka Tartus elada, siis palju odavaid ja häid lasteriiete kaltsukaid õnneks.

  Aga su ostud on tõesti kenad. Naljakas, et su poiss juba 80 suuruses. Mooses on ülipikk mu arust ja neli kuud temast vist vanem ka, aga kannab ikka 74 bodysid. Mõned püksid on lausa 56 alles :D

 5. Nagu öeldud – ma pole jõudnud peale Humana veel üheski Pärnu kaltsukas käia, seega ei saa ülejäänute valiku kohta midagi öelda. Tartus ju omal ajal elasin, aga sealgi eriti ringi käia ei jõudnud.

  Ja Poiss ise pole ilmselt veel 70 cm täis, arvan ma… Pigem on bodyd pesus kokku tõmmanud :P Igal juhul on 80 üsna paras – seega on hea meel, et väiksemaid ei ostnud.

 6. Meil on 2 aastasel need ECCO saapad ja kuigi neil on goretex ja teab mis, siis ei k6lba need eriti syvatalve jalan6uks. Jalad kipuvad kiirelt kylmaks minema.

 7. Tere!
  Kui veel järsku sinna lähete oma Rootsi reisi ajal,siis palun vaadake selle poe aadress.Mu mees ka järgmine nädal Rootsis,lubas koha üle vaadata.

 8. Aitähh!
  See komisjonka rohkem ,jah?!Siis muidugi leiab sealt väga normaalseid ja korralikke asju.
  Pole kahju natuke rohkem maksta,odavam ikka,kui tavapoest.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.